Co zrobić aby nie kłuło w uszy ..

Zaczęty przez buzibozborn, Grudzień 27, 2019, 13:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

buzibozborn

Tam miejsce na sprzęt mam na tej szafce gdzie stoi gramofon i cała reszta ..szpulaka odpuszczam sobie puki co ale magnetofon mam fajny tylko rzadko  go używam a szkoda bo kasetki są fajowe [emoji106]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

buzibozborn

Nie no przestawić regały to nie problem ale gramofon musi stać na górze  i w pobliżu wzmacniacza więc bez wieszania telewizora taki plan odpada ... [emoji107] no a nie będziemy go wieszać na ścianę , żona nie chce .. ale spokojnie zrobię wszystko tak że będzie biribomba [emoji106][emoji28] ...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

frywolny trucht

Cytat: merlin1973 w Grudzień 28, 2019, 13:31Np. dla szpulaka    pw. czytasz wogóle? 

Czytam. Tam stało jakbyś chciał. Jakbym chciał, to bym się odezwał, ale nie chcę sprzedawać, więc milczałem i milczę, aż do momentu gdy zechcę :)

Cytat: buzibozborn w Grudzień 28, 2019, 13:50Nie no przestawić regały to nie problem

A masz jakieś zdjęcie poprzedniego pomieszczenia?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Pboczek

Gramofon nie powinien stać koło wzmacniacza, w każdym razie nie b.blisko.

Wpadłeś Kolego po uszy, trzeba będzie zmienić mieszkanie albo prościej żonę  :D.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

buzibozborn

Pboczek ... ze spokojem może obejdzie się bez wymiany akurat tego elementu w torze audio .. ( tj. Żony ) ! [emoji1787][emoji106]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

jajacek1410

Cytat: buzibozborn w Grudzień 28, 2019, 12:59zmieniłem kable na dłuższe przeszło 10!m
A nie możesz ma chwilę wrócić do starych kabli? Tak tytułem eksperymentu. Tanie srebrzone kable ( przynajmniej takie , które miałem) podbijają górę i tną dół.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

buzibozborn

Dzięki za dobry pomysł narożnik zabudowany ... zawieszę jeszcze cięższe zasłony [emoji1787] bo żonie się podobają takie musztardowe , ważne że takie kocowate są .
Ale mnie się zdaje że zabudowanie tej przestrzeni w narożniku i ustawienie kolumn bardziej kierunkowo zrobiło robotę na plus .. [emoji106] daleko do pełnej audio nirvany ale wróciło stereo i brzmi to całkiem  spoczko ha ha ... dzięki wszystkim wszystkiego dobrego w nadchodzącym roku


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

buzibozborn

[emoji41][emoji106]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

paul_67


buzibozborn

Paul .. [emoji106] miałeś racje z tą wnęką serio serio [emoji106] dzięki bardzo .. pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

paul_67

#60
Pozdrówka, aby Ci grało w przyszłym roku lepiej niż w tym mijającym :)

traumeel

Cytat: paul_67 w Grudzień 31, 2019, 14:22
Pozdrówka, aby ci grało w przyszłym roku lepiej niż w tym mijającym :)
I TEGO WSZYSCY SOBIE ŻYCZMY!

buzibozborn

Tak jest [emoji106][emoji28] z roku na rok niech gra coraz lepiej i ja też wszystkim tego życzę ..


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

merlin1973

Pozdrawiam S.CH.

buzibozborn

M 2,5 [emoji106] ... nawet fajne kolumny tylko mnie się już troszkę ograły .. bym coś innego posłuchał ale to w przyszłym roku .. ale są na tyle spoko że się ich nie pozbędę [emoji28]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

MartinS

Witaj
Skoro kłuje w uszy, to rozważ zrobienie pierścieni antydyfrakcyjnych z cienkiego i miękkiego samoprzylepnego filcu, np. takiego https://allegro.pl/oferta/filc-ozdobny-samoprzylepny-20-x-30-cm-czarny-8350365530
Pierścienie trzeba nakleić wokół głośników wysokotonowych. Co do kształtu poszukaj w sieci. Trzeba pokombinować. Powinna być poprawa stereo, ocieplenie brzmienia i "stępienie" wysokich. Tani i prosty patent.

Wszystkiego dobrego Audiomaniakom w Nowym Roku :D

buzibozborn

#66
MartinS .. ciekawa propozycja jestem ciekaw czy sprawdzałeś ten patent ... bo właśnie zwróciłem uwagę że wiele fajowych modeli kolumn mających bardzo dobre opinie miało takie pierścienie ...  a stosowali je tak znakomici producenci jak Acoustic Research , KLH czy Scan-Dyna mam smaka posłuchać takiego sprzętu z tamtego okresu ... [emoji39] co ciekawe jakimś sposobem nie zauważyłem aby obecnie stosowano takie rozwiązanie . A ciekawe czemu tak ... ?! Hmmmmm


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

MartinS

O ile wiem jest stosowane. Stosuje je Vandersteen. Widać to np. tutaj https://www.pinterest.cl/pin/433753007845535815/

buzibozborn

No i mają fenomenalne opinie ... wyglądają czadowo z tą naciąganą pończochą a model 1Ci  ... super no ale ... osiem koła [emoji22][emoji445][emoji106]
ale posłuchać bym posłuchał nie powiem .. wracając do tematu ... filcowe pierścienie jak najbardziej są stosowane przez znakomitych producentów . a na bank nie ze względu na wątpliwe walory estetyczne więc prawdopodobnie robią robotę [emoji3060]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

rudy-102

Proszę wybaczyć, że pozwolę sobie na małą złośliwość. Tak w ramach żartu. 

Nic nie rób. Zostaw jak jest, a za 20 lat jak słuch siądzie będzie w sam raz ;) :D.

GregWatson

Tak, tak. Prawdę mówi. Wiem coś na ten temat.  ;D
Trochę tego i trochę tamtego też.

buzibozborn

Ha ha ... [emoji28] na mój tępy słuch to już gra spoko  ! a jak tak dalej pójdzie to za 20 lat będę słuchać muzyki braillem [emoji106][emoji39]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk