Gniazda DIN oraz zasilanie i inne kwestie w Naimach. Tylko rzeczowe posty.

Zaczęty przez McGyver, Sierpień 21, 2018, 19:20

Poprzedni wątek - Następny wątek

Jakub

Cytat: McGyver w Sierpień 23, 2018, 16:47a gratis będziesz miał kompletny brak kompatybilności z czymkolwiek co jest na rynku.

No tak, ale jak masz tor Gramofon - PrePhono/Pre - Końcówka mocy, to możesz je sobie tak okablować i będzie wszystko śmigać.
Oczywiście w scenariuszu, w którym słuchasz kabli i non stop szukasz brzmienia i żonglujesz klockami takie rozwiązanie się nie sprawdzi. Każdemu według potrzeb.  ;)

Ja jakbym budował nowy tor to bym się pewnie na DINy nie zdecydował.

dino

Cytat: jamówię w Sierpień 23, 2018, 08:36The first difficulty with the RCA connector is that it has a high-frequency capacitive impedance of around 200 ohms
Ciekawe skąd wzięli taka wartość ?
Bidne firmy się meczą jak cholera żeby z 25 Ohm zrobić 75 Ohm a Naim wie że RCA maja 200Ohm  ;D ;D ;D ;D
Na mnie marketingowy bełkot słabo działa. Były już wzmacniacze bez efektu pamięci i inne graty leczące przy okazji RLS.
Jak komuś pasuje - to niech używa. Byleby nie udowadniał wyższości świąt .....
Przez kilka ostatnich lat nigdy nie zagościłem w pokoju Naima na AS dłużej niż kilka minut. Nie mój dźwięk a wystrój w stylu zakładu pogrzebowego też nie pomagał.
Pre phono Naima grało z 20 minut i to dlatego, że postanowiliśmy mu mimo wszystko dać szansę. Nie dało sie w jakikolwiek sposób polubić. No ale grało z Amplifonem i Tannoyami więć może to ono ich nie lubiło.
I nie pisze tego bo kogoś nie lubię. Natomiast bardzo nie lubię teorii o wyższości wtyczki nad wtyczką (oczywiście poprawnie wykonanych a nie badziewiach z chinskiego niby metalu)

adam_z

Cytat: jamówię w Sierpień 23, 2018, 08:36
A few reasons why we use DIN connections:(...)
Hence, only one ground path for each connection and no ground loop.

Nie będę odnosił się szczegółowo do tego tekstu, tym bardziej do jego automatycznego tłumaczenia, którego jakość jest beznadziejna. W oryginale roi się od błędów i trzeba by dużej cierpliwości by wymienić wszystkie z nich.

Wspomnę tylko o dwóch. Otóż impedancja jest liczbą zespoloną, nadto jest to wielkość zależna od częstotliwości. Więc nie można pisać, że impedancja wtyku RCA wynosi 200 omów bo jest to stwierdzenie nieścisle i uproszczone. Poprawniej byłoby napisać, że moduł tej impedancji wynosi około 200 omów. Pomijam już kwestię tego, skąd otrzymano tę wartość. Druga bzdura to tekst o odbiciach. Z odbiciami mamy doczynienia w liniach długich, a przy częstotliwościach akustycznych interkonekt linią długą niewątpliwie nie jest, ponieważ linia transmisyjna jest linią długą, jeśli jej wymiar jest porównywalny z długością fali. A dla 20kHz długość fali elektromagnetycznej to ok. 14 km. Widzieliście kiedyś taki interkonekt? :)

Reasumując - cytowany powyżej tekst można z czystym sumieniem nazwać bełkotem :D

Tak się to kończy, gdy dla uratowania twarzy użyjemy tekstu, którego nie jesteśmy autorem i na dodatek nie bardzo go rozumiemy :)