Klub szeroko- i pełno-pasmowców

Zaczęty przez tomekkk1, Wrzesień 03, 2018, 12:11

Poprzedni wątek - Następny wątek

kefas

Wreszcie znalazłem czas i zabrałem się za robotę może teraz już się potoczy.Gniazda zamontowane

Piterski

Patrząc na te otwory to bananów tam nie zastosujesz.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

tomekkk1

A dlaczego nie? Standardowy otwór 4mm, tylko zaciski są tak wielkie, że ma się wrażenie iż otwór jest mniejszy... :)

Piterski

Cytat: AudioAddicted w Wrzesień 11, 2019, 16:07Standardowy otwór 4mm
Jesteś pewien? Bo na zdjęciu mają wielkość nieznacznie większą od tych otworów na wkręty.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kefas

Otwory są standardowe tylko wrażenie jest inne

kefas

Szpachlowanie a jutro jadę po fornir

vasa



Cytat: kefas w Wrzesień 11, 2019, 20:34
... jutro jadę po fornir
A jakim je chcesz okleić?


[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kefas

 Fornir Naturalny i początkowo myślałem ze będzie to buk ( ciekawe dlaczego ::) ) ale prawdopodobnie będzie to...? Jutro dotknę pomacam i się wybierze

vasa

Cytat: kefas w Wrzesień 11, 2019, 20:59
Fornir Naturalny i początkowo myślałem ze będzie to buk ( ciekawe dlaczego ::) ) ale prawdopodobnie będzie to...? Jutro dotknę pomacam i się wybierze
Może być problem z wnętrzem trąby.
Może zamiast się gimnastykować to wewnątrz pomalować ?
Bardzo jestem ciekaw efektu.

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kefas

Tak też myślałem, ile będzie można to będzie fornir a resztę się zamaluje na mat czarny albo w kolorze membrany

tomekkk1

Cytat: Piterski w Wrzesień 11, 2019, 17:27Jesteś pewien? Bo na zdjęciu mają wielkość nieznacznie większą od tych otworów na wkręty.

Ręczę za to. Oburącz ;D
Otwory na wkręty mają 3mm średnicy i w pełnym powiększeniu foto widać że są mniejsze :)

kefas

Szlifowanie. A gdyby zrobić do nich maskownice?

Mikut1982

Buk nie jest za ładny.    Lepiej dąb i dobrac fajną bejce.

Mikut1982


kefas

#139
I właśnie kupiłem dąb 1mm chcę by były ciemne coś jak obudowa tej ,,Nudy'' którą widziałeś.
I takie pytanie, moczyć czy nie przed klejeniem i drugie pytanie czy MDF trzeba przed klejeniem czymś gruntować?

A jak Ci się widzi maskownica, warto zrobić czy nie bo myślałem że jeśli już to taką vintage ktoś kiedyś podawał stronę z takim materiałem.

vasa

Cytat: kefas w Wrzesień 12, 2019, 18:19
Szlifowanie. A gdyby zrobić do nich maskownice?
Jeżeli już, to raczej na wyloty tub.
Chyba[emoji848]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kefas

Też o tym myślałem ale albo jedno albo drugie bo chyba byłoby tego za dużo. No ale najpierw oklejanie.

gratefullde

Nie wymiekaj, nie ma co ich tłumić niepotrzebnie. Kibicuję projektowi bo słyszałem je u Mariusza i brzmiały fajnie. A teraz jeszcze będą świetnie wyglądać. Brawo!
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Mikut1982

Nie kleiłem nigdy na mdf...więc tu nie pomogę...trzeba sprawdzić w necie...fajnie że wybrałeś dąb..  dobrze przyjmuje bejce.  A na buku mogą wychodzić plamy. 

kefas

Coś mi się wydaje, że Paul_67 robił  swoje pełnopasmowce z MDF-u i je oklejał

Mikut1982

Ja bym tuby pomalowal na czarno  .. odbijały by wtedy fajnie.    A maskownica.   Hmm zakryje całe piekno.  A oklejac teraz tuby to będzie ciężko.. 

Mikut1982

Nie będę zakladal nowego wątku bo dużo roboty nie miałem.. a z poczatku myślałem że jest to sztuczna okleina..

Mikut1982


Mikut1982

Były sciuchrane.  Ale sam głośnik idealny.  Jutro pstrykne fotki po renowacji. Kolor był jak mebloscianka z lat 80...

kefas