Menu główne

AKAI GX 620

Zaczęty przez frywolny trucht, Grudzień 17, 2015, 16:40

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Kupiłem dziś płytę CD, tylko po to by ją odchamić dźwiękowo na szpuli :) Za chwilę siadam i działam. Oczywiście to nie powinny być płyty na których jedna piosenka ciągnie sprzedaż całego wydawnictwa. Trza kupić taką, gdzie nie ma potrzeby przewijania i szukania drobinek złota między wypełniaczami. Tak kiedyś nagrywano płyty. Wszystkie piosenki tworzyły całość. Ale i dziś się chyba zdarza. Zaraz sprawdzę płytę "Mamut" Fisz Emade Tworzywo.
Poza tym?


ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

p.s. Paweł walnij autorski wątek o swoim Revox G36. Na pewno ciekawsza maszyna jak moja, warto się pochwalić.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 20, 2015, 13:26
p.s. Paweł walnij autorski wątek o swoim Revox G36. Na pewno ciekawsza maszyna jak moja, warto się pochwalić.
Ok.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Szorowanie kanap za mną...
A w temacie wątku to ja teraz mogę walnąć ale na razie szklanę wzmacniającego płynu.
Na swojego Otari jeszcze muszę poczekać do nowego roku. Wycieczka do Wiednia  :-\

frywolny trucht

Trzymam kciuki, żeby się udało.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#30
Dziś przyszła konfekcja w postaci nab Akai i aluminiowych szpul 26,5 cm. Te naby to całkiem skomplikowane mechanicznie ustrojstwa. Wewnętrznym pierścieniem możemy zacisnąć nabę na szpindlu magnetofonu i nie używać sprężynki na szpindlu. Chwyt jest o wiele pewniejszy. Zewnętrzny pierścień stabilizuje i również dociska do talerza szpulę.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

merlin1973

Teraz wyglada naprawdę imponująco :D
Pozdrawiam S.CH.

frywolny trucht

I nakładanie szpul jest o wiele łatwiejsze. Tutaj mamy pewną analogię z płytami winylowymi. O wiele łatwiej położyć na talerzu singla z dużą "dziurą" niż LP 12''
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Kolejna zmiana anturażu :) Firmowe, aluminiowe osiemnastki. Warto. Ciche, sztywniejsze jak plastikowe.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#34
Nadszedł czas, który czeka każdego szpulomaniaka. Czyszczenie głowic i rolek, czyli toru przesuwu taśmy.
W tym modelu wystarczy odkręcić dwie śrubki osłony głowic i mamy pełen dostęp. Patyczkiem do uszu wyczyściłem głowice, wacikiem pozostałe elementy toru. W roli środka czyszczącego spirytus. Na ostatnim zdjęciu widać ile brudu zebrałem.

p.s. Tak się zastanawiam: Czy spirytus nie postarza gumy? Może rolkę capstain-a powinienem czym innym traktować?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

Ja gumę czyszczę benzyną ekstrakcyjną i też się zastanawiam czy nie jest za sucha .
http://www.uni-tech.pl/p2703,plyn-do-czyszczenia-gum-rolek-walkow-docisk-itd-platenclene-100-ml-czysci-i-konserwuje-powierzchnie-gumowe-z-tluszczu.html

Może coś takiego było by lepsze .

frywolny trucht

Proszę o weryfikacje czy to te dwa potencjometry- pierwsze z lewej- służyć będą do zabawy BIAS-em w celu dostrojenia magnetofonu do rodzaju taśmy?

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

pmcomp

Na to wygląda. Pamiętaj o strzałkach czyli kierunkach PRków.

Moim zdaniem kręcenie tym na pałę nie ma najmniejszego sensu. To się nazywa ... kalibracja ;). Jak wiesz jak i co robić to kręcisz, jak nie to ... rozregulujesz.

Pozdro

frywolny trucht

Bawiłem się tym kiedyś...
Dojście jest łatwe. Tylna ścianka papa i już. Te dwa w żółtym kółku.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

pmcomp

To nie są PRki. To są cewki o regulowane indukcyjności. Najlepiej kręcić plastikowym narzędziem.

Pozdro

mirek24

#40
Cytat: frywolny trucht w Styczeń 09, 2016, 18:14Proszę o weryfikacje czy to te dwa potencjometry- pierwsze z lewej- służyć będą do zabawy BIAS-em w celu dostrojenia magnetofonu do rodzaju taśmy?

To nie jest regulacja BIAS. To jest filtr BIAS TRAP do wycinania prądu podkładu tam gdzie nie jest on potrzebny...

