Podyskutujmy o kolumnach do SET'a na 6C33C (i nie tylko)...

Zaczęty przez tomekkk1, Kwiecień 14, 2018, 15:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

lok

Cytat: malg w Maj 23, 2018, 23:11
Cytat: lok w Maj 23, 2018, 20:07
Nie wiem tylko czy 15 cali nie za duze do pokoju ok 24m2.
Wzmacniacz do tego na lampie 300b.
ja gram 12" w 47m2 - lampa el84 - i jest dobrze
to chyba zależy jakiego basu się słuchacz spodziewa

Ja nie szukam mega basu. Słucham jazzu i muzyki dawnej. Nie lubię snującego się dudniącego basu. To nie moja bajka.
Bas z Klipsch Heresy mi się podoba. Chodź trochę niżej mógłby schodzić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

tomekkk1

W końcu po sprawdzeniu przez Davida niewidocznych w UK ofert wreszcie się pojawiły. Niestety okazało się, że problem jest gdzieś głębiej - wskutek czego po kliknięciu w "Kup teraz" nadal nie było to możliwe. Zeszło nam około godziny na sprawdzeniu, następnie kontakt z serwisem eBay i okazało się iż to problem po ich stronie, i będą nad nim pracować.
Ze względu na niemożność zakupu David zasugerował bym wpisał w swój eBay jego adres (aby był jakiś z USA), abym mógł dokonać zakupu i później dopłacić koszt wysyłki. W sumie wyszło £280 (£230 za głośniki i £50 wysyłka). Do tego rzecz jasna dojdzie cło.

I w taki oto sposób dołączyłem do grona posiadaczy głośników Audio Nirvana  :alc: :smok:


malg

Cytat: lok w Maj 24, 2018, 18:55
Cytat: malg w Maj 23, 2018, 23:11
Cytat: lok w Maj 23, 2018, 20:07
Nie wiem tylko czy 15 cali nie za duze do pokoju ok 24m2.
Wzmacniacz do tego na lampie 300b.
ja gram 12" w 47m2 - lampa el84 - i jest dobrze
to chyba zależy jakiego basu się słuchacz spodziewa

Ja nie szukam mega basu. Słucham jazzu i muzyki dawnej. Nie lubię snującego się dudniącego basu. To nie moja bajka.
Bas z Klipsch Heresy mi się podoba. Chodź trochę niżej mógłby schodzić.


Ostatnio miałem okazję posłuchać chwilę niewygrzanych w/w Klipschów
bas był całkiem całkiem, reszta wymagała jeszcze czasu
poza tym to przecież zależy też od pomieszczenia, i reszty systemu

tomekkk1

Cytat: Michał w Maj 24, 2018, 21:59
Brawo Ty! :)

Dzięki Michał!

Obudowy to praktycznie 2.8 MkII, ale zostaną zmodyfikowane według mojego pomysłu - w skrócie:
•zgrubienia,
•wzmocnienia,
•redukcja fal stojących,
•wytłumienie za pomocą mat bitumicznych, wełny owczej i poroso
•koncept mobilnego balastu na górze i dole obudowy - w związku z tym nieznaczne podwyższenie obudowy ;)

Wybaczcie amatorski rysunek, AutoCad nie chciał się uruchomić ;)


Michał

Będzie pięknie :)
Co do Klipsch Heresy,świetne paczki z fajną barwą. Dwie kompresyjne tuby,które kompletnie nie drą ryja,naprawdę świetnie są zaimplementowane,natomiast bas jest bardzo płytki. Odpowiedź na poziomie ok 60Hz i naprawdę tego niższego może brakować,co do reszty super głośniki,tylko grać na stendach,z podłogi grają ułamkiem swoich możliwości

lok

Cytat: tomekkk1 w Maj 24, 2018, 23:17
Cytat: Michał w Maj 24, 2018, 21:59
Brawo Ty! :)

Dzięki Michał!

Obudowy to praktycznie 2.8 MkII, ale zostaną zmodyfikowane według mojego pomysłu - w skrócie:
•zgrubienia,
•wzmocnienia,
•redukcja fal stojących,
•wytłumienie za pomocą mat bitumicznych, wełny owczej i poroso
•koncept mobilnego balastu na górze i dole obudowy - w związku z tym nieznaczne podwyższenie obudowy ;)

Wybaczcie amatorski rysunek, AutoCad nie chciał się uruchomić ;)



Brawo Ty jakie w końcu zakupiłeś głośniki ?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

tomekkk1


Lutek

Cytat: lok w Maj 24, 2018, 18:55Bas z Klipsch Heresy mi się podoba. Chodź trochę niżej mógłby schodzić.

To co..., z Rehdeko juz nie sluchasz, czyz bys sie juz ich pozbyl, bo o ile pamietam, chyba podobaly sie bardziej niz Heresy ?
Pozdrowionka

Moriarty

Jestem po wstępnej rozmowie ze stolarzem audiofilem z DIYaudio polecanym przez christo (dzięki!). W porównaniu do oferty firmy, z którą kontaktowałem się wcześniej (do 2600 zł za parę obudów bass reflex na zamówienie) orientacyjna cena spadła z pułapu "absurdalnie drogo" do "no, wciąż drogo, psiakrew, liczyłem na mniej". Wychodzi do 2000 zł za parę (przy hipotetycznym minimum 1600, w które nie bardzo wierzę). Odbiór osobisty, co lekko komplikuje sprawę, bo nad morze mam kawałek.

Inna rzecz, że byłaby to solidna konstrukcja. Co prawda ścianki cieńsze niż zakładałem (planowałem front ok. 50 mm, reszta min. 30 mm), ale majster proponuje wszędzie kanapki z MDF + HDF, co zwiększyłoby sztywność i lepiej tłumiło rezonanse, do tego trzy wręgi w środku (19 mm). Front miałby 41 mm, reszta 22 mm. Pewnie byłoby OK - podejrzewam, że co najmniej nie gorzej niż w gotowych kolumnach naszych rodzimych firm.

Liczyłem mimo wszystko na mniejszą cenę, ale może to po prostu skrzywiona optyka pechowca spoza kręgów Kulczyków i Lubomirskich.

Można też - zgodnie z tym, co majster deklaruje w sieci - zamówić same fronty. Co miałoby o tyle sens, że sam bym takiej kanapki nie skleił, o wycięciu otworu na głośnik nie wspominając, nie mam bowiem narzędzi. Miałoby to niski parametr WAF, niestety, bo mógłbym co najwyżej taki MDF pomalować, obawiam się zatem reakcji koleżanki małżonki. Więc pewnie jednak lepiej byłoby szarpnąć się na gotowce.

No, sam nie wiem. Pomyślę, mam jeszcze czas na decyzję. Najpierw przebudowa wzmacniacza, dopiero potem głośnikowe fanaberie :).
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

lok

Cytat: Lutek w Maj 25, 2018, 20:15
Cytat: lok w Maj 24, 2018, 18:55Bas z Klipsch Heresy mi się podoba. Chodź trochę niżej mógłby schodzić.

To co..., z Rehdeko juz nie sluchasz, czyz bys sie juz ich pozbyl, bo o ile pamietam, chyba podobaly sie bardziej niz Heresy ?
Pozdrowionka

Hej
Czujny Lutek. Rehdeko cały czas mam. Cały czas grają lepiej niż Heresy. Choć jeżeli ktoś lubi szkole Klipscha to z Rehdeko bedzie miał wszystko jeszcze lepiej.
Lutek szukam czytam bo choroba audiofilska się odzywa. Szukam tylko coś sprawdzonego. Jak się okaże ze postawie przy Rehdeko to żeby płaczu nie było. Tak żebym później bez dużej straty mógł sprzedać.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Lutek

Cytat: lok w Maj 26, 2018, 17:39Lutek szukam czytam bo choroba audiofilska się odzywa. Szukam tylko coś sprawdzonego.

Byles u mnie bardzo dawno, wiec moze wpadnij ponownie i posluchaj tych Tannoy-i SRM 12X, bo po takim czasie mozesz nie pamietac dokladnie brzmienia, a i gusta moga sie troche zmienic. A przy okazji posluchalbys tych samych glosnikow w wiekszych obudowach i ze zmieniona prosta zwrotka, bo nawet nie pamietam czy mialem juz te kolumny jak ostatnio byles - tak czas ucieka...

lok

Cytat: Lutek w Maj 27, 2018, 21:54
Cytat: lok w Maj 26, 2018, 17:39Lutek szukam czytam bo choroba audiofilska się odzywa. Szukam tylko coś sprawdzonego.

Byles u mnie bardzo dawno, wiec moze wpadnij ponownie i posluchaj tych Tannoy-i SRM 12X, bo po takim czasie mozesz nie pamietac dokladnie brzmienia, a i gusta moga sie troche zmienic. A przy okazji posluchalbys tych samych glosnikow w wiekszych obudowach i ze zmieniona prosta zwrotka, bo nawet nie pamietam czy mialem juz te kolumny jak ostatnio byles - tak czas ucieka...

Hej Lutek dzięki za zaproszenie. Postaram się tego lata wpaść. Sprawdziłem ze mam z wioski ode mnie fajne bezpośrednie połączenie do Krzyża. Jeszcze nie byłem w twoim nowym miejscu. Bardzo chętnie posłucham.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Lutek

Cytat: lok w Maj 27, 2018, 22:46Jeszcze nie byłem w twoim nowym miejscu.

No to ciesze sie, ze wpadniesz. Co do nowego miejsca (30 m.kw., poprzednie ok. 21 m. kw.), to zmiana w brzmieniu polega na tym, ze jest glebszy i nizej schodzacy bas, natomiast trudno mi powiedziec czy jeszcze jakies inne aspekty ulegly zmianie, bo sam charakter brzmienia jest oczywiscie taki sam.
P.s.
Przed planowanym terminam prosze oczywiscie o info.