Menu główne

Dobry film

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 07, 2014, 10:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Cytat: cdt w Październik 01, 2018, 23:43
Cytat: vasa w Październik 01, 2018, 23:29A Ty się Kawosz, że starszego Pana nie natrząsaj.
Ja się nie natrząsam . Zdjęcie dla mnie jest znamienne . Coś jakby przybył Joda zobaczyć jak się spisał młody Skywalker . Moc jest ;)
A reszta mojego wpisu?
Ocenzurowałeś? [emoji50]

Notabene Yoda reprezentował tych "good guys"
[emoji39]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

cdt

Cytat: Bartolo w Październik 01, 2018, 23:53Na chwilę obecną pozostaje tylko Smoleńsk.
Smoleńsk to słaby film . Ale nie wiem dlaczego zmieniasz temat ? .

cdt

Cytat: vasa w Październik 01, 2018, 23:58Ocenzurowałeś?
A co Gmyz z Karnowskim tuszowali na konferencjach prasowych jakieś zabójstwa ? Chcesz w to brnąć .

vasa



Cytat: cdt w Październik 02, 2018, 00:00
Cytat: vasa w Październik 01, 2018, 23:58Ocenzurowałeś?
A co Gmyz z Karnowskim tuszowali na konferencjach prasowych jakieś zabójstwa ? Chcesz w to brnąć .

Nic mi o tym nie wiadomo żeby tuszowali zabójstwa. Ale wszystkie inne szwindle i głupoty owszem.

"Kler" był potrzebnym filmem. I jak widać po weekendzie, trafił w czuły punkt znacznej części obywateli.

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

cdt

Cytat: vasa w Październik 02, 2018, 00:08"Kler" był potrzebnym filmem.
Dla Twórcy którego otacza wszechobecny katolicyzm i z nim walczy zapewne tak . Dla mnie niekoniecznie . Obejrzałem żeby mieć własne zdanie .

Bartolo

Cytat: cdt w Październik 02, 2018, 00:11z nim walczy zapewne tak
Piszesz takie farmazony, że aż boli... Albo się zgrywasz, albo nie zrozumiałeś... 
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

cdt

Cytat: Bartolo w Październik 02, 2018, 00:15Piszesz takie farmazony, że aż boli... Albo się zgrywasz, albo nie zrozumiałeś... 
To jest fragment wywiadu Autora
Jestem ateistą i nikt nie zmusza mnie do ochrzczenia dzieci albo chodzenia na mszę, jednak gdy wchodzę na pocztę, to mam wrażenie, że liczba kalendarzy z papieżami, śpiewników oazowych i żywotów świętych nie pozostawia już miejsca na listy. Gdy jadę przez Polskę i mijam coraz brzydsza kościoły, coraz wyższe krzyże - to myślę, że ktoś zabiera mi mój kraj
Czułem i czuję się osaczony Kościołem i religią. Religia jest wszędzie – w prasie, w telewizji, w urzędach i na ulicy. Kroplą, która przepełniła czarę, było zderzenie się z religią w szkole

Bartolo

Święta prawda... Pranie mózgu na każdym kroku. Nie powiedział nic odkrywczego.  Tylko gdzie jest tam wypowiedź o tym że walczy z kościołem...?
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Jakub

#858
Cytat: gratefullde w Wrzesień 30, 2018, 15:23PiS też jest rządem lewicowym.

PiS to narodowy socjalizm, czy wręcz bolszewizm. Nie mylmy proszę pojęć. Prawdziwa lewica łączy politykę prospołeczną (państwo opiekuńcze) z tolerancją i otwartością światopoglądową.

Co do filmu, to był bardzo potrzebny. Czasem trzeba dostać obuchem w łeb, żeby się obudzić. Najśmieszniejsze, że w tym filmie nie ma nic nieprawdziwego. Odarto księdza dobrodzieja z boskości. Może w końcu do ludzi dotrze, że ksiądz w parafii jest pracownikiem korporacji, a nie żadnym przedstawicielem boga.

frywolny trucht

#859
Cały wywiad wygląda tak i nieco zmienia wydźwięk: http://www.newsweek.pl/polska/spoleczenstwo/samrzowski-o-klerze-i-kosciele,artykuly,433627,1.html

Znamienne, wywiad z Urbanem :)  Urban siedzi i ma skrzyżowane nogi. To dopiero jest znamienne.

https://www.youtube.com/watch?v=pN4miGBtajk&t=78s
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

Wiecie co ,dociera do mnie,że trzeba było filmu aby  ludzie odważyli się mówić otwarcie o kościele . FILMU ! Do tej pory milczeli kiedy syf wylewał się  i przeskakiwali nad problemem jak nad kałużą . Teraz kałuża jest już spora i przeskoczyć się nie da . Nie mam nic do osób wierzących  ale przyzwolenie na  taki charakter Waszego kościoła stawia was w zlym świetle. Biernie przyzwalacie na bezkarność  urzędników Pana Boga  . Ja nie nadstawię drugiego policzka ,tylko dam kopa w dupę .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

LampowY

#861
Cytat: miniabyr w Październik 02, 2018, 09:27Waszego kościoła
Nie mam swojego kościoła. Wierzę w Boga. Nie przynależę do Kościoła bo do tej instytucji ZAWSZE miałem zastrzeżenia.
Prawdopodobnie dlatego, że mam jaśnie pana tfu księdza w rodzinie i od dawna wiedziałem z czym to sie je...

Therion

Cytat: LampowY w Październik 02, 2018, 11:10
mam jaśnie pana tfu księdza w rodzinie


Wystarczy powiedzieć: Księcia. Tak się przyjęło.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

vasa

Cytat: LampowY w Październik 02, 2018, 11:10mam jaśnie pana tfu księdza w rodzinie
Dyskusje po wódce bezcenne ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Bartolo

www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

LampowY

Cytat: vasa w Październik 02, 2018, 12:25Dyskusje po wódce bezcenne
Problem, że u księciunia Juliana nigdy nie ma po. Zawsze jest w trakcie  :o  :pij:
;D

frywolny trucht

#866
 ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

"Oznacza to, że film zwrócił się niemalże w całości już w pierwszy weekend wyświetlania - koszt produkcji "Kleru" wyniósł bowiem 10 mln złotych. W tej kwocie zawarta jest także dotacja PISF, która wyniosła 3,5 mln złotych. Prawdopodobne jest więc, że "Kler" będzie dla wszystkich finansowo korzystny, także dla Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej, który przez środowiska prokościelne był krytykowany za wsparcie tej produkcji. Zgodnie z art. 23 ust. 5 ustawy o kinematografii każdy, kto otrzymał dofinansowanie PISF do swojego dzieła i udało mu się osiągnąć zysk musi zwrócić dotację."


No i spokój.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Bartolo

www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

frywolny trucht

Próbowałem polsatowski "Ślad". 10 minut i nara. Nie moja baja.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

dino

Znamienne, że w dyskusji użyto jednocześnie "Smoleńska" i "Kleru".
Każdy ma takie "Przeminęło z Wiatrem" na jakie sobie zasłużył ?  ;)
Jak wspominałem - każdy wie, spotkał się z, zna z autopsji a niby nikt nie wiedział.
Szczyt hipokryzji.
Na C+ był wczoraj dokument o papieżach, wcześniej serial "Rodzina Borgiów".
Czy ktokolwiek myślący nie zdaje sobie sprawy, że kościół katolicki nie jest w 100% święty ?
Sorrki ale jak czytam, że "film był potrzebny i otworzył ludziom oczy" to mnie pusty śmiech ogarnia.
Jak dla mnie to kolejny (Smoleńsk, Pokłosie i inne Żołnierze Wyklęte) filmik, który służy mediom do rozpętywania "spirali nienawiści".
A jak są emocje to można bezkarnie wciskać kolejne reklamy z "tranem z wątroby rekina". Stabilny odbiorca jeszcze nie daj boże by coś na ten temat poczytał i dopiero by było.

vasa

No to co?
W końcu dobrze czy źle że został nakręcony?
Bo się pogubiłem[emoji44]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

A ja mam już dość tego zamieszania z "tym" filmem .....więc na jutubie obejrzałem sobie kabareciki i swojską Mariolkę . Tak dla lepszego samopoczucia .   Mariolka jest krejzolka qufa  :D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Bartolo

Cytat: miniabyr w Październik 02, 2018, 21:13
A ja mam już dość tego zamieszania z "tym" filmem .....więc na jutubie obejrzałem sobie kabareciki i swojską Mariolkę . Tak dla lepszego samopoczucia .   Mariolka jest krejzolka qufa  :D
Abelard Giza...!!!
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

dino

Cytat: vasa w Październik 02, 2018, 21:04No to co?
W końcu dobrze czy źle że został nakręcony?
Bo się pogubiłem

Dobrze.
Bo pokazuje bezmyślność (delikatniej - brak refleksji) u odbiorców, zarówno popierających jak i negujących.
Bedzie kiedyś fajny materiał do badań socjologicznych o ile tego typu inżynieria społeczna nie wykreuje jakiegoś kolejnego potworka w stylu "uber alles".