Magnetofony kasetowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Cytat: LampowY w Marzec 14, 2019, 17:48Ładna maszyna  :np:

To akurat egzemplarz z netu ale mój jest podobny. Wyszły trzy wersje: srebrny, czarny oraz czarny w drewienku. Mnie się trafił ten ostatni czyli w drewienku. Oryginalnie kaseciak zaopatrzony jest w pilota.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Cytat: McGyver w Marzec 14, 2019, 17:53Hał macz?

No tak w normie tj mniej niż najtańszy na ebayu.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

dino

Co to za zabawki:
Kenwood KX990SR
Yamaha KX-330


dino

Kenwood - pasek do wymiany.
Yamaha bez zarzutu.

Się przypałętały  ;D

vasa

Cytat: dino w Marzec 17, 2019, 14:23
Kenwood - pasek do wymiany.
Yamaha bez zarzutu.

Się przypałętały  ;D
Kaseciaki przytuliłeś [emoji44]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

No leżały na ziemi ..to wziąłem.
A poważnie to kolega chciał się  pozbyć i trafiły do mnie.

dino

Kenwood KX990SR

Gdzie kupić pasek ? (poza jebajem)


dino

Ni ma  >:(
Zastanawiam się czy to w ogóle wymieniać bo co z nim potem zrobię ?

frywolny trucht

Uruchomisz, poprzewijasz, ponagrywasz, poodtwarzasz :) Niestety przyjemność będzie ograniczona bo żaden nie ma 3 head i kalibracji magnetofonu do kasety z poziomu tego jak czuje kasetę magnetofon.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GregWatson

Chopy a jak tam Wam się spisuje Akai GX-95 ? że z ciekawości się spytam i jak tam mu się jest do Dragona?
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

No Dragon nie chce leżeć na ziemi  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GregWatson

Ale wygląd ma jak Multipla  :)  Ktoś chyba przegiął z tym wzornictwem.
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Obrazoburca. Ma ten wygląd taki bo kalibracja jest szalenie zaawansowana. Wyczynowy sprzęt z punktu widzenia nagrywacza, to i cena wyczynowa.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GregWatson

Wim - ale tak przegiąć.  :D   A tak wracając do meritum jak tam te Akai 95 no i Arek ma chyba 75 ale są one chyba podobne brzmieniowo czy jak?
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Już ci się znudziła Integra Onkyo? Mój gra i trąbi. Dziś nawet posłuchałem dwóch starych kaset nagranych, włączyłem stację internetową death metal i coś tam nagrałem. Działa bez zarzutu. Tylko trochę się zmęczyłem intensywnością testowania kaset i magnetofonu i pisaniem o tym. Wiosenne osłabienie  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GregWatson

Integra jest już w drodze bo ją tak w ostatniej chwili wyłowiłem. Przypadkowa bo nigdzie nie wisiała. Porównam to z Pioneerem CT-959. Pytam bo kto wie z tym Akai 95 może, może się kiedyś skuszę.
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Jest u nas wątek o tym. To są konstrukcyjnie identyczne propozycje ( 75 i 95, oraz 75 mk2 i 95 mk2). Parametry elektryczne na papierze identyko. 95 jest bardziej exclusive. Złocone gniazda, boczki drewniane, wklejka antyrezonansowa w kieszeni...
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

McGyver

Cytat: GregWatson w Marzec 18, 2019, 20:00Pioneerem CT-959
Mocny zawodnik. Jeżeli pełnosprawny, to Akai nie ma szans go pokonać. Co najwyżej będzie to krok w bok. Osobiście pozostałbym przy Pioneerze i nie kombinowałbym.

Kangie

 U mnie jedynie dwugłowicowy GX-52. Ale piękny stan wyrwałem, po solidnym przeglądzie. Raz w toku odpalam go i słucham kaset kupowanych w młodości.

GregWatson

No ciekaw jestem jak przy tym Pionierku wypadnie Onkyo. Cenowo wygląda na zupełnie inną ligę. Opinie o nim są bardzo zróżnicowane. Wcześniej miałem Techniksa jeden z wyższych modeli to jak przeskoczyłem na Pionka CT-959 to szczęka mi opadła - taka różnica. Pionek zagrał naprawdę wybitnie. Tu masz McGyver rację. Cenowo natomiast porównując tego Pionka do do Akai 95 to Akai jednak jest sporo droższy. Więc w czym jest rzecz, że tak się ceni?
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Popularność marki. Zawsze obchodziłem bokiem te najbardziej mainstreamowe. Dużo ludzi miało, dużo ludzi poleca. Ch z Akai, spróbuj Naka. Dwa razy miałem do czynienia, acz nie z deckami , tylko kaseciakami samochodowymi i to było zapisywalne w mózgu.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

McGyver

Cytat: GregWatson w Marzec 18, 2019, 20:13Więc w czym jest rzecz, że tak się ceni?
W metce.
Cytat: frywolny trucht w Marzec 18, 2019, 20:16spróbuj Naka
Zawsze mnie irytowało skąpstwo producenta. W modelach przytomnie wycenionych na wyposażeniu było tylko to, bez czego przestałoby w ogóle działać  :-\  Dopiero modele idiotycznie drogie miały udogodnienia które można było spotkać nawet w najtańszym trójgłowicowym Sony (nota bene całkiem przyzwoitym jakościowo).

frywolny trucht

Pewnie nacisk położono w miejscach nieodkrytych :) Gadżeciarzom :) Mryg, mryg czerwone diody, mryg, mryg- zielone, mryg- ruszamy potencjometrem, a nic nie robimy. Tak- z tego punktu widzenia rozumiem.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93