Uprzedzając pytanie a gdzie jest regulacja prądu podkładu w tym modelu odpowiadam nie jestem pewien ale to chyba  cewki VL2 i VL2b oznaczone Rec Peaking. 

pozdrawiam

frywolny trucht

No tak, to miało być łatwe  :o Tymczasem tutaj chcą kręcić tzw. "frequency response trimmers" czyli tymi dwoma najniżej umieszczonymi:

http://www.tapeheads.net/showthread.php?t=32781

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC


kotok

Zrobiłem zdalne sterowanie pilotem radiowym  do szpulaka Akai GX-625. Działa znakomicie. Można włączać zdalnie: start,stop, pause, przewijanie lewo, prawo.Pilot działa także bez widoczności odbiornika, w całym domu, w innym pomieszczeniu niż magnetofon. Powinno pasować również do rodziny :GX-620, 625, 635,646,636,266, 747... Jeśli ktoś jest zainteresowany, to służę informacją, mogę sprzedać lub wykonać taki moduł. Info na PW.
Denon DP-59L, 300B PSE, 6C33C SE, AKAI GX-625, Akai GX-635D,TEAC V-7, TEAC V-5, RIAA HIRAGA, Pioneer Sc-E700, Audio Physic Tempo VI, i wiele innych...

frywolny trucht

To znaczy trzymam w dłoni jakiegoś pilota i sobie przewijam na przykład?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kotok

No-normalne sterowanie jak w każdym sprzęcie . Przyciskasz -odtwarza, przewija, pauza, stop. Pracuję nad zapisem ,ale muszę zmienić chyba soft w sterowniku, bo trzeba zgrać zapis z pauzą . Na razie jest bez zapisu. Największy problem to wtyczka do fabrycznego gniazda 11 pin. Nowa kosztuje 18 usd+przesyłaka z USA. Ja robię je sam, ręcznie z pinów odzyskanych z lamp oktalowych.
Denon DP-59L, 300B PSE, 6C33C SE, AKAI GX-625, Akai GX-635D,TEAC V-7, TEAC V-5, RIAA HIRAGA, Pioneer Sc-E700, Audio Physic Tempo VI, i wiele innych...

frywolny trucht

Wiesz co? A załóż w dziale kupię/ sprzedam wątek-ofertę, taką po bożemu, zostaw namiar. Tutaj nie każdy trafi, zajrzy- w końcu mowa o konkretnym modelu, który w dodatku mi zdechł.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kotok

OK. Ale bardziej, to chciałbym podzielić się z kolegami pomysłem, niż coś sprzedać . Ale wystawię w tym dziale.
Denon DP-59L, 300B PSE, 6C33C SE, AKAI GX-625, Akai GX-635D,TEAC V-7, TEAC V-5, RIAA HIRAGA, Pioneer Sc-E700, Audio Physic Tempo VI, i wiele innych...

frywolny trucht

Tak wygląda pilot  AC-19 do maszyny. Można trafić na aukcjach od czasu do czasu:

http://www.audioweb.ro/oferte/vizualizare/akai-telecomanda-gx-620-625-f80f90-etc/
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Cytat: frywolny trucht w Luty 29, 2016, 20:05mi zdechł

Aj. W takim miejscu zostawić wątek to zbrodnia.
No więc rzeczywiście zamiast ojczulka poszanować, wpadłem w szał nagrywania. Było tego ponad 4 godziny jak pamiętam. Wyłączyłem, trzeba było coś załatwić na mieście, wracam, włączam i stoi. Przewija, ale PLAY ni chu, chu. Stanął Capstan. Trzeci silnik, ten odpowiedzialny za równomierny przesuw taśmy. Magnetofon powędrował do naprawy do Łodzi po ten adres:
Audio-Technik s.c. Usługi elektroniczne
Adres: Jaracza 84, Łódź
Telefon: 42 633 12 92

Po miesiącu był do odebrania. Podobno  układy zasilające silnik się popaliły. Żadnych części nie dostałem ( jakaś współczesna moda, kiedyś dostawało się zużyte części na pamiątkę), na kwitku z serwisu tylko hasło naprawa= 300 zł :)
No ale dobra, jak ma działać, to nie ma co się szarpać. Wymiana silnika raczej drożej by wyszła. Tymczasem na forum pojawiła się moda już nie na szpulaki, bo szpulaki, ale szpulaki- koniecznie dwuścieżkowe, a już najlepiej studyjne. Niniejszy  mój zakup był w tej sytuacji wtopą czystej wody :) OK, napatoczył się dwuścieżkowiec w Gdańsku, przytargałem na chatę, Akai powędrował na ok. pół roku do garażu. Ładnie zapakowany. Pomyślałem, że niech sobie stoi i nabiera wartości. Tymczasem stała się rzecz dziwna. Teac X-1000 M, maszyna z innej półki, zaawansowana elektronicznie, technologicznie- nie przyjęła się. Tak jak biliśmy się z synem, by sobie pociągać taśmę na prostym Akai, tak zapał do szpuli przy Teac-u malał. Wczoraj Akai wrócił z banicji. Gra naprawdę niewiele gorzej, może nawet bardziej inaczej niż gorzej, ale jakoś tak to wszystko jest zrobione, że chce się bawić, krecić szpulę. Dziwne, nie? Zawsze myślałem, że jestem gadżeciarzem i maszyna z wyżyłowanymi parametrami, tysiącem guzików, funkcji powinna być mi bliższą. Chyba się starzeję. Acha! Czterościeżkowce zasługują na to by ich słuchać! Cztery Pory Roku lecą.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93