Jaki gramofon ?

Zaczęty przez Magreeltoreel, Luty 28, 2016, 17:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

axolotl

A wiec wzialem sie i powalczylem troche z brumieniem z glosnikow.
Nie ma znaczcenia czy podpinam gnd czy nie. Brumi tak samo , ale zauwazylem, ze brumienie wzrasta jak dotykam ramienia, tak to chyba nie powinno byc.Prosilbym o rade.

merlin1973

Cytat: cafedelmar w Styczeń 05, 2017, 18:20Obroty ustabilizowane, nowa wkłada AT95E, Numark C3 jako preamp.... i jest fajnie
Pokaż jak to Twoje  cudo teraz wygląda :):):)
Pozdrawiam S.CH.

paul_67

Prawidłowo Ci działa zacisk uziemiający? Miałem podobny przypadek i dopiero po rozebraniu wzmacniacza i przykręceniu nakrętki od wewnątrz zaczął spełniać swoje zadnie w 100 procentach, a tak bywało,że czasami zbierał jakieś śmieci.Teraz jest cisza jak makiem zasiał.

Marbo5

Cytat: axolotl w Styczeń 06, 2017, 10:23ale zauwazylem, ze brumienie wzrasta jak dotykam ramienia, tak to chyba nie powinno byc.Prosilbym o rade.
Sprawdz czy pre lub wzmacniacz (zależy do czego masz podłączone uziemienie gramofonu) ma dobre uziemienie, czy  nie jest podłączone przez jakiś uszkodzony przedłużacz. Sprawdz czy wzdłuż przewodu uziemiającego nie idzie przewód zasilania silnika, nie powinny iść razem chyba że zasilanie silnika jest ekranowane.
Można też sprawdzić czy brumienie nie zniknie po wyłączeniu innych zasilaczy impulsowych (laptop, telewizor, monitor, dekoder polsatu itp.)
Ewentualnie spróbuj zrobić grubszy przewód uziemiający gramofon, ja mam linkę 2,5mm2
Pro-Ject RPM 1 Carbon + Ortofon 2M Bronze + Haiku SOL MM; Musical Fidelity M3scd; Haiku SELENE EL34 Custom; Pylon Emerald HF; Mogami NIII, Yarbo 1100+Oyaide, Supra LoRad 2,5 CS-EU, Tomanek TAP8+, ROGOZ AUDIO 4RP2/BBS

merlin1973

Cytat: cafedelmar w Styczeń 05, 2017, 19:07Właśnie słucham Carmen Bizet;a... ale to brzmi! Herbert von Karajan i Wiener Philharmoniker.... Leontyne Price, Franco Corelli, Robert Merill, Mirella Freni.. wszystko w oryginale po francusku! rok 1971... biały kruk. jest moc winylu
mogę jedynie pozazdrościć, pewnie zacnie brzmi?  :):):)
czego słuchasz jeszcze?
Pozdrawiam S.CH.

paul_67

Już wcześniej pisałem o tym, aby sprawdzić ułożenie przewodów...

axolotl

A wiec tak. Podpialem same kable rca do phono w amplitunerze i sobie brumi.
Zrobilem sobie test jeszcze na wzmacniaczu z wejsciem phono i tez brumi. Wystarcze ze wepne same kable rca do wzmacniacza\amplitunera w wejsice phono i jest brrrrr.
Cos mi sie zdaje , ze to bedzie wina mojej sieci ..... staaaare budownictwo jeszcze na bezpiecznikach.

Gerwazy

#507
Cytat: axolotl w Styczeń 06, 2017, 10:23
A wiec wzialem sie i powalczylem troche z brumieniem z glosnikow.
Nie ma znaczcenia czy podpinam gnd czy nie. Brumi tak samo , ale zauwazylem, ze brumienie wzrasta jak dotykam ramienia, tak to chyba nie powinno byc.Prosilbym o rade.


Typowe, w zasadzie standard, brumii, syczy, pyka,cyka,charczy, szumi, bywa że każda przypadłość z osobna, albo wszystkie razem, lub też objawiają na przemiennie, lub okazjonalnie.
Do tego mechanika, albo kompletnie rozregulowana, albo zaśniedziała, zatarta, zwichrowana.
O elektronice to nawet nie wspominam.
Dlaczego? Dlatego ze to są stare, często 30-40 letnie egzemplarze, do naprawy, regulacji itp Która jest czasochłonna, pracochłonna, wymaga to wiedzy, sprawdzania, testowania.
Jeśli nie masz stosownej wiedzy, lub jakiegoś pojęcia ogólnego, choćby podstawowej umiejętności posługiwania się lutownicą, to nigdy nie kupuj tego rodzaju sprzętu, bo będę tylko, łzy, rozczarowanie, itp

