Nowe życie kolumn Philips 22 rh 426

Zaczęty przez Mikut1982, Kwiecień 25, 2018, 19:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mikut1982

Ja już obie kolumienki wyszlifowałem do 80.  Teraz małe szpachlowanko drobnych ubytków.

Mikut1982

Sztuczna okleina z tyłu już zdarta. Teraz pujdzie nowa, niestety inna. Palisander rio.  Ale calosc bedzie zabejcowana jednym kolorem i nie będzie się aż tak rzucać w oczy.

Mikut1982

Przygotowanie do fornirowania domowym sposobem.

kefas

Dzięki. Przy wymianie środka tzn. elementów zwrotnicy mógłbyś informować gdzie się zaopatrujesz w części. Może kiedyś wezmę się za swoje. Mam podobne.

Mikut1982


kefas

Ja w nich nic nie zmieniałem, graja z amplitunerem Kenwood'em KR5200 w garażu jako radio i z deck'ów mi się podoba ale jak by w nich pomajstrował to myślę że mogło by być lepiej ja mam model philips 22rh423/01z

Mikut1982

Praca nie ma konca.  Fornir, przyklejenie domowym sposobem.  Smaryjemy klejem wikolowym kolumne i sam fornir przykładamy a potem grzejemy zelazkiem i dociskamy wałkiem, czynnosć powtarzam 3 razy.  Bejca przyciemni fornir. 

Mikut1982

Fornir przyklejony. Można szlifowac dalej. 

Mikut1982

Nowy fornir jest grubszy dlatego został wyszlifiwany rotexem.  Poszło szybko. Dzis chce je szlifnąć na gotowo pod bejce. 

Mikut1982

I jest gotowe do bejcowania. Było cieżko. W dwóch miejscach brakowało troche okleiny , musiakem zaszpachlowac.  Zaraz ide bejcować.

Mikut1982

Tył tak jak pisałem jest z innego drewna.  Ale sztuczna okleina też nie wyglądała zaciekawue .  za 20 min zdjecia z bejcowania.  Bejca nitro.

Mikut1982

Niestedy na zdjećiu za bardzo nie widać koloru bejcy.

Mikut1982

Zdjecie

Mikut1982

Sorka za jakosc zdjec, przy swietle ciezko wychodzą   jutro zrobie przy dziennym swietle.

vasa

Niezależnie od odcienia bejcy, różnica w stosunku do tego co było dwa dni temu jest kolosalna.
Postęp jest [emoji4]

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Mikut1982

Mniej wiecej taki bedzie kolor.

gratefullde

Bardzo ładnie, kolor super. Podziwiam Twój zapał i śledzę wątek z zainteresowaniem [emoji4]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

spalon

Masę zapału i pracy w to odnowienie włożyłeś a efekt jest widoczny

Mikut1982

Dzieji. Była bejca nitro, trzeba nakładac dużo i szybko rozcierać w celu unikniec plam.  Potem był lakier firmy ZAR. Teraz polerka.

Mikut1982

Po lakierze co moze wydawać się dziwne jeszcze jedna warstwa bejcy , tym razem nie nitro .  olejowa bejca ZAR , ona moze iść też na lakier.  Dałem ja w celu uzyskania jeszcze lepszej barwy drewna.

Mikut1982

Teraz musi to wszystko dobrze wyschnąć. Nastepnie nałoże 2-3 warstwy lakieru.

nikhil

Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

Mikut1982

Poprostu papierem o granulacji 400.. Potem musze nalożyć lakier.

Mikut1982

Czyszczenie listewek.

Mikut1982

Tak wyglądają po wyczyszczeniu