Ortofon Rohmann

Zaczęty przez MAC, Wrzesień 03, 2017, 19:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

elem

tak słuchał?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Figura jest jeszcze łatwiejsza. Wystarczy zaciągnąć oczkiem rajstopy, szmatą do kurzu. Tylko opis nie wskazywał na taką figurę. Tip był niby ciągle na dole. Czyli młynek.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

PiPi

Off top prawdziwy robicie , ciekawe czy będzie śmietnik ?

Therion

Cytat: elem w Październik 17, 2017, 20:27
tak słuchał?


Mniej więcej tak właśnie to wyglądało. Tylko słowo SŁUCHAŁ jest nadużyciem :)
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

Panowie,

Zerknijcie na tę aukcję. Oferent dosyć dokładnie sfotografował igłę Rohmann'a. Czy tak ona właśnie wygląda?  Bardzo mi przypomina igłę od Audio Technica OC9 II

http://www.ebay.ie/itm/ORTOFON-ROHMANN-MC-PHONO-CARTRIDGE-/112148668059?hash=item1a1c94de9b:g:SkIAAOSw8w1X6CDK

Porównanie:





HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

Dziś otrzymałem swojego Rohmanna i igła wygląda inaczej.

Niestety, to nie wszystko. Mam wrażenie, że miała czołówkę i jest wygięta do przodu.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

Sprawdziłem, trzyma się mocno i jest idealnie ustawiona w osi.

I teraz pytanie, co z tym robić. Wchodzić w konflikt ze sprzedającym, czy zamontować, posłuchać i w razie czego, nachylić wkładkę tak, by igła była w pionie.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

christo

Cytat: Therion w Październik 30, 2017, 21:30teraz pytanie, co z tym robić. Wchodzić w konflikt ze sprzedającym, czy zamontować, posłuchać i w razie czego, nachylić wkładkę tak, by igła była w pionie.
Jeśli możesz to postaraj się odkręcić to (w sensie transakcję). Żeby ustawić prawidłowy kąt będziesz musiał bardzo podnieść VTA.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

vasa

Napisz do sprzedającego że masz wątpliwości co do igły a zdjęcia wyślij do Ortofona z pytaniem czy jest prawidłowo wklejona.
Jeżeli producent odpowie że jest OK to słuchaj a jeżeli nie to masz twardy argument żeby reklamować.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

Cytat: Therion w Październik 30, 2017, 21:23
Panowie,

Zerknijcie na tę aukcję. Oferent dosyć dokładnie sfotografował igłę Rohmann'a. Czy tak ona właśnie wygląda?  Bardzo mi przypomina igłę od Audio Technica OC9 II

http://www.ebay.ie/itm/ORTOFON-ROHMANN-MC-PHONO-CARTRIDGE-/112148668059?hash=item1a1c94de9b:g:SkIAAOSw8w1X6CDK

Porównanie:




Adam, jest dobrze. Masz oryginała. Zakładaj, wygrzewaj kilkanaście godzin i niech banan nie znika z lica twego :)
Powyższe zdjęcie pochodzi z tej aukcji
http://www.ebay.ie/itm/ORTOFON-ROHMANN-MC-PHONO-CARTRIDGE-/112148668059?hash=item1a1c94de9b:g:SkIAAOSw8w1X6CDK

gdzie masz jak byk napisane, że wkładka jest po retippingu i wsadzili igłę Micro Ridge a nie oryginalnego Orto Line.

Condition: used, retipped with Micro Ridge stylus on boron cantilever by AudienceStudio.

Therion

Cytat: masza w Październik 30, 2017, 21:54Adam, jest dobrze. Masz oryginała.

OK, więc chociaż to dobre.

Niestety, otrzymałem odpowiedź od Katarina H. Nielsen Ortofon A/S.

(...) the stylus position is not correct. Please see the correct position on the below model picture:

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

MAC


vasa

Cytat: Therion w Październik 30, 2017, 22:09Niestety, otrzymałem odpowiedź od Katarina H. Nielsen Ortofon A/S.

(...) the stylus position is not correct. Please see the correct position on the below model picture:
Trochę ten obrazek jest walnięty bo wg niego SRA=90o

Powinien wynosić 20o
Ale z kolei ze zdjęcia mi wynika że tip jest wklejony pod kątem ok 30o

Ja bym raczej złozył reklamację :'(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

malg

Cytat: vasa w Październik 30, 2017, 22:38
Trochę ten obrazek jest walnięty bo wg niego SRA=90o

Powinien wynosić 20o
Ale z kolei ze zdjęcia mi wynika że tip jest wklejony pod kątem ok 30o

Ja bym raczej złozył reklamację :'(
Ten kąt na rysunku to nie jest SRA  :o

Wyjasnienie np tutaj w punkcie 5:
http://www.rcm.com.pl/?action=hobby



Therion

Wiecie co, mam wrażenie ( z całym szacunkiem dla p. Katariny), że to zagra. Być może bede musiał poeksperymentrować z pochyleniem wkładki.


Panowie z Rohmannami - nie macie w domu szkła powiększającego i aparatu? :)
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

PiPi

Wygląda ok , posłuchaj a wtedy ocenisz co i jak .

Therion

wkładka ustawiona poziomo, nacisk na oko - tak wygląda atak tej igły na podłoże. Qwa, jest idealnie w pionie.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

Sorry, być może narobiłem niepotrzebnej paniki.

Pani z Ortofona otrzymała ode mnie tylko mocne zbliżenia igły i być może dlatego zobaczyła to co ja, mocno wysuniętą do przodu igłę. Jednak przy roboczym ustawieniu wkładki wygląda to już znacznie inaczej.

Chrzanić to - montuję.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

PiPi

Sam nie sprawdzisz to nikt ci tu nie pomoże na odległość :)

malg

Pionowo musi być ustawiona krawędź pomiędzy płaszczyznami przednią i tylnią - przy Twoim szlifie.
Szlif z obrazka p. Katariny jest inny
Na Twoim zdjęciu jest lekki pochylenie do przodu, ale może to tylko złudzenie lub przekrzywienie aparatu lub foto

Therion

To jeszcze jedno pytanie:

Wkładka ma fajną osłonkę. Praktyczną, dopóki nie wkręci się śrubek.

Jak ona ma chronić później?! Ktoś wie?
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

malg

chyba za długie śrubki ;D

MAC

Nie mam takiej osłonki  :(

rudy-102

Ona jest pewnie tylko do transportu.