Stoliki Audio

Zaczęty przez Achmed, Styczeń 04, 2016, 19:48

Poprzedni wątek - Następny wątek

SVART

#75
Za 2 duże blaty drewniane + 4 platformy z tego samego materiału i z obróbką (cięcie na wymiar, szczotkowanie, starzenie i malowanie) dałem bodajże ok. 1800 PLN.

merlin1973

Solidne,masywne na tym już można coś postawić bez obawy :)
Kiedy fotki z całością? bo ciekaw jestem efektu końcowego ;)
Pozdrawiam S.CH.

SVART

...ciekawość to pierwszy stopień do piekła :).

merlin1973

to dla żony  ;) niech kobicina zobaczy jak ludzie sprzęt stawiają  ;D
a nie w meblościance hahaha
Pozdrawiam S.CH.

SVART

jak dla żony, to co innego :).

kawosz

#80
Blaty dębowe + klejona kantówka dębowa . Koszty materiału około 1300 zł . Blaty gr 4 cm
A wracając do stolika Kolegi SVARTA  . Bardzo fajny lekki super do nowoczesnego wystroju wnętrza

vasa

Ładne meble :)
Zastanówcie się czy zamiast kolcy nie warto użyć wibroizolatorów.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kawosz

Cytat: tatachabera w Listopad 12, 2016, 22:41Stolik stoi, cieszy oko i ucho.
Ja dopiero zauważyłem tam stoją 2 szt.  3910 :D ?

Piterski

Cytat: SVART w Luty 01, 2017, 22:43Wymiary: 1800/450/580, a więc w sumie to już kawał mebla.
Zastanawiam się nad długim stolikiem ale o trzech poziomach.
Miałem obawy o sztywność takiej konstrukcji ale jak widzę twój stolik to nie mam już żadnych wątpliwości że to dobry kierunek.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

jajacek1410

Cytat: vasa w Luty 02, 2017, 00:43Zastanówcie się czy zamiast kolcy nie warto użyć wibroizolatorów.
O właśnie. Ten problem mnie nurtuje od jakiegoś czasu. Z praw geometrii i fizyki wynika jasno, że jedyny stabilny układ stojący może być podparty tylko i wyłącznie w trzech punktach. Jeżeli damy cztery czy więcej kolców, to i tak stolik będzie stał na trzech. Poza tym ( tak na moją intuicję, może się mylę) kolce nie separują od siebie półek, szkieletu stolika i podłogi, tylko nadal wiążą je w jeden sztywny układ przenoszący drgania. Jak dla mnie kolce to pic mający sprawiać wrażenie megaprofesjonalizmu i   windować cenę. A najbardziej mnie śmieszą drogie stoliki ze szklanymi półkami na kolcach, tam to musi dopiero dzwonić.
   Sądzę, że elastyczne podkładki są zdecydowanie sensowniejsze. Mam na to dowód wynikający z konkretnej obserwacji:
kiedyś miałem odtwarzacz postawiony bezpośrednio na drewnianej podłodze. Podłożyłem pod niego podkładki zrobione z piłek do sqasha przeciętych na połówki. Poprawa dźwięku była wyraźna.  Inna sprawa, że piłki mi się po jakimś czasie rozchłapciały i zamieniły w naleśniki. Pod cięższe urządzenia lepiej używać sztywniejszych piłek dla profesjonalistów ( oznaczone są kropkami, nie pamiętam jak), albo spróbować wypełnić je elastyczną masą ( silikon?, polimer? coś innego?).
    Co do stolika SVARTAa - wygląda znakomicie, gratulacje :)
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

zalun

Cytat: SVART w Luty 01, 2017, 22:43Stolik przyjechał w niedzielę z samego rana i z efektu jestem bardzo zadowolony
Idealnie byłoby udostępnić wszystkie możliwe dane do wykonania. Jeśli masz pliki projektu ramy np. Sposób mocowania kolców itd. Sam mam zrobiony stolik, ale nie do końca jestem z niego zadowolony, teraz zrobiłbym go inaczej.

tomasz_pianista

Jeśli sam stolik waży 40kg, do tego wszystkie klocki 100kg lub więcej, to raczej nie ma obaw, że coś będzie brzęczało czy wpadało w wibracje przez kolce.

Sam jestem na etapie szukania stolika, nie mieszcze się z dwoma gramofonami.
Grupa ratowania poziomu.

zalun

Cytat: tomasz_pianista w Luty 02, 2017, 09:34nie mieszcze się z dwoma gramofonami
Ja z kolei myślę o zrobieniu długiego ramienia i mój stolik też się nie nada...
Ale najpierw muszę zrobić pomieszczenie odsłuchowe. ściany i sufit (nierównoległy do podłogi :) ) już mam, teraz wykładzina, jakieś testy akustyczne...

SVART

#88
Cytat: zalun w Luty 02, 2017, 09:34Idealnie byłoby udostępnić wszystkie możliwe dane do wykonania. Jeśli masz pliki projektu ramy np. Sposób mocowania kolców itd. Sam mam zrobiony stolik, ale nie do końca jestem z niego zadowolony, teraz zrobiłbym go inaczej.

Projekt po wielu zmianach w komputerze ...w końcu był rysowany ręcznie, więc tutaj nie ma co tych bohomazów wklejać :). Wszelkie info na PW lub pisz prosto do Kamila... na AS.


Cytat: vasa w Luty 02, 2017, 00:43Ładne meble 
Zastanówcie się czy zamiast kolcy nie warto użyć wibroizolatorów.

Jestem zwolennikiem hybryd: kolce pod blatami, vibrapody + gumowe izolatory z sorbothanu pod dodatkowymi platformami, coś jak tutaj. Stosowanie jednego rozwiązania często nie przynosi poprawy, a nawet wręcz przeciwnie - zauważyłem, że zbyt dużo gumo czy silikonopodobnych akcesoriów negatywnie wpływa na dźwięk powodując jego rozmiękczenie oraz utratę detaliczności. W tym względzie kolce czy soufspikes są niezastąpione.



Melepeta

Cytat: jajacek1410 w Luty 02, 2017, 09:12Podłożyłem pod niego podkładki zrobione z piłek do sqasha przeciętych na połówki. Poprawa dźwięku była wyraźna.
Też kiedyś spróbowałem tych piłek pod CD. Z tą różnicą, że u mnie strasznie zamuliło dźwięk. Nie dało się tego słuchać.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

tatachabera

Cytat: kawosz w Luty 02, 2017, 01:23Cytat: tatachabera w Listopad 12, 2016, 22:41
Stolik stoi, cieszy oko i ucho.
Ja dopiero zauważyłem tam stoją 2 szt.  3910  ?

No jakoś tak wyszło ;)
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

SVART

Cytat: kawosz w Luty 01, 2017, 23:58A wracając do stolika Kolegi SVARTA  . Bardzo fajny lekki super do nowoczesnego wystroju wnętrza

Dzięki Kawosz! Własnie tak miało wyjść, pod indywidualne wymagania. W sumie teraz mamy takie czasy, że wszystko można zrobić pod wymiar i nie musi to być boazeria :).

P.s. niezły gramiak ;).

Michał z Gdańska

Chciałem umieścić zdjęcie zaprojektowanej przeze mnie podstawy. Po wybraniu opcji "załącz", wybierz plik, wybieram plik i nic, nie podpina się pod wiadomość tekstową. Ktoś pomoże?

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

Michał z Gdańska

Gdzie jest to "zapisz"? mam tylko wyślij wiadomość/podgląd/sprawdź ortografię:)

GregWatson

Na dole pod postem są trzy klawisze: ZAPISZ, PODGLĄD i SPRAWDŹ ORTOGRAFIĘ.

Są jeszcze skróty klawiaturowe:
skróty: kliknij shift+alt+s aby wysłać lub shift+alt+p aby przeglądać wiadomość

może coś z tego.
Trochę tego i trochę tamtego też.

elem

Cytat: GregWatson w Luty 19, 2017, 21:33Na dole pod postem są trzy klawisze: ZAPISZ, PODGLĄD i SPRAWDŹ ORTOGRAFIĘ.

Nie ma ZAPISZ, jest WYŚLIJ WIADOMOŚĆ.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

GregWatson

Sie znaczy Tomek też tak masz?
Trochę tego i trochę tamtego też.

elem

U mnie wszystko się załącza ok , chyba, że zdjęcie jest za duże, wtedy nie.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.