Nie liczyłem, ale kupiłem ostatnimi czasy kilkanaście egzemplarzy gramofonów, wszystkie w stanie dobrym lub bardzo dobrym, bez wad ukrytych, i tym podobne zapewnienia sprzedających. Żaden egzemplarz nie był bez wad. ŻADEN!
Niektóre od razu odesłałem, inne, z uwagi na brak porozumienia z sprzedającym, który upierał się, ze gramofon jest sprawny, a że brumii, to normalne, bo egzemplarz stary i ma prawo do "lekkich niedoskonałości", ale przecież działa, zmuszony byłem sprzedać, na części sprzedać, aby nie narażać siebie i innych na problemy których doświadczyłem.

Co do serwisów, i innych magików świadczących tego rodzaju usługi.
W skrócie, kabel przylutują, potrafią prysnąć PR na styki, ba, nawet kable w ramieniu wymienią, czasem, ale w większości przypadków to ich wiedza jest taka, jak.... obecnie moja, która jest blada. Że nie wspomnę, iż naprawią jedno, a przy okazji popsują drugie. Albo, gdy dany element wymaga zdemontowania większej ilości elementów, by go wylutować, wlutować nowy , nie daj boże jak ma np 8 albo więcej nóżek, to albo nie da się, albo cena usługi przekracza wartość gramofonu.

Podsumowując, jeśli sam nie potrafisz naprawić, to nie kupuj tego rodzaju sprzętu.

ps: Kurna, nowa płyta winylowa kosztuje, w przedziale, 70 - 120 złotych, więc cena gramofonu, takiego aby był przyzwoity, 2000 złotych to cena jak najbardziej normalna.
Nic nie sprzedaję

paul_67

Jeśli się nie mylę to kolega axolotl kupił nowy gramofon...

axolotl

Taaa, racja, tylko gramofon ma kilka dni i jest nowy ;))

Gerwazy

Cytat: paul_67 w Styczeń 06, 2017, 11:22
Jeśli się nie mylę to kolega axolotl kupił nowy gramofon...

Ja też ostatnio kupiłem nowy gramofon, w sensie, nowy model, w stanie idealnym, Gramofon USB Dual DTJ 301.1
Ceny, nowego egzemplarza, od 600 do 1500 złotych, ska ta rozbieżność w cenach, tego nie wiem
Kupiłem z ciekawości, a dwa bo cena była niska, 200 złotych.
Wizualnie wyglądał całkiem przyzwoicie. Po podłączeniu, oczywiście brumiał nieziemsko.Rozebrałem dziada, a tam podłączenie poprzez wbudowany preamp phono. Nawet chciałem zabrać się za naprawę, ale jak próbowałem ustawić geometrię ramienia, to odechciało mi się wszystkiego.Konstrukcja tak badziewna, wszystko luźne, byle jak zrobione.
Sprzedałem na drugi dzień, gdyż nie ma żadnego sensu inwestowania swojego czasu i pracy w tego rodzaju konstrukcję.
     


 
Nic nie sprzedaję

Gerwazy

Cytat: axolotl w Styczeń 06, 2017, 11:23
Taaa, racja, tylko gramofon ma kilka dni i jest nowy ;))

A jaki to gramofon, zapytam z ciekawości

Nic nie sprzedaję

axolotl

#512
Pro-ject Rpm1 Carbon.

Przynajmniej sie uspokoilem, bo to nie wina gramofonu.

A tak btw. troche skromnosci koledzy, nie kazdy kupuje drogi sprzet. Dla niektorych sprzet taki jak rpm1 jest wytarczajacy. I nie kazdy chce sprzet uzywany, jeden u mnie juz stoi a teraz postawilem na cos nowego.

kawosz

Cytat: Gerwazy w Styczeń 06, 2017, 11:14Co do serwisów, i innych magików świadczących tego rodzaju usługi.
W skrócie, kabel przylutują, potrafią prysnąć PR na styki, ba, nawet kable w ramieniu wymienią, czasem, ale w większości przypadków to ich wiedza jest taka, jak.... obecnie moja, która jest blada.

Bardzo generalizujesz . Pewnie że jest masa takich specjalistów ale są też ludzie którzy się na tym znają .
Kupowanie używanego gramofonu dla mnie ma sens . Nic mi nie brumi nie syka i wszystko działa perfekcyjnie . Nie pierwszy raz . A że dałem za niego ok 15% więcej niż cena rynkowa . Dałem i nie żałuje .


Gerwazy

Cytat: axolotl w Styczeń 06, 2017, 11:41Pro-ject Rpm1
Cytat: axolotl w Styczeń 06, 2017, 11:41
Pro-ject Rpm1 Carbon.

Przynajmniej sie uspokoilem, bo to nie wina gramofonu.

A tak btw. troche skromnosci koledzy, nie kazdy kupuje drogi sprzet. Dla niektorych sprzet taki jak rpm1 jest wytarczajacy. I nie kazdy chce sprzet uzywany, jeden u mnie juz stoi a teraz postawilem na cos nowego.


No ok, gramofon za 2000 złotych plus pokrywa za 300 złotych.
W zestawie zapewne wkładka Ortofon Red, czyli wkładeczka za około 300 złotych. Szlif igły zapewne 04x07 czyli taki najbardziej podstawowy szlif eliptyczny, swoją droga konkurencja, Audio Technica  sprzedaje wkładki tego poziomu za 110-120 złotych.
Jako to gra, w zestawie firmowym? Gra to tak jak grają wkładki poziomu "za stówkę", mimo że całość kosztowała 2000 złotych z górką :)
 

   


Nic nie sprzedaję

gratefullde

Przypominam, że wybór jest osobistą sprawa każdego z nas. Tym bardziej, że Pro-ject Rpm1 Carbon to nie wtopa tylko sprzęt, który może już fajnie zagrać. Ma wady i zalety. Każdy je ma. Ten nie kosztuje wiele i ma gwarancję.

Używany sprzęt to zapewne jakieś ryzyko jest ale bez przesady. Kawosz ma tu rację, zresztą kupował z pewnego miejsca i warto mu było dać ciut więcej za pewność sprawnego sprzętu.

Nie patrzmy na zakup sprzętu przez pryzmat własnego sknerstwa bo to zawsze się mści w przyszłości.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

paul_67

Cytat: gratefullde w Styczeń 06, 2017, 12:10Tym bardziej, że Pro-ject Rpm1 Carbon to nie wtopa tylko sprzęt, który może już fajnie zagrać. Ma wady i zalety.
Co ważne i co spędza sen z powiek niejednemu miłośnikowi winylowego szaleństwa to fakt,że trzyma obroty idealnie.Miałem RPM 1.3 z dwa lata i w tym czasie sprawował się doskonale.W niczym nie trzeba było poprawiać fabryki.

axolotl

Cytat: Gerwazy w Styczeń 06, 2017, 12:03
Cytat: axolotl w Styczeń 06, 2017, 11:41Pro-ject Rpm1
Cytat: axolotl w Styczeń 06, 2017, 11:41
Pro-ject Rpm1 Carbon.

Przynajmniej sie uspokoilem, bo to nie wina gramofonu.

A tak btw. troche skromnosci koledzy, nie kazdy kupuje drogi sprzet. Dla niektorych sprzet taki jak rpm1 jest wytarczajacy. I nie kazdy chce sprzet uzywany, jeden u mnie juz stoi a teraz postawilem na cos nowego.


No ok, gramofon za 2000 złotych plus pokrywa za 300 złotych.
W zestawie zapewne wkładka Ortofon Red, czyli wkładeczka za około 300 złotych. Szlif igły zapewne 04x07 czyli taki najbardziej podstawowy szlif eliptyczny, swoją droga konkurencja, Audio Technica  sprzedaje wkładki tego poziomu za 110-120 złotych.
Jako to gra, w zestawie firmowym? Gra to tak jak grają wkładki poziomu "za stówkę", mimo że całość kosztowała 2000 złotych z górką :)
 

   




A powiem Ci ze jakos to nawet gra, slysze bas, srednie tony , wysokie.
A na podsumowanie napisze, ze moj 6 letni syn jest bardzo zadowolony jak mu puszcze Akademie Pana Kleksa, zona tez sie usmiecha bo jej sie podoba i na tym koncze rozpatrywanie mojego problemu, ktory juz zostal rozwiazany.

Pozdrawiam i zycze abys mial "oczy szeroko zamkniete" : interpretacja dowolna.

Ps . bez obrazy.

paul_67

Dobrze.Bo w tym wszystkim chodzi o to, abyś Ty (a jeśli inni to tez fajnie) był zadowolony, a nie sąsiad czy kolega z forum.

Piterski

Cytat: paul_67 w Styczeń 06, 2017, 12:25
Cytat: gratefullde w Styczeń 06, 2017, 12:10Tym bardziej, że Pro-ject Rpm1 Carbon to nie wtopa tylko sprzęt, który może już fajnie zagrać. Ma wady i zalety.
Co ważne i co spędza sen z powiek niejednemu miłośnikowi winylowego szaleństwa to fakt,że trzyma obroty idealnie.Miałem RPM 1.3 z dwa lata i w tym czasie sprawował się doskonale.W niczym nie trzeba było poprawiać fabryki.

