Kate Bush

Zaczęty przez rudy-102, Listopad 03, 2019, 20:08

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Bardzo ciekawa dokumentacja o Kate Bush. Niestety tylko w wersji francuskiej i niemieckiej.
https://www.arte.tv/de/videos/082765-000-A/kate-bush-stimmgewaltig-und-exzentrisch/

wiki

Kate znam, ale nie mam nic na półce....
Co polecacie na pierwszy zakup?
Przypominam, nie lubię składanek.
Jakiś całościowy album od a do zet. Który wciąga i generuje kolejne zakupy...  :)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

rudy-102

Ty jesteś cedekowiec to masz na początek właśnie początek. Remasterowana seria. Na winylu brzmi wybornie. Mam nadzieję, że na cd również.

'Kate Bush, Remastered Part 1 "


merlin1973

 
Cytat: wiki w Listopad 03, 2019, 20:16ale nie mam nic na półce....
to żart???   :o
Pozdrawiam S.CH.

Pboczek

"Aerial" to Kate po przerwie, album z 2005 r. Świetne forma artystki, utwory i realizacja.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

wiki

Cytat: merlin1973 w Listopad 03, 2019, 20:29
Cytat: wiki w Listopad 03, 2019, 20:16ale nie mam nic na półce....
to żart???   :o
W radio słuchałem zawsze, ale nigdy się nie zainteresowałem....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

sheykk

Podobnie ja mam ze 3000 płyt cd+winyle ale BUSH niet.Podobny problem mam z BOWIE w tym roku kupiłem w biedrze
Heros przesłuchałem raz i nic.Może muszę dorosnąć ale ... to już będę głuchy i jak mawiał znajomy przejdziesz tylko na muzykę poważną.

wiki

Cytat: sheykk w Listopad 03, 2019, 20:55
Podobnie ja mam ze 3000 płyt cd+winyle ale BUSH niet.Podobny problem mam z BOWIE w tym roku kupiłem w biedrze
Heros przesłuchałem raz i nic.Może muszę dorosnąć ale ... to już będę głuchy i jak mawiał znajomy przejdziesz tylko na muzykę poważną.
Sheykk, no właśnie...  Z Bowie też nic nie mam...
Pożyczałem od kolegi płyty, fajny głos ale jakoś tak nie mam chęci do zakupu płyty...

Ale Kate nigdy nie słuchałem płytami, dlatego jestem zainteresowany...  :)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

Tak się składa ,że na Kaśce to się wychowałem . Panowie są płyty które mieć trzeba . Problem że każda  jej jest inna i każda warta uwagi . Ale ta ,która przeszła do historii fonografii to Hounds Of Love . 
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wiki

Pboczek, miniabyr,
Dzięki, poszukam w necie, postaram się posłuchać i może coś zakupię...  :)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

sheykk

Czasami mijamy się z tym co ważne w muzyce ale to nie jest najważniejsze ja rozminąłem się z muzyką Grundge poznałem ją 15 lat póżniej ,rodziły się dzieci ,budowałem dom ,myślałem o wykształceniu dzieci itp.
Ale Bush czy Bowiemu nie odmawiam wkładu w rozwój muzyki ,pop kultury bo pewnie ilość sprzedanych płyt to nie jest przypadek(ale ja czasami mam inne zdanie ).
Tak jak WIKI spróbuję nadrobić zaległości .Jest tylko jeden problem -czas.Tyle płyt się ukazuje .

merlin1973

Kate Bush niezwykle rzadko koncertuje, żeby nie powiedzieć - prawie w ogóle.
Zawdzięczamy jednak jej jedną z najpiękniejszych piosenek tego świata - "Wuthering Heights". Usłyszałem ją jako nastolatek. Ten głos, podniosła atmosfera, pełna wdzięku melodia, wreszcie poruszająca gitarowa partia  ;) długo myślałem, że to Oldfield jest kompozytorem tego dzieła  :)
Nigdy nie znudziły mi się "Wichrowe Wzgórza"
Są jednak takie utwory, że za każdym razem ciarki - i to jeden z nich. Jednak z pełnymi albumami bywało różnie. Wszystkie wczesne znam dość dobrze, i do każdego na różnych etapach życia przykładałem się. Podobała mi sie jedna no może dwie piosenki taki jak Cloudbusting czy  Babooshka a nawet -Don't Give Up z Peterem Gabrielem. Ale te mniej znane jak  The Wedding List też polecam  ;)
https://www.youtube.com/watch?v=fJvXpvH2-Hk
Pozdrawiam S.CH.

