Menu główne

Mój GRAMOFON

Zaczęty przez TomFon2017, Lipiec 01, 2017, 15:48

Poprzedni wątek - Następny wątek

TomFon2017

Tak też tam kupiłem dobrą myjkę ciśnieniową..i działa...winyli parę też...ale Bentleya tam nie kupisz😉
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

McGyver

Toż mówię. Trzeba wiedzieć co tam kupować warto, a czego nie warto.

TomFon2017

Wszysko kwestią półki cenowej.....i jakości tzw. profi...
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

frywolny trucht

Cytat: dino w Marzec 09, 2019, 22:32
Acutony ściągały mi szkliwo z zębów.


Też miałem takie odczucia.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

TomFon2017

Polecam przeczytać - rewelacyjny facet, który pokazuje, że wszystko jest możliwe.
Dodatkowo masa wartościowych informacji od kogoś kto naprawdę zna się na tym o czym mówi ;D.....

http://www.highfidelity.pl/@main-3345&lang=
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

Piterski

Moim zdaniem megaloman.
Dwa lata temu byłem na prezentacji tych kolumn na AS. W tarkcie dokładnie zaplanowanej prezentacji włączył jedną z nich w trybie stereo.
No sorry ale nie da się jedną kolumną wytworzyć sceny stereo takiej jak dwiema.
Pan mówił do publiki co ma usłyszeć, a ja siedząc w pierwszym rzędzie patrzyłem na tych przytakujących gości i zastanawiałem się czy oni są głusi ???.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

TomFon2017

...a jak było z dwoma kolumnami...
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

Piterski

Z dwoma było ok, z jedną obserwowałem tylko zmiany na zasadzie ruchów w głąb sceny, a nie w prawo i lewo.
W czasie prezentacji nic nie mówił o krytycznym miejscu odsłuchu tylko, że słyszymy jak jedna kolumna zastępuje dwie oddając obraz stereofoniczny. Innym kuriozum była wzmianka o dynamicznym systemie tłumienia wibracji stolika z aktywnym tłumieniem pneumatycznym. Akurat system pneumatyczny aktywny, który ma nadążać i generować drgania niwelujące to docierające do stolika to moim zdaniem nie jest właściwe rozwiązanie. Z czasów studiów pamiętam że wszelkie dynamiczne obciążenia elementów to były symulowanie na urządzeniach hydraulicznych bo ściśliwość medium jest zupełnie inna.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Therion

Cytat: TomFon2017 w Marzec 26, 2019, 17:05
Polecam przeczytać - rewelacyjny facet


Znam go osobiście, byłem w jego domu/studiu. Kolumny na mnie wrażenia nie zrobiły, tym bardziej, że wywaliły się na muzyce filmowej. Pasja fajna, studio świetne.

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

TomFon2017

Dzięki - kolejne info o czymś co kosztuje a...nie urywa.. choć gość pełen pomysłów i energiiiiiiiiiiii... facepalm
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

TomFon2017

ZE ŚWIĄTECZNYM POZDROWIENIEM DLA AUDIOMANIAKÓW i wszystkich życzliwych.... :smok:
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

Bartolo

Zmiany. Łatwo nie było się rozstać z Fonciakiem, ale bakcyl złapany, i trzeba iść do przodu... Lepsza wkładka, niejako wymusiła zmiany w  transporcie. Teraz zbieram na ramię...
I klasyczne podziękowania dla Piterskiego i Grzesia za walkę... Bo miała byc tylko szybka kalibracja, a skończyło się na lutowaniu pourywanych kabli w ramieniu...
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Bartolo

 :pij:
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

wiki

Jakbym siebie widział w akcji... jeden trzyma ... drugi lutuje...
A trzeci zwykle polewa .. i zachęca...
Tylko sprzęt nie tak wypasiony :)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Piterski

Cytat: wiki w Kwiecień 29, 2019, 10:57Jakbym siebie widział w akcji... jeden trzyma ... drugi lutuje...
A trzeci zwykle polewa .. i zachęca...
Tu się nikt nie opierdzielał, druty cieńsze od włosa ale problemem była ich długość szczególnie jednego, który był urwany a w dodatku w samym kablu sygnałowym brakowało go co najmniej z centymetr. Jak to zobaczyłem to nie mogłem wprost uwierzyć, że ktoś to złożył i wysłał takiego bubla i to z premedytacją.

I to jest ten bezpieczny niemiecki sklep >:(
Helmutowi za coś takiego należało by urwać jaja przy samej szyi :censored:
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

McGyver

To jest ramię Rega RB-??
Widzę że ktoś przeciwwagę wraz z trzpieniem wymienił na jakąś samoróbkę.

rudy-102

Cytat: Piterski w Kwiecień 29, 2019, 11:02ale problemem była ich długość szczególnie jednego, który był urwany a w dodatku w samym kablu sygnałowym brakowało go co najmniej z centymetr. Jak to zobaczyłem to nie mogłem wprost uwierzyć, że ktoś to złożył i wysłał takiego bubla i to z premedytacją.
Pewnie jak było zlutowane to ciągnął od strony główki i dopiero tam lutował buciki.

Alexander

Cytat: McGyver w Kwiecień 29, 2019, 11:14Widzę że ktoś przeciwwagę wraz z trzpieniem wymienił na jakąś samoróbkę.
To nie samoróbka, to Rega przygotowana i sprzedawana przez Transrotora.


gratefullde

Cytat: Bartolo w Kwiecień 29, 2019, 10:16
Zmiany. Łatwo nie było się rozstać z Fonciakiem, ale bakcyl złapany, i trzeba iść do przodu... Lepsza wkładka, niejako wymusiła zmiany w  transporcie. Teraz zbieram na ramię...
I klasyczne podziękowania dla Piterskiego i Grzesia za walkę... Bo miała byc tylko szybka kalibracja, a skończyło się na lutowaniu pourywanych kabli w ramieniu...

Zdjęcia ja zawsze... genialne :) Jak Ty to robisz... szacunek :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Bartolo

Cytat: gratefullde w Kwiecień 29, 2019, 11:31Jak Ty to robisz...
To aparat.... Przekażę.. ;) Ale dziękuję.. :D
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

gratefullde

Cytat: Bartolo w Kwiecień 29, 2019, 11:39
Cytat: gratefullde w Kwiecień 29, 2019, 11:31Jak Ty to robisz...
To aparat.... Przekażę.. ;) Ale dziękuję.. :D


Zrobiłeś ze  zwykłego lutowania fotograficzne wydarzenie. Wybacz... to sztuka... i nie jest temu winny aparat ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

flly

Cytat: wiki w Kwiecień 29, 2019, 10:57
Jakbym siebie widział w akcji... jeden trzyma ... drugi lutuje...
A trzeci zwykle polewa .. i zachęca...
Tylko sprzęt nie tak wypasiony :)
Wszyscy w pocie czoła pracowaliśmy...chociaż rzeczywiście Bartolo polewał...doskonałą kawę. Liczy się ;)?

Kangie

Kurna, ale fotki! Bartolo, Mistrzu! :)

Bartolo

Cytat: McGyver w Kwiecień 29, 2019, 11:25
Cytat: Alexander w Kwiecień 29, 2019, 11:23Rega przygotowana i sprzedawana przez Transrotora.
Tak czy owak ten gwint wygląda paskudnie.

Całe ramię wygląda paskudnie... Fonciakowe vs Transrotor, to jak baletnica vs górnik z przodka.. ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski