Zestaw dla nowicjusza

Zaczęty przez Jask4er, Kwiecień 15, 2019, 19:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

McGyver

#225
Cytat: nosferartur w Kwiecień 17, 2019, 20:57Wybierz coś, co ma otwór bas refleksu z przodu M2 mają z tyłu, to nie dobrze.
To są mity, legendy i podania ludowe. Umieszczenie otworu w prawidłowo zestrojonej i prawidłowo ustawionej kolumnie nie ma żadnego znaczenia, może on sobie być z przodu, z tyłu, na boku lub u góry jak komin. Dziura z przodu pożądana jest jedynie dla desperatów którzy decydują się na upchnięcie kolumn w regale pomiędzy książkami bądź w podobnie niesprzyjających okolicznościach.

Jask4er

Estetycznie EV trochę mi nie pasują, choć wiem że nie zawsze warto się tym kierować
Marantz 2216b, rega planar 2.

frywolny trucht

Cytat: Jask4er w Kwiecień 17, 2019, 20:59
Rozumiem, tylko że raczej celuje w używane i Max do 1000 zł na początek. Później jak "dobrze w to wsiąknę" to będę kombinować.

https://allegro.pl/oferta/kolumny-podlogowe-tannoy-m3-wysylka-0zl-7989967958?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare


Czasem są takie sytuacje, że przychodzi ktoś i mówi, że ma 700 zł na wkładkę i ma ciśnienie, że musi być idealna dla niego. Ale ten sport jest okrutny. Żeby coś tam trafić, coś tam trzeba się znać, a czasem i tak się sporo ryzykuje. Nie miej więc wyrzutów sumienia, gdy to co złożysz nie spełni twoich oczekiwań. Poszukuj. Poznawaj. ( niezły coaching, co? :) )
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

McGyver

Cytat: paul_67 w Kwiecień 17, 2019, 21:05To miało coś wspólnego z brytyjskim brzmieniem? Wtedy go odebrałem , że grał sucho i głównie średnicą.
No nie miało, ale było dedykowane na rynek brytyjski. A co do jego brzmienia, to identycznie go odbierałem. Suche, szorstkie, grubiańskie brzmienie bez wybrzmień, bez niuansów.

nosferartur

Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

Jask4er

Marantz 2216b, rega planar 2.

nosferartur

Cytat: McGyver w Kwiecień 17, 2019, 21:06i prawidłowo ustawionej kolumnie

Widziałeś co On narysował, jego pomieszczenie? Nie opóźniaj...
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

McGyver

Cytat: Jask4er w Kwiecień 17, 2019, 20:59
Rozumiem, tylko że raczej celuje w używane i Max do 1000 zł na początek. Później jak "dobrze w to wsiąknę" to będę kombinować.

https://allegro.pl/oferta/kolumny-podlogowe-tannoy-m3-wysylka-0zl-7989967958?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare
Jestem przekonany że z Tannoyów M3 będziesz zadowolony, tym bardziej że mają otwory z przodu, więc co niektórzy się "odczepią" ;) . A jeszcze bardziej byłbyś zadowolony gdyby udało się namierzyć Tannoye R2 lub R3. Grają w podobnym stylu ale zauważalnie lepiej, a przy tym są o niebo ładniejsze (piękny naturalny fornir z drewna czereśniowego zamiast plastikowej okleiny).



nosferartur

Cytat: McGyver w Kwiecień 17, 2019, 21:08No nie miało, ale było dedykowane na rynek brytyjski. A co do jego brzmienia, to identycznie go odbierałem. Suche, szorstkie, grubiańskie brzmienie bez wybrzmień, bez niuansów.

Wybrał urządzenie, które nie ma tych wad, daruj sobie.
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.


nosferartur

Cytat: McGyver w Kwiecień 17, 2019, 21:14Widzę że uprzedzenia zwyciężają.

Ja odpadam, dość...
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

Jask4er

https://allegro.pl/oferta/tannoy-revolution-r3-7980536135?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

Na spokojnie będę szukać, bo kolumny za miesiąc/półtora kupię. Budżet a gotowe pieniądze to też dwie różne sprawy ;p
Marantz 2216b, rega planar 2.

frywolny trucht

Przy rodzaju muzyki jaki preferujesz, nie szedłbym w Tannoy'e. Ale może tylko ja.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

McGyver

Cytat: nosferartur w Kwiecień 17, 2019, 21:14
Cytat: McGyver w Kwiecień 17, 2019, 21:08No nie miało, ale było dedykowane na rynek brytyjski. A co do jego brzmienia, to identycznie go odbierałem. Suche, szorstkie, grubiańskie brzmienie bez wybrzmień, bez niuansów.

Wybrał urządzenie, które nie ma tych wad, daruj sobie.

No nie ma. Jest to do dziś jeden z najlepszych wzmacniaczy jakie się da kupić za określone pieniądze. Ale żeby to wiedzieć, to trzeba odsłuchać "parę" wzmacniaczy bez uprzedzeń.

Jask4er

A co byś polecił frywolny jako używane oczywiście?
Marantz 2216b, rega planar 2.

McGyver

Cytat: Jask4er w Kwiecień 17, 2019, 21:16
https://allegro.pl/oferta/tannoy-revolution-r3-7980536135?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

Na spokojnie będę szukać, bo kolumny za miesiąc/półtora kupię. Budżet a gotowe pieniądze to też dwie różne sprawy ;p
Te R3 są w dobrej cenie. Fornir nie wygląda na uszkodzony, jest tylko miejscami wypłowiały. Jeżeli nic nie będzie na tych kolumnach stało, to niewykluczone że odcień się po kilkunastu miesiącach wyrówna. Takie są uroki naturalnego drewna.

frywolny trucht

Boję się polecać używane, bo sam szukałem ze dwa lata temu i w sumie to są godziny w polu zgniłej kukurydzy. Wypożyczaj, kupuj, zwracaj. Uważaj, na dane prądowe.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Jask4er

W razie "W" będę się radził w momencie zakupu. Bo bez waszej pomocy pewnie już bym siedział z Regą planar 2 i nic więcej 😂 A reszta toru audio nie wiem gdzie by była
Marantz 2216b, rega planar 2.

McGyver

Cytat: McGyver w Kwiecień 17, 2019, 21:18
Cytat: nosferartur w Kwiecień 17, 2019, 21:14
Cytat: McGyver w Kwiecień 17, 2019, 21:08No nie miało, ale było dedykowane na rynek brytyjski. A co do jego brzmienia, to identycznie go odbierałem. Suche, szorstkie, grubiańskie brzmienie bez wybrzmień, bez niuansów.

Wybrał urządzenie, które nie ma tych wad, daruj sobie.

No nie ma. Jest to do dziś jeden z najlepszych wzmacniaczy jakie się da kupić za określone pieniądze. Ale żeby to wiedzieć, to trzeba odsłuchać "parę" wzmacniaczy bez uprzedzeń.

O proszę: https://allegro.pl/oferta/marantz-pm-78-7909419186?reco_id=9d5b8822-6145-11e9-ba22-246e964e28a0&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951
Marantz PM78, czyli to samo co PM68 plus dodany tryb pracy w klasie A do 20 watów. Gdy nie ma dużego zapotrzebowania na moc, w trybie A brzmi jeszcze lepiej.

cdt

Jask4er uratowałeś forum od dywagacji na temat wody z bąbelkami  ;D .

Jask4er

Hahaha, cieszę się niezmiernie pewnie jeszcze wiele razy będę was motywował do burzy mózgów  :np:  ;D
Marantz 2216b, rega planar 2.

McGyver

Przykład na to, że nie wszystko złoto co się świeci:




Marantz PM6010OSE, dedykowany, a jakże! Na rynek brytyjski. A dźwiękowo? Porażka. Ciepłe kluchy. W dodatku ten model był ponadnormatywnie awaryjny.
PM68 tego samego producenta nie miał tego problemu, a i grał o niebo lepiej.
Natomiast niższy model Marantza, PM57 awaryjny wprawdzie nie był, ale do słuchania się nie nadawał. Ktoś, kto przetestował odsłuchowo PM57 mógł się zrazić do marki, ale to błąd. Nie należy przez pryzmat jednego modelu oceniać innych modeli danej marki. One grają całkiem różnie, nie da się nawet mówić o żadnym "firmowym brzmieniu". Firmowe brzmienie w tamtym okresie to może Yamaha miała. Ale na pewno nie Marantz.

Jask4er

#247
Pytanko jeszcze, co sądzicie o denonie dp 400? Bo przy gramofonie jednak będę  musiał  postawić na nowy. Bo jednak gwarancja to gwarancja i po odpakowaniu z pudełka "od razu" mogę słuchać
Marantz 2216b, rega planar 2.


wiki

Widzę szukasz, szukasz, tasujesz, tasujesz... głowa gorąca 😀
Zawsze ciężkie wybory przed zakupem😁
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka