Co zrobić aby nie kłuło w uszy ..

Zaczęty przez buzibozborn, Grudzień 27, 2019, 13:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

buzibozborn

Dzień dobry witam wszystkich i każdego z osobna . Chciałem spytać i poradzić się jak rozwiązać następujący problem ... nie dawno przeprowadziłem się a zatem zmieniły się warunki w jakich gra mój sprzęt , nie jest to jakaś kosmiczna aparatura za dziesiątki kawałków ale wcześniej w poprzednim mieszkaniu słuchałem go z przyjemnością i dawał mi dużo frajdy . A po przeprowadzce sprawia wrażenie że sobie radzi z metrażem pokoju w którym gra ale dźwięk zrobił się natarczywie szczegółowy wszystko jest aż zbyt wyraźne ... solówki Petra Greena brzmią jak by grał pierwszą gitarę w Behemocie !
Kolumny Tannoy M2,5 wzmacniacz Rotel RA980BX po modyfikacji u pana Adama , dac Wolf od Nostromo z jakiego źródła by nie grało cd , gramofon czy TIDAL wcześniej czy później robi się męcząco ... no kurka blaszka pomyślałem sobie że pokój 17 m kwadratowych 3,6 m wysoki bo to kamienica mówię sobie może gdzieś po ścianach mnie to się odbija więc za kolumny nalepiłem  na ściany te panele piramidki z gąbki myślałem że coś pomoże . Nawet z dwa dni wymawiałem sobie że gra lepiej . Ale to nie prawda .. :( .. no jest lipa mówiłem sobie dobra potrzebujesz nowe kolumny bo uznałem je za najsłabsze ogniwo w tym całym bałaganie .. a że przechodzę fascynacje brytyjskim blues rockiem z lat siedemdziesiątych to se wymyśliłem że celestion ditton 25 chciał bym mieć . No niestety mój budżet ogranicza żona i nie mogę na kolumny więcej jak 2K wydać bo mnie rozszarpie ... natomiast kolega mnie mówi zapomni o dittonach bo ten rotel je roztrzaska w drobne kawałki , kup sobie dynki Audience70 :( .. nie wiem co robić co byście poradzili żeby to zaczęło z powrotem grać muzykalnej i przyjemnie  , a może to nie kolumny ... przecież nie pobijam ścian dywanami
Pozdrawiam i czekam na jakieś pomysły [emoji106]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Pboczek

Musisz napisać co stoi w pokoju, meble jakie, czy coś. Jakiś rzucik przedstawić lub zdjęcia jeżeli chodzi o akustykę.

Tannoy to ciepłe granie, kłuć nie powinny. Rotela nie znam.

Pozdrawiam.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

miniabyr

Moim zdaniem już sobie odpowiedziałeś ! Musisz zrobić porządek z akustyką . Adaptacja akustyczna jest raczej niezbędna . Ostatnio robiłem remont mieszkania wiem co może się wydarzyć kiedy brak jest mebli i zostają przysłowiowe gołe ściany. Ja mam zrobioną adaptację - bez tego nie da się poprawnie odbierać muzyki.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

buzibozborn


buzibozborn

No to panowie mam problem bo serio mam wielkie gołe ... [emoji28] ściany ...
czyli jakie bym głośniki tu nie wstawił będzie lipa ?? .. dywan ok .. ale co dalej ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

muda44

Zacznij od obracania wtyczek zasilających w listwie / gniazdkach .
Słuchaj , obracaj , słuchaj i wybierz pozycję w której najlepiej grają kolejne klocki .

buzibozborn

Muda44 ... cieszę się że starasz się pomagać ale już to testowałem mało tego wtykałem srebrny widelec do kontaktu stojąc na jednej nodze i nic żadnej poprawy ... [emoji39]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

muda44

Wsadź go nie pod N a pod L .
Poprawa natychmiastowa  ;D

dino

Przesuń całość w prawo. Lewa kolumna gra do wnęki okiennej. Nad kanapą powieś półki na książki i załaduj książkami.
Widelec powinien być srebrny i popluty o północy w nowy rok - wtedy obracanie wtyczek działa  ;)

Therion

Naprawiłem już kilku ludziom ich rozjechane brzmienia, to się wypowiem.

Ja bym telewizor powiesił, na jego miejsce gramofon.

Wymiana karnisza na całą szerokość ściany i szersze zasłony (przydadzą się też firanki). Problemem jednak nadal będzie to, że za miejscem odsłuchu jest ściana a wraz z nią odbicia. Dlatego, docelowo zrobiłbym jeszcze inaczej. Kolumny i sprzęt pod okno (dodatkowy stoliczek przed grzejnikiem). Miejsce odsłuchu - kupić fotel, ustawić na środku pokoju przodem do okna. Na czas oglądania TV - kanapa. Słuchanie muzyki - fotel.

Tak bym to widział.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

paul_67

Po pierwsze dywan.Bez tego się nie obędzie.Potem zobaczysz co dalej.

buzibozborn

Dino ... dzięki bardzo będę jakoś kombinować i dam znać jak wyszło ta wnęka okienna to przekleństwo na maxa . A nad kanapą muszę coś powiesić bo ta ściana aż brzęczy [emoji28] ... miałem cichą nadzieje że ktoś poradzi ... musisz koniecznie kupić te Celestiony bo bez tego nie zagra .. [emoji1787] to łatwiej by mi było sobie zracjonalizować konieczność ich zakupu ...
a tak mam wizje nie kończącego się remontu
Ha ha .. pozdrawiam dzięki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

buzibozborn

Paul ... dywan na bank [emoji106] puki tu się nie wprowadziłem nie wiedziałem jak ważne są te wszystkie klamoty , nie miałem pojęcia że takie rzeczy mogą mieć tak kolosalny wpływ .. co ciekawe producenci reklam często prezentują swoje kolumny na zdjęciach w ascetycznych wnętrzach z minimalistycznym wystrojem a okazuje się że im większa graciarnię tym lepiej gra ..


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

paul_67

Dlaczego te kolumny stoją na wprost? To jakaś nowomoda? Już na niejednym zdjęciu tak widziałem, a mnie jednak uczono czegoś innego :) Gdy się przeprowadziłem  też miałem tragedie brzmieniową.Półki na ścianach, grube kotary w oknach, dywan, załatwiły sprawę.Mam jeszcze piramidki na ścianie za kolumnami, ale tak naprawdę teraz nie wiem czy dużo one wnoszą...Głośniki radziłbym rozmieścić bardziej symetrycznie w pomieszczeniu.

Therion

no niestety, w takiej akustyce im lepsze kolumny tym bardziej Cię wkurzą.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

buzibozborn

Therion ... plan fantastyczny tylko nie mogę zasłonić grzejnika i mieszka tam ze mną moja żona ... [emoji1787] grzejnik można przewiesić .. ściany przestawić , żony nie przekonasz [emoji29]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

buzibozborn

Paul .. też mam te piramidki za kolumnami .. na moje to nie wniosło to na tą chwile nic co do poprawy dźwięku .. co masz na myśli mówiąc że nie koniecznie symetryczne ustawienie kolumn .. myślałem że takie monitorki tak powinny stać .. ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

paul_67

Symetrycznie względem ścian, ale wtedy kanapę musiałbyś przestawić, aby mieć dobre pole odsłuchu..

buzibozborn

Paul ... acha że skierować je na miejsce odsłuchu .. no tak miałem ale wtedy basreflex jednej uciekał mnie w tą wnękę od okna .. [emoji29] puki co książki , pułki , dywany i szafy zobaczymy co się będzie działo
Pozdrawiam dzięki [emoji106]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

paul_67

Cytat: dino w Grudzień 27, 2019, 16:59Przesuń całość w prawo. Lewa kolumna gra do wnęki okiennej.
Tak jak sugeruje Dino.

paul_67

No trzeba próbować jakie stawienie będzie najlepsze.

jajacek1410

#21
Cytat: buzibozborn w Grudzień 27, 2019, 17:53miałem cichą nadzieje że ktoś poradzi ... musisz koniecznie kupić te Celestiony bo bez tego nie zagra ..
Nie wiem jak grają Celestiony. Za to mam te Tannoye w drugim systemie i opinie jednoznaczną - wcale nie są natarczywe, tekstylne kopułki robią swoje - nie wyostrzają dźwięku. Generalnie grają przyjemnie, zrównoważonym pasmem, oczywiście bez fajerwerków, ale adekwatnie do ceny. Kolumn bym nie ruszał, pewnie z innymi lepiej nie będzie.

ps. co do akustyki - poeksperymentuj  z ustawieniem psa, może wyłapywać za dużo basu ;)
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

traumeel

Na adaptacjach akustycznych pomieszczeń się nie znam, ale z tego co czytałem, to piramidki z gąbki nie mają prawa wprowadzić jakichkolwiek zmian.

U mnie klamoty stoją w bibliotece i chyba nie jest źle. Polecam książki półki z książkami jako najtańsze ustroje akustyczne.

buzibozborn

Traumeel ... właśnie tak mam zamiar zrobić całą tą wąską wnękę pod oknem wypełnię pułkami z książkami , dywan na podłogę  , tylko muszę wymyślić jakiegoś Rembrandta na tą ścianę za kanapą .. [emoji1787]
jajacek1410 .. no te tannoye bardzo fajnie się mi sprawowały tak ja mówisz ... ale swoją drogą chciałbym mieć chyba już jakieś drugie kolumny ... ale teraz za wszystkie pieniądze jakie mógł bym na nie przeznaczyć muszę kupić książki i półki ... [emoji106][emoji29] ...  ps . Mój pies jest specjalnie taki kudłaty dzięki temu jest najlepszym bass trapem jakiego można sobie wyobrazić 
pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Piterski

Cytat: buzibozborn w Grudzień 27, 2019, 18:08Paul ... acha że skierować je na miejsce odsłuchu .. no tak miałem ale wtedy basreflex jednej uciekał mnie w tą wnękę od okna ..

Jak je skręcisz bardziej do środka to wyrównasz pasmo, a basreflexem najmniej bym się tu przejmował.
Za głową musisz dać jakiś mocno tłumiący materiał. Stamtąd dostajesz pierwsze odbicia i zakładam, że to robi Ci największy bałagan w dźwięku.

PS zgadzam się też z tym że musisz przesunąć kolumny z półką maksymalnie w stronę drzwi. Na sofie usiądziesz sobie bardziej z boku.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.