Belden 8402

Zaczęty przez MAC, Czerwiec 28, 2016, 10:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Przyjechało dzisiaj duuuuużo 8402. Teraz czekam na wtyki z UK.

MAC

Poniewież tego kabla jest sporo to domówiłem kolejne 12 sztuk wtyków quasi WBT.
Będzie spawanie na skale przemysłową  ;D

Melepeta

Jak znajdę czas, to zrobię jeszcze parkę. Tylko, że teraz chcę spróbować nie podłączać ekranu wcale.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

MAC

To znajdź proszę czas w ten weekend bo w poniedziałek - wtorek dojdą wtyki i będę spawał. Bo jak napiszesz, że będzie lepiej bez przyspawanego ekranu to bym sobie roboty zaoszczędził  ;D

kawosz

Maciek mi Twoja oliwa pasuje bardziej niż belden  ;) biere od Ciebie to sreberko . Musisz wpaść jak się obrobisz z robotą posłuchać paździerza technola . Mogę go również przytargać do Ciebie  :)

frywolny trucht

U mnie jest ciekawie ( nie zatrudniałem ekranu). CeDekowi bardzo kabel pomógł, natomiast gramofonowi już jest nieco za rześko. Trochę za mocno drze ryja. Wkładka wściekła, Husariaa ustawiona na dzika i jeszcze ten kabel od siebie dokłada +300 do witalności.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Dlatego też pisałem, że wątpię aby dało się cały system nim związać.
Będę próbował kawałek po kawałku i zobaczymy, w którym miejscu szybkość, dynamika i otwartość przekształci się w darcie ryja  :)

moon

masza, siakie te wtyki? bo tez chcialbym sobie zrobic IC
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

MAC


Melepeta

Cytat: masza w Listopad 03, 2016, 22:41To znajdź proszę czas w ten weekend bo w poniedziałek - wtorek dojdą wtyki i będę spawał. Bo jak napiszesz, że będzie lepiej bez przyspawanego ekranu to bym sobie roboty zaoszczędził  ;D
Sorki, ale cierpię na chroniczny brak czasu. W ten weekend se ne da.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

MAC

Pospawałem kolejne i ostatnie trzy pary. Teraz czas na ich wygrzewanie.
Na chwilę obecną cały system jest omotany Beldenem. Zobaczymy po kilku dniach jakie tego rezultaty.

Swoją drogą doszedłem już do takiej perfekcji, że mogę zasiadać na taśmie w chińskiej fabryce kabli  ;D

frywolny trucht

Zaczynam bać się o siebie. Jak co trzy dni nie przychodzi- czuję się obco, nieswojo  ;D
Nie wytrzymam. Jutro muszę zamówić.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

wieniu26

Witam

Czy u Was po wygrzaniu kabla też ta początkowa ostrość kompletnie zniknęła?

MAC

Ja w ogóle nie słyszę jakiejkolwiek ostrości.
A przecież słucham na paździerzu bez basu z jazgoczącymi sybilantami  ;D

wieniu26

Maćku rozumiem, że nowe kable nie wprowadzają ostrości u Ciebie?
U mnie jak wcześniej pisałem "na świeżo" było to słychać.

Teraz jest bajka ... a nie wierzyłem w takie wianki typu "wygrzewanie" :) Może ten TYPek tak ma.

MAC

Szczerze? Może trochę było ale nie wiem czy nie dlatego, że wszyscy tak piszą.
Na trzech grałem jakiś tydzień i było super.
Wczoraj wpiąłem do systemu kolejne trzy pary więc zobaczymy za jakiś tydzień.

tatachabera

Gdzie go kupujecie ?
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

MAC

Na allegru u tego jegomościa

http://allegro.pl/belden-9497-kabel-glosnikowy-jbl-altec-shindo-i6593631104.html

widzę, że aukcja na 8402 juz się zakończyła ale możesz do niego pisać.


tatachabera

Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

frywolny trucht

Tymczasem 8402 wyssało. Ktoś w Japonii tylko na tony sprzedaje.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

#95
A pytaliście? Ten facet już nie ma?
Jak nic vasa wykupił  :o  ;D

malg

ja z nim rozmawiałem dzisiaj
miał beldena z białym nadrukiem (tego starego - około 6 metrów - wykupiłem, Vasa nie miał z tym nic wspólnego, sorki)
nowy z czarnym nadrukiem będzie  - tak mi powiedział - chyba w przyszłym tygodniu

tatachabera

Na zdjęciach kable są z białym bądź czarnym nadrukiem - to jakieś dwie wersje?
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

vasa



Cytat: malg w Listopad 15, 2016, 17:34Vasa nie miał z tym nic wspólnego, sorki)

To była paskudna drwina i zaczepka w stosunku do mojej skromnej osoby jako że zawsze okazywałem sceptycyzm wobec "grających kabli" :D

Wysłano niewygodnie to i byk może się zdarzyć.

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

malg

Cytat: tatachabera w Listopad 15, 2016, 18:28
Na zdjęciach kable są z białym bądź czarnym nadrukiem - to jakieś dwie wersje?
białe sa ze starych zapasów (podobno z lat 70-tych)
czarne sa produkowane obecnie
dodatkowo sa produkowane w USA i Japonii
ponoć te z USA sa lepsze