Magnetofony szpulowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Dla szpulowców coś takiego napotkałem:

Rejestracja analogowa: wprowadzenie do taśmy i magnetofonów wielośladowych - cz. I
https://www.infomusic.pl/poradnik/38765,rejestracja-analogowa-wprowadzenie-do-tasmy-i-magnetofonow-wielosladowych-cz-i
Trochę tego i trochę tamtego też.

Jaro71

Witam po przerwie  mam pytanie który pilot  z ebay od Teac x 1000 czy 1000R będzie działał w moim Teac x 1000M

WojTeac

Witam,

Pytanie do znawców (i nie tylko  :)) w temacie magnetofonów szpulowych.

Czy Akai X-201D, jako pierwszy sprzet w tej tematyce, nadaje się odpowiedno ? Ile wart jest ten magnetofon ?

A może Teac 2300 SD, SX, albo PHILIPS N7300 (trochę tego obserwuje na eBay ale znawca w tym sprzecie niestety nie jestem)
Ewentualnie może ktoś podpowie co będzie dobre do 200€ na początek ? Będę dozgonnie wdzięczny.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

wojtek41

Poszukaj Revoxa A 77. W miarę tani i dobry magnetofon. Jak się trafi w dwóch śladach, brać bez zastanowienia.


wojtek41

Zdecydowanie 2. Mniejsza oszczędność na taśmach, ale dźwięk znacznie lepszy  :)

WojTeac

Trochę w cenie ten Revox A77, do 300-350€ trzeba mieć na ten model, muszę trochę dozbierać ale co się odwlecze to nie uciecze, doszkolę się w tym czasie w tematyce magnetofonów szpulowych.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

wojtek41

Fajnie gdybyś mógł posłuchać różnych modeli, przed podjęciem ostatecznej decyzji.

WojTeac

#1358
Niestety, nie mam takiej możliwości, nie mam takich znajomych z takim sprzętem, dla tego jak już coś mi się zamarzy to na zasadzie kupna i sprawdzenia, jak dobre to zostaje, jak złe to do odsprzedania.
Ale jeżeli ten Revox 77 jest ok, to będzie kiedyś służył u mnie ale na razie muszę swoje odczekać, ale bardzo ciekaw jestem jak taka zgrana płyta np. Pat Metheny ,,Rejoicing" zagrała by na takiej kasecie, hmm.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Magreeltoreel

Witam

Jeśli ktoś z Was poszukuje ciekawy, rzadki model magnetofonu proszę wysłać do mnie prywatną wiadomość.
Życie jest zbyt krótkie na nudne hi-fi

wojtek41

Kupiony ( tradycyjnie :) ) całkiem przypadkowo. PR99 MK III, wersja studyjna. Zaczynamy zabawę  :)


gratefullde

Ojojoj. Ale super. Gratulacje  :alc:
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41


cdt

To fajny śpulak gratulacje :)

wojtek41

Owszem, pierwsze wrażenie bardzo dobre  :np:

wojtek41

Ale swój chyba sprzedałeś...?

cdt

Tak już dawno . Mi się ostał tylko G-36 od pół roku we Wrocławiu  :o . Ponoć 38 na ukończemiu . ponoć  ;D .

cdt

Jak  Marek skończy mechanikę to jeszcze lata świetlne żeby zrobić łądną obudowę . Tak żeby się Żonie podobał jak poprzednik  ;D

wojtek41

Też pięknie. Mój 36, jeszcze w podróż do Wrocławia nie wyruszył... ::)

wojtek41


merlin1973

Ładny , co tam gra z taśmy ???
Pozdrawiam S.CH.

wojtek41

U mnie Willie Nelson z przedostatniej płyty "God's Problem Child". Świetna... :)

merlin1973

Cytat: cdt w Czerwiec 02, 2018, 22:07Tak żeby się Żonie podobał jak poprzednik 
Też ładny :) i zona zadowolona :)
Pozdrawiam S.CH.

Miron

Witam serdecznie, mam problem z moim akai gx-4000d, zwalnia na końcu szpuli. Dźwięk jest pofalowany i zwolniony. Nie dzieje się tak na każdej szpuli, ale na wiekszości. Wyczyściłem rolkę docisku taśmy i trochę to poprawiło ale nadal to irytuje. Przy prędkości 9,5m/s to już w ogóle tragedia. Co może być przyczyną?

frywolny trucht

#1374
To jest jednosilnikowiec, który napędza szpule przez szereg kół pośrednich. Im też trzeba poświęcić czas. Zdjęcie stąd:
http://www.angelfire.com/electronic2/vintagetx/AkaiGX-4000D.html
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93