Paul wiem, że puszczasz oczko do użytkowników do AdFontesa  ;D ale ja jestem zadowolony mimo, że musiałem zainstalować sterownik.
Po prostu ten gramofon kupowali ludzie, którzy go kupować nie powinni.
Do tego gramofonu trzeba mieć pojęcie co się przy nim robi, a przy odrobinie dobrej woli można się na nim dużo nauczyć o gramofonach jako takich.

Gerwazy jakieś z 17lat temu kupiłem gramofon ProJecta 6.1.
Gramofon kosztował mnie 1600zł + 500 za Ortofona 540, gramofony były sprzedawane bez wkładki.
To była równowartość moich 4/3 pensji. Tak więc gramofon za około 2000 z wkładką nie jest złą propozycją bo wkładkę należy traktować jako marketingowy bonus i po załapania bakcyla pomyśleć o kupnie lepszej wkładki no i koniecznie dobrego preampu, który w tym wypadku wyjdzie drożej niż gramofon.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Gerwazy

CytatA na podsumowanie napisze, ze moj 6 letni syn jest bardzo zadowolony jak mu puszcze Akademie Pana Kleksa, zona tez sie usmiecha bo jej sie podoba

Bo to świetna płyta jest, była i będzie, jeszcze nie spotkałem dziecka, któremu by się te piosenki nie podobały.
Do tego ładnie wydana, tylko pierwsze wydanie posiada tak obszerną wkładkę.
Też lubię płytę, i zapewne będę ją puszczał wnukom

pozdrowienia 
Nic nie sprzedaję

paul_67

Nic nie mam do AF, ale to nie jest gramofon dla nowicjuszy, o czym wspominano już nieraz przy różnych okazjach.Nie każdy sobie z tym poradzi,niejeden polegnie i będzie wolał sprzęt tzw.bezobsługowy.Najważniejsze, aby to był świadomy wybór, a przecież nie zawsze tak jest i potem są nerwy i popadanie w skrajności.

Marbo5

Cytat: axolotl w Styczeń 06, 2017, 12:31A powiem Ci ze jakos to nawet gra, slysze bas, srednie tony , wysokie.
A na podsumowanie napisze, ze moj 6 letni syn jest bardzo zadowolony jak mu puszcze Akademie Pana Kleksa, zona tez sie usmiecha bo jej sie podoba i na tym koncze rozpatrywanie mojego problemu, ktory juz zostal rozwiazany.
Najważniejsze że jest dobrze, teraz należy tylko słuchać i mieć z tego "fun". U mnie właśnie leci...
Pro-Ject RPM 1 Carbon + Ortofon 2M Bronze + Haiku SOL MM; Musical Fidelity M3scd; Haiku SELENE EL34 Custom; Pylon Emerald HF; Mogami NIII, Yarbo 1100+Oyaide, Supra LoRad 2,5 CS-EU, Tomanek TAP8+, ROGOZ AUDIO 4RP2/BBS

Gerwazy

Cytat: Piterski w Styczeń 06, 2017, 12:42Gerwazy jakieś z 17lat temu kupiłem gramofon ProJecta 6.1.
Gramofon kosztował mnie 1600zł + 500 za Ortofona 540, gramofony były sprzedawane bez wkładki.
To była równowartość moich 4/3 pensji. Tak więc gramofon za około 2000 z wkładką

To było kiedyś, dawno temu, dzisiaj seria 6 kosztuje ok 7000 złotych, bez wkładki.
Tak sobie myślę, żeby to jakiś sens miało, to trzeba by kupić stosowną wkładkę do takiego gramofonu.
Co producent zaleca? Zapewne jakaś wkładkę z podobnego przedziału cenowego
Plus jak do tego doliczyć stosowny preamp phono, to wyjdzie gdzieś około 15-20 tys

Dobra, idę na spacer ;)



 
Nic nie sprzedaję

Piterski

Cytat: paul_67 w Styczeń 06, 2017, 12:49
Nic nie mam do AF, ale to nie jest gramofon dla nowicjuszy, o czym wspominano już nieraz przy różnych okazjach.Nie każdy sobie z tym poradzi,niejeden polegnie i będzie wolał sprzęt tzw.bezobsługowy.Najważniejsze, aby to był świadomy wybór, a przecież nie zawsze tak jest i potem są nerwy i popadanie w skrajności.
I to są święte słowa .... powtarzam to każdemu kto się u mnie zachwyci tym gramofonem.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.