Aktualne nervosy audiofilskie

Zaczęty przez cdt, Listopad 04, 2017, 21:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

cdt

Technics zaprezentował swój nowy flagowy napęd . Ma wejść do sprzedaży w 2018 r.
SP-10 to seria którą firma robiła już wcześniej . Genialny gramofon używany w stacjach radiowych .
Mam rozhuśtanego nervosa na maxa . Oglądam starsze modele na ebayu i się ślinię . Jestem Technicsofilem  :o . To chyba pozostałość po chorobie z czasów prl u .
Nowy ma kosztować okolo 10 koła dolców . Starsze też są drogie  >:( . Nervosa powstrzymuje jak na razie brak kasy . Bo rozsądek to ja już dawno straciłem  :P .
Zapraszam do dzielenia się swoimi nervosami .
Przepiękny

cdt


MAC

Cytat: cdt w Listopad 04, 2017, 21:39Zapraszam do dzielenia się swoimi nervosami .
Ja na szczęście na żadne nervosy nie cierpię.
Jak już coś kupie to na całe życie  ;D

cdt

Cytat: masza w Listopad 04, 2017, 21:50Ja na szczęście na żadne nervosy nie cierpię.
Zapraszam za 9 miesięcy ;D już się pewnie zalęga musisz mu dać czas na wyklucie :P

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

tomasz_pianista

Przecież to Micro nie ma nic wspólnego z Technicsem:) Tam jest chyba ten sam napęd co w 711.

Wracając do SP-10 - mk I to nie jest najlepszy model i ten sam napęd (nie dam sobie ręki uciąć) jest sl110 i sl1100.

Sp-10 mk II jest najpopularniejszy, aktualnie około 3k zł. Do tego plinta plus ramię. Jeslinchodzi o plinty to uważam że najlepiej wygląda oryginalna, obsydianowa...

MK 3 to już majątek, al też zupełnie inny poziom, wystarczy popatrzeć na wagę talerza. Ceny 5 cyfrowe.

Grupa ratowania poziomu.

cdt

Wspomniany mark 3 . Cudo . A Seiko też ładne :) . No i to chyba nervos Seikofila jest więc na temat  ;D

tomasz_pianista

Warto wspomnieć, że set Technicsa (SP10+baza+ramie EPA) były sprzedawane pod nazwą SL-1000 MK I/II/III, ewentualnie SL-1015 lub SL-1025 w przypadku napędów SP-15 i SP-25.
Grupa ratowania poziomu.

cdt

Wersja radiowa do domu  dla twardzieli  ;D

tomasz_pianista

Grupa ratowania poziomu.

MAC

Już mnie nosi. Prawdopodobnie jutro odpierdzielę odjazdowy numer   ;D

cdt

Z braku nikotyny Masza szaleje  :o ;D

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

tatachabera

Jak odbierałem od Maćka pre to czuć było w powietrzu, że na coś się zanosi  ;D
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

miniabyr

Cytat: elem w Listopad 06, 2017, 17:05
15" ?  ;)
Cholera miałem własnie zapytać czy nie kupił jakiejś szafy gdańskiej z dziurą na 15' głośnik.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

tatachabera

Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

MAC

Cytat: elem w Listopad 06, 2017, 17:05
15" ?  ;)

E tam...  Coś znacznie głupszego z punktu widzenia normalnego człowieka  ;D
Negocjuję kolejnego Rohmanna  :o

miniabyr

No i qufa całe napięcie szlag trafił . e tamm mam to gdzieś  :P
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

cdt

No to będzie ramię 12 cali . To sme okazało się aktualne ? :P

MAC

Cytat: cdt w Listopad 06, 2017, 17:12
No to będzie ramię 12 cali . To sme okazało się aktualne ? :P

Na 12" wkładka już jest i czeka.
Romek2 byłby na zapas jakby pierwszemu sie coś stało ;) Bo ciężko sobie teraz życie bez Romana wyobrazić  :o

cdt

U mnie ciśnienie opada . Dzień był gorący jak w lecie . Palec kilka krotnie siłą powstrzymywałem przed kliknięciem lectora z Ebay . Zdrowy nie jestem ale rozsądek zwyciężył . Pomógł Masza i Linnart . To są rozsądni audiofile twardo stąpający po ziemi  :) . Sklep zaproponował bardzo dobre warunki . Tylko musze poczekać 6 tygodni .
ps. 1 raz się targowałem .
ps. 2 . Może się nauczę  ::)


cdt


Piterski

Ja mam troszkę też napięcia pod skórą bo mam pożyczyć set kabli Furutech, IC i głośnikowe.
Dziś dodatkowo robiłem eksperymenty z zwrotnicą kolumn.
Ach... że też człowiek spokojnie długo nie usiedzi.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

MAC