Kolumny rank arena ht 510

Zaczęty przez Mikut1982, Kwiecień 08, 2019, 13:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mikut1982

Utaj widać jak z drugiej strony ładnie dolega.

Mikut1982

Wtyk din2 to prawdziwa miedz.. Była zasniedziała, wypolerowałem ja papierem sciernym o granulacji 400.
Kopólka głośnika także jest z miedzi, pomalowana na czarno.

Mikut1982

Uszczelka pod front kolumn.

McGyver

Cytat: Mikut1982 w Kwiecień 19, 2019, 17:09Wtyk din2 to prawdziwa miedz.. Była zasniedziała, wypolerowałem ja papierem sciernym o granulacji 400.
Kopólka głośnika także jest z miedzi, pomalowana na czarno.
Ze zdjęcia wynika że to nie miedź tylko mosiądz. Wtyk był srebrzony, zniszczyłeś bezpowrotnie tą srebrną powłokę zdzierając ją papierem ściernym. A należało użyć jubilerskiego preparatu do usuwania patyny ze srebra, bądź... nic nie robić z tym czarnym nalotem, bo on też dobrze przewodzi prąd.

Mikut1982

Jakos srebra tu nie widziałem

Mikut1982

Tu wtyczka nie ruszona przezemnie..  Może miedz może mosiadz.. Lecz niczym nie pokryty, napewno nie srebrem.

Mikut1982

Naprawde nie jest niczym pokryty.  Tylko brud.   I rysy od władania.. Jak rozebrałem wtyk, w srodku też nie widac by był czymś pokryty.

Mikut1982

W środku jest taki jak po wyczyszczeniu. W bang olufsen miałem czymś pokryte tu tego nie ma.

Melepeta

Pozwólcie, że się wtrącę, co do czyszczenia srebra. Oto stosowana przeze mnie metoda.
Wykładamy dno miski folią aluminiową, taką zwykłą spożywczą. Wlewamy ciepłą wodę, mocno osoloną. Zanurzamy srebro i widzimy jak momentalnie znika nalot.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

wiki

Cytat: Melepeta w Kwiecień 19, 2019, 20:23
Pozwólcie, że się wtrącę, co do czyszczenia srebra. Oto stosowana przeze mnie metoda.
Wykładamy dno miski folią aluminiową, taką zwykłą spożywczą. Wlewamy ciepłą wodę, mocno osoloną. Zanurzamy srebro i widzimy jak momentalnie znika nalot.
Rozumiem, że to działa tylko na srebro (tlenek)?
Czyli taki mały tester czy przedmiot srebrny/posrebrzany?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Mikut1982

#111
Z tą solą to dobry patent, ja dolewam jeszcze troszkę octu. Tym czasem koniec roboty.

Mikut1982


Mikut1982


Mikut1982


Mikut1982

Tutaj widać mankament..  Z lewej kolumna z całym fornirem. A z prawej fornir łączony z dwóch. Widać łączenie.. Ale to szczegół.. Całe kolumny wraz z okablowaniem są w orginale.

Mikut1982


Mikut1982


Mikut1982


Mikut1982


Mikut1982


Mikut1982


Mikut1982


Mikut1982