McGyver's Audio Asgaard

Zaczęty przez McGyver, Listopad 25, 2017, 18:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

McGyver

Cytat: dino w Marzec 16, 2019, 21:02Chodziło mi o to czy się opłaca wpakować do jakiegoś CD zamiast fabrycznego kwarca ?
Do "jakiegoś" się nie opłaca. Za dużo zachodu. Do świadomie i starannie wybranego CD się opłaca. Ten kwarc jest sporo lepszy od każdego zwyklaka.

dino


dino

Cytat: McGyver w Marzec 16, 2019, 21:05Ten kwarc jest sporo lepszy od każdego zwyklaka.
O to mi chodziło.

Dzięki :)

wiki

Cytat: dino w Marzec 16, 2019, 21:02Chodziło mi o to czy się opłaca wpakować do jakiegoś CD zamiast fabrycznego kwarca ?
Ja, ze swojego doświadczenia polecam każdemu kwarce precyzyjne Omiga.
Ale dla Ciebie Dino, nie polecam.
Przecież nie wierzysz w żadne audio voodoo. 😁😁😁
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka


McGyver

Cytat: wiki w Marzec 16, 2019, 21:32dla Ciebie Dino, nie polecam.
Przecież nie wierzysz w żadne audio voodoo. 😁😁😁
:np:  obśmiałem się  ;)

dino

Cytat: wiki w Marzec 16, 2019, 21:32kwarce precyzyjne Omiga
Tolerancja elementu to jest jakieś voodo ?
To może jeszcze parowanie lamp dołożysz jako vodoo ?
To są akurat parametry "mierzalne" i jak najbardziej naukowo udowodnione w przeciwieństwie do "helixowego" bełkotu (tudzież innych Haromixów)  >:D

wiki

Cytat: dino w Marzec 16, 2019, 21:48To są akurat parametry "mierzalne" i jak najbardziej naukowo udowodnione w przeciwieństwie do "helixowego" bełkotu
Ja, w swoim audio hobby stosuję głównie  "doswiadczenie".....
I tak to wszystko oceniam....
Z podmiany kwarcu w odtwarzaczu CD doświadczyłem tak (od najslabszego do najlepszego):
- zwykły kwarc,
- kwarc precyzyjny Omig,
- superzegar (poczytasz o nim na audiohobby.pl),
- zegar precyzyjny (tutaj układ wykonany przez Muzg z Audiostereo).
A jak kiedyś zrobisz Helixa to pobełkoczemy razem 😁😁😁
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

dino

Helixa na pewno nie zrobię. Nie ma żadnych podstaw do takiej topologii poza wiarą.
CD nie słucham (zosatał NAD i stoi oparty o ścianę).
To, że precyzyjny zegar pomaga wcale mnie nie dziwi a elementy o lepszej tolerancji czy lepszym ppm wpływają  na stabilność układu również nie jest dla mnie tajemnicą. W zasilaczach paruje diody w mostkach (oj potrafią mieć rozjazd na napięciu wstecznym) a elementy dyskretne paruje na mostku.

Sieciówki (przynoszone przez kolegów) jakoś nie chciały u mnie grać. Cuda jakieś.
Ale chyba sobie zafunduje sieciówkę z miedzi ze splotem (policzonym) N i L i grubym prostym PE. Do tego ekran. A co.  ;D ;D

MC polecałeś jakieś wtyki i gniazda sieciowe  z Chin - możesz wkleić linka to sobie zamówię

wiki

Cytat: dino w Marzec 16, 2019, 22:57Helixa na pewno nie zrobię.
Pisząc Helix mam na myśli kable zasilające, głośnikowe i interkonekty...
Obecnie na Helixie mam tylko interkonekty.
Zasilające, nie wiem z jakich materiałów mam zrobić aby przebił Yarbo w przeplocie...
A glosnikowych jeszcze nie robiłem, nie wiem czy się zdecyduję bo długie i koszty... A diengi to też bardzo ważny element eksperymentów...
A jakbyś mi, inzynierowi, powiedział 20 lat temu, że kable np. głośnikowe wplywaja na dźwięk to bym Cię wyśmiał...😁😁😁
A dziś, dzięki "doswiadczeniu" i "eksperymentom" różnie to bywa...
Więc Dino... wszystko przed Tobą....😁😁😁
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

dino

 
Cytat: wiki w Marzec 16, 2019, 23:11A dziś, dzięki "doswiadczeniu" i "eksperymentom" różnie to bywa...
Więc Dino... wszystko przed Tobą....😁😁😁
Przerabiałem głośnikowe. Mam Kimbery i czasami podpinam. Ale różnicy ..nie słyszę.
Taj jak nie słyszałem głośnikowych Lavardinów za 15Kzł (przy ogromnemu oburzeniu dystrybutora, który mi je ze wzmakiem do domu przytarał  ;D ;D ;D )
Jak już mam robić coś głupiego to siadam i wlutowuje stare półprzewodniki z gratów profesjonalnych - mam już niezłą kolekcje japońskich tranzystorów z lat 70-90.

McGyver

Cytat: dino w Marzec 16, 2019, 22:57CD nie słucham (zosatał NAD i stoi oparty o ścianę).
No to się nie dziwię że nie słuchasz CD NADa też bym nie słuchał.
Cytat: dino w Marzec 16, 2019, 22:57MC polecałeś jakieś wtyki i gniazda sieciowe  z Chin - możesz wkleić linka to sobie zamówię
Mam na zbyciu kilka par rodowanych, kiedyś ponastawiałem snajpera a on sukinsyn wszystkie licytacje powygrywał i nakupiłem tego zbyt dużo. Takie:





dino

Ponoć miedź lepsza :) Tak fachowcy mówią  ;)
Po czemu te wtyki ? (tak BTW toobiektyw mi miałeś wysłać !!!)

McGyver

Jakby mi dachu wichura nie zerwała to może bym nawet nie zapomniał go wysłać. Wtyki 65zł/para plus wysyłka. Miedziane rzecz jasna trochę lepsze, ale to nie w tej cenie tylko prawie cztery razy drożej.

McGyver

Natknąłem się na "przepis" na tani i łatwy do wykonania tester do lamp małej mocy. Większość z nas kupuje lampy, dobrze by było mieć możliwość zweryfikowania obietnic sprzedawców. Schemat i opis znajduje się tu: http://www.valvewizard.co.uk/valvetester.html
Sugerowałbym dołożyć równolegle drugą podstawkę oktalową żeby się dało mierzyć również lampy 6SN7 i 6SL7.

McGyver

Ogłoszenie duszpasterskie  ;) 
Jako że zbliża się moment kiedy w "małpiarni" zaczniemy składać DAC lampowy na TDA1541A podzielę się tym na co się natknąłem. Otóż na sąsiednim forum ktoś sprzedaje kości TDA1541A:
https://www.audiostereo.pl/topic/12090-r%C3%B3%C5%BCne-kostki-do-wzi%C4%99cia-obowi%C4%85zek-podawania-cen-odsprzeda%C5%BCy/?do=findComment&comment=4560273
Może ktoś z Was byłby zainteresowany.
Nie mam nic wspólnego ze sprzedającym, po prostu się na to natknąłem i pokazuję.

Moriarty

To będzie DAC na jednej takiej kości czy dwóch?
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

McGyver

#443
Na jednej. Drugą będzie SAA7220. Ja je już posiadam bo zezłomowałem starego Meridiana.
Można te kości odzyskać również ze starych Philipsów, Marantzów, Grundigów itp. itd. Pasuje tu także TDA1541 bez A. Ściąga: http://vasiltech.narod.ru/CD-Player-DAC-Transport.htm#top

Melepeta

Adamie powiedz Ty mi, czy jak odtwarzacz CD z takim TDA1541 zostanie przerobiony na tryb non oversampling, to pomija się tę kość SAA7220? Bo one podobno są kiepskie.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

McGyver

Cytat: Melepeta w Kwiecień 25, 2019, 21:43Adamie powiedz Ty mi, czy jak odtwarzacz CD z takim TDA1541 zostanie przerobiony na tryb non oversampling, to pomija się tę kość SAA7220?
Tak, pomija się.
Cytat: Melepeta w Kwiecień 25, 2019, 21:43Bo one podobno są kiepskie.
Owszem, to jeden z gorszych filtrów cyfrowych, ale IMHO gorsza jest herezja techniczna zwana non oversamplingiem. To jest takie trochę leczenie dżumy za pomocą cholery.
Zresztą sam się przekonasz że nawet z nienajlepszym filtrem SAA7220 można z powodzeniem uzyskać bardzo satysfakcjonujący rezultat brzmieniowy, a jak scalaki dasz na podstawkach i przygotujesz sobie stoliczek NOS wsadzany w miejsce SAA7220, to bedziesz mógł 1:1 porównać sobie odsłuchowo tryby OS i NOS.

tomekkk1

Cytat: McGyver w Kwiecień 25, 2019, 21:56Owszem, to jeden z gorszych filtrów cyfrowych, ale IMHO gorsza jest herezja techniczna zwana non oversamplingiem. To jest takie trochę leczenie dżumy za pomocą cholery.

A ja sobie chwalę NOS DAC. I cieszę się, że kupiłem swój za nędzne £65 - zanim jego twórca zorientował się podniósł znacznie cenę i zaczął sprzedawać go za £395 + koszty wysyłki ;)

Melepeta

Zdaje się, że mój Philips CD960 po modyfikacjach jest NOS. I gra o niebo lepiej od tego nie modyfikowanego. Nie wiem tylko ile jest w tym zasługi innych modyfikacji a ile NOS.
Na robienie DAC-a raczej się nie zdecyduję z powodu chronicznego braku czasu :(
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

McGyver

Cytat: AudioAddicted w Kwiecień 26, 2019, 01:27A ja sobie chwalę NOS DAC.
Nie wątpię. Też go kiedyś miałem, za 65GBP to jest wybitny stosunek cena/jakość. Ale za 395GBP to już zdecydowanie nie. Proponuję byś zbudował sobie tego DACa z ciekawości, a możesz się zdziwić. Gdybym tak nie uważał, to zapewne wciąż miałbym owego NOS-DACa  ;)

Bedford

Cytat: McGyver w Kwiecień 26, 2019, 10:17Proponuję byś zbudował sobie tego DACa z ciekawości, a możesz się zdziwić.
A jak wypada w porównaniu z dac na PCM1794?