rudy-102

Cytat: miniabyr w Listopad 03, 2019, 21:13Hounds Of Love .
Mam to między innymi też w jugosłowiańskim tłoczeniu. Straszne szkło. Uszy bolą jak się słucha. Na szczęście inne tłoczenia są ok.

maniek67

#14
Cytat: wiki w Listopad 03, 2019, 20:16
Kate znam, ale nie mam nic na półce....
Co polecacie na pierwszy zakup?
Przypominam, nie lubię składanek.
Jakiś całościowy album od a do zet. Który wciąga i generuje kolejne zakupy...  :)
Pierwszą płytę.



Może być też Hounds of love lub The Sensual World. Te są jednak inne jak pierwsza.

krzysiek

Kate Bush kocham miłością bezgraniczną od chwili, gdy ją usłyszałem mając jakieś 12-13 lat. Każdy z Was ma pewnie jakiegoś artystę czy zespół, który jest u Was nr 1. U mnie od zawsze jest to Kate.

Jeśli chcesz poznać Kate, posłuchaj pierwszej płyty The Kick Inside, posłuchaj Hounds of Love. Pierwsza strona HoL to, powiedzmy, hity, natomiast druga strona, The Ninth Wave, to suita art-rockowa, wspaniałe, monumentalne dzieło artystki. Miałem to niesamowite szczęście obejrzeć wykonanie The Ninth Wave na żywo w 2014 r., podczas jednej z dwóch serii koncertów, które Kate w ogóle zagrała w historii (jedyna trasa koncertowa w 1979 r. i rezydencja w Londynie w 2014 r. - i nic więcej).

Gorąco też polecam trzecią płytę z 1980 roku, Never For Ever. Dla mnie ta płyta ma klimat magiczny. Oprócz hiciorów typu Babooshka czy The Wedding List są tu prawdziwe perełki, Delius, Blow Away, Egypt, The Infant Kiss, a przede wszystkim dwie petardy zamykające ten album, wspaniały antywojenny Army Dreamers i zimnowojenny Breathing. Ten album to taki pomost między bardzo młodą dziewczyną z pierwszych płyt, a niesamowitą, wyjątkową, ekscentryczną i świadomą artystką z późniejszego okresu twórczości.

Zabawne, że obecnie mój chyba ulubiony utwór Kate pochodzi z płyty Aerial, którą wydała w 2005 r., po 12 latach przerwy. Z płyty, do której początkowo byłem nastawiony wręcz wrogo, po The Red Shoes, którą w tamtym okresie uważałem za płytę słabą. Ten utwór to Nocturn, ponad ośmiominutowe dzieło z wręcz hipnotyzującą linią basu.

Grzegorz (@sheykk) wstydziłbyś się, wystarczyło powiedzieć, a dostałbyś ode mnie parę płyt Kate :P musimy koniecznie nadrobić to karygodne zaniedbanie :D
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

sheykk

Krzysiek ,dzięki mam nadzieję że kara będzie godna .Na pewno nadrobię .

Lyset

Pare plyt Kasi sluchalem i najbardziej wkrecila mi sie w glowe '50 Words for Snow'.
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

Kangie

Kupiłbym jakąś Kaśkę, bo żadnej nie mam.

jjacek

To jedyna rzecz jaka mam...
https://www.youtube.com/watch?v=VjEq-r2agqc

miniabyr

Jeden z moich ulubionych jej utworów .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

rudy-102

The Red Shoes z nowego tłoczenia (box) - straszna smażalnia. Jestem zły.

nikhil

Kasi słucham od powrotu do winyli czyli od może 4lat. Niestety wcześniej przeszkadzało mi ponad przeciętne zamiłowanie do metalu a potem do indyjskiej klasyki. Teraz jest bardziej normalnie. ;)
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

rudy-102

Mi w słuchaniu Kaśki najbardziej przeszkadza żona. Nawet na słuchawkach mi nie wolno. :(

Pboczek

Cytat: nikhil w Luty 12, 2020, 18:49potem do indyjskiej klasyki

Co możesz polecić?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite