Przedwzmacniacz gramofonowy- jaki?

Zaczęty przez wojtek41, Lipiec 01, 2014, 17:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

masza

W audio rozsądek nie występuje :)

Keef98

Cytat: masza w Styczeń 21, 2015, 23:12
W audio rozsądek nie występuje :)
Co prawda, to prawda, ale u mnie musi ;) Hajs się sam nie mnoży, a mam inne zainteresowania oprócz muzyki ;)

frywolny trucht

Jaki masz wzmacniacz, gramofon ( dlaczego zignorowałaś napęd, tzn model gramofonu na jakim grasz? ), czego oczekujesz, jaka konkretnie kapusta do wydania?

Keef98

Napiszę to, co wiem, czyli mało. Patefonik przyjdzie lada dzień i w piątek chcę już wszystko kupić.
Więc wiem, że jest to Toshiba AUREX, napęd DD, automat, igła ma szlif eliptyczny (wiem, co to znaczy ;)).
Brzmienie: naturalne. Słucham: głównie starego rocka, bluesa i wszystkich "pochodnych", lubię też jazz, punk, indie, soul, czasem gospel i trochę klasyki. Ale skupiłabym się na rocku, bluesie i blues rocku, bo je ubóstwiam :D
A hajs... 650 to całkowite maksimum, najlepiej byłoby się zmieścić w 500 :D
Aby na płytki i wszystkie "gadżety" jeszcze starczyło.
Więcej nie napiszę, bo nie wiem co.   

frywolny trucht

Jeszcze wzmacniacz jaki posiadasz? To gramiak od vlado?

Keef98

Tak, gramofon od Włodka.
Nie wiem, czy to nazwać wzmakiem, ale dobra. Mam wieżyczę Pioneera X-HM11, niedługo rozbuduję wieżę o monitorki, czy wzmak, to nie wiem. 

frywolny trucht

Jeżeli nie planujesz w najbliższym czasie rewolucji w kwestii wieży ( nie mówię o głośnikach), to moim zdaniem ładowanie się w pre za 500 zł nie ma sensu. Takie będzie- moim zdaniem- aż nadto: http://midi.pl/DJ-k13/Gramofony-k18/ART-DJ-PRE-II-preamp-gramofonowy-p6086.html
Do tego myjka Knosti za 200, folie antystatyczne Analogis na płyty ( ok 1zł/szt.), jakaś mietła i jak wkładka jest OK- to wsio.

Ale to tylko moje zdanie.

Keef98

Dzięki. Fajnie, że to w sumie mało hajsu :) Więcej na płyty :D, a lista jest długaśna.

merlin1973

Cytat: Keef98 w Styczeń 21, 2015, 23:10Jakie pre możecie polecić do wkładki Shure 75 (MM)? Słucham na AKG Q460.
a to już nie aktualne ???
"Maryrysiu jeśli chcesz  to i ja po przykładzie kolegów mogę ci zaproponować preampa DJ Pre Phono2,gdyż moja 25 letnia córka przestała wykazywać zainteresowanie analogiem i leży zbędny,jak wrócę z trasy z Dani prześle jeśli chcesz po podaniu szczegółów. "
Pozdrawiam S.CH.

merlin1973

Cytat: Keef98 w Styczeń 22, 2015, 00:06Więcej na płyty :D, a lista jest długaśna.
myślałem,że ....
"Płyty dla Ciebie są już nawet (prawie) spakowane. Coś jeszcze dodam."
Pozdrawiam S.CH.

spalon

Tak popieram taki przedwzmacniacz Art DJ pre II polecił mojemu koledze gratefullde i sprawdza się doskonale z polskim gramofonem i wieżyczką sony .

frywolny trucht

Coś tam pracuję, coś łypię na forum, w tle leci najnowsza płyta Archive. Na ramieniu wisi ostatnia, prezentowana w teście wkładek, Shure z połowy lat 70- tych, gra pre od benpe ( Retro się zwie)...
Benpe, gdybym powiedział, że twój beznadziejny przedwmzacniacz powinen jendak zostać u mnie, to jaka najmniejsza kwota satysfakcjonowałaby się na tyle, abyśmy się nie spotkali w sądzie?

:)

benpe

 :)
Czyli się podoba, nawet jako beznadziejny - to dobrze.
Napiszę coś na PW.
AdFontes+ZontekDelta->Lyra+xOnO oraz CD94mk2+lampizacja zbalansowana

miniabyr

No właśnie, jakieś zdanie jedno lub dwa w temacie tego pre? Plizzzzz.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

U Arka się wstrzelił ale niech sam napisze.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

Cytat: gratefullde w Styczeń 23, 2015, 21:28
U Arka się wstrzelił ale niech sam napisze.
No właśnie to jest cała sztuka w analogu wystrzelić się. Tylko tyle i aż tyle.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

U mnie musi być wyższe napięcie na wyjściu,  wtedy gra, zresztą nie wiem, nie znam się.  obecnie gram z trafami i nie chcę niczego innego, oderwać się nie mogę :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Momencik jeszcze z tym wstrzeliwaniem.




wojtek41

Nie przerywajmy koledze wstrzeliwania  ;D

gratefullde

No pisz chłopaku jak tam ?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Zostaje. Dobra rekomendacja? Kwestia dogadania paru szczegółów z konstruktorem. Mam taki pomysł, żeby Greg  go jeszcze dostał na testy, a potem na przegląd do Benpe i na moją półeczkę :)

gratefullde

Oj, to musiało być dobrze :) Zobaczymy co Grzesiu usłyszy ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

On- Retro(?)- mi się tak jakoś fajnie wgrywa w system i moje oczekiwania- właściwie pod każdym względem- porównując do obecnego Tube Box SE2.
Wiem, że Benpe ma na stanie sporo wyższy model, ale ten mi pasi aż nadto :)

Dokonał przedwzmacniacz też rzeczy niezwykłej. Ciepłej wkładce Shure M75, z wycofaną górą, nadał bardzo głębokiego charakteru i w ogóle wcześniejsze braki na górze już nie przeszkadzały. Nie urodził więcej wysokich, ale zupełnie odwrócił uwagę od ich braku.  Natomiast dość analitycznej wkładce Goldring 2500 ( pamiętacie, że od czasu do czasu narzekałem na jej charakterek) dodał ciepła tysiąca lamp. Bez uszczerbku we wgląd w nagranie. Wręcz przeciwnie. Ale zaraz pojawił się głód chciecia więcej. Hamuję :) Powoli, małymi kroczkami.

gratefullde

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 24, 2015, 19:39Dokonał przedwzmacniacz też rzeczy niezwykłej. Ciepłej wkładce Shure M75, z wycofaną górą, nadał bardzo głębokiego charakteru i w ogóle wcześniejsze braki na górze już nie przeszkadzały. Nie urodził więcej wysokich, ale zupełnie odwrócił uwagę od ich braku.  Natomiast dość analitycznej wkładce Goldring 2500 ( pamiętacie, że od czasu do czasu narzekałem na jej charakterek) dodał ciepła tysiąca lamp. Bez uszczerbku we wgląd w nagranie. Wręcz przeciwnie. Ale zaraz pojawił się głód chciecia więcej. Hamuję  Powoli, małymi kroczkami.

Powoli powoli :) Ale jednak pokrywają się spostrzeżenia nasze tylko Ty masz dość jasny system. Super, że Ci się wpasował. U mnie było czuć potencjał urządzenia tylko nie zgrało mi się ono z resztą toru :( trudno.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Jak Greg? Czy dokonałeś już pierwszych oględzin tylnej ścianki pre? Czy ogarnęło się takie przenikliwe uczucie bezradności jak mnie?

8)