Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

dino

E tam kasa - zawsze ktoś może wpaść z jakimiś sieciówkami  :o  :pij:

miniabyr

Cytat: dino w Marzec 18, 2019, 19:17
E tam kasa - zawsze ktoś może wpaść z jakimiś sieciówkami  :o  :pij:
Pogonię gdzie pieprz rośnie ! Sieciówki wymienione i nie dotykam się do tematu . Yarbo jest the best i basta .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

dino

Cytat: miniabyr w Marzec 18, 2019, 19:49Sieciówki wymienione i nie dotykam się do tematu
A jak te ze studia Jacka grają lepiej ? No.....

miniabyr

Cytat: dino w Marzec 18, 2019, 21:16
Cytat: miniabyr w Marzec 18, 2019, 19:49Sieciówki wymienione i nie dotykam się do tematu
A jak te ze studia Jacka grają lepiej ? No.....
Chyba nie miałem okazji posłuchać  tych jego kabli. On twierdzi że ""grają " bardzo dobrze i jest z nich zadowolony . Sam je sobie ukręcił .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Ponieważ oddaję się wyłącznie słuchaniu muzysi  to nadrabiam płyty które kupiłem  ale nie posłuchałem  z powodu bardzo dłuuuuuuuuugiej rozłąki z moim  Zontkiem.  I wyciągam płyty o których   zapomniałem że je kupiłem  :o Kurde wyciągnąłem z półki mojego ukochanego ,ale świętej pamięci  Prince   i  płyty z 2014 roku . Jej jaki fajny materiał i do tego kapitalnie brzmi  :o Polecam  z powodów muzycznych - tu Prince jest kompletnie na luzie  ale formę piosenki  trzyma w swoim stylu . Taki eletro funky pop ..................i do tego świetnie nagrany !!!! 
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wiki

Cytat: miniabyr w Marzec 17, 2019, 08:15Niech inni trochę poszaleją a ja sobie poczytam 
Przyszły materiały na drugi interkonekt.
Całość zrobiłem jak poprzednio, czyli Helix na Neotechu, środek srebro prostokątne, "sprężynka" miedź drut okrągły. Długość żyły środkowej 1mb.
Wtyki istniejące - srebrne bullety.
Nie byłbym sobą, gdybym nie użył ferrytów.
Na całego Helixa nanizalem dość duże ferryty - 31 szt. na każdy kabel.
Wszystko zamknąłem termokurczką 19 mm.
Całość jest "mocno" sztywna i ciężka....
Wpialem do systemu i sobie gra...
Jak dobrze pójdzie to w piątek będą porównania do Helixa bez ferrytów.
😁😁😁

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

dino

Olej, gęsi smalec, krem Helena Rubenstain ?  ;)

miniabyr

Kurcze muszę  przyspieszyć zakup komponentów do upgrade'u  moich   monobloków . Zamówiłem  2 W rezystory tantalowe Audio Note - tu nie ma zmiłuj i żaden inny rezystor nie wchodzi w grę  (z małym wyjątkiem dla katody ,ale o tym napiszę później ) . Nie wiem kiedy zakupię kondensatory Kaisei  bo koszt jest spory.  Powód tego mojego pospiechu to brexit  a sklep z częściami jest brytolski  :o
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

LampowY

A jakie ma znaczenie brexit przy zakupach części?  :o
Że, UK zniknie z powierzchni ziemi? Litości...

miniabyr

Cytat: LampowY w Marzec 28, 2019, 05:57
A jakie ma znaczenie brexit przy zakupach części?  :o
Że, UK zniknie z powierzchni ziemi? Litości...
Maciek  a co z cłem ?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

LampowY

Sprawdzałeś stawki celne np na rezystory?
Podpowiem. Cło wynosi aż... 0%
Kondensatory? Proszę - 0%

Ale jeśli jest to pretekst żeby jak najszybciej nakupować sobie zabawek to w sumie czemu go nie wykorzystać  ;D

Piterski

Cło to mały pikuś, VAT jest poważniejszy, ale jeśli się nie mylę on ten VAT i tak nam doliczali do ceny.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

LampowY

Możesz kupować w UK (np w HFC) bez VAT jeśli bierzesz towar na firmę. Jeśli prywatnie to i tak doliczali ichni (chyba 19%).
Więc w razie draki towary mogą być dla nas droższe góra 4%.
I to przy większych zakupach bo przecież jest jeszcze kwota (nie pamiętam jaka) wolna od wszelkich opłat importowych.

rudy-102

#4463
I wytłumacz potem urzędnikowi skarbowemu dla czego kupiłeś rezystory Audio Note za np 100 zł/szt, a nie jakieś po 50 groszy.
Działanie na szkodę firmy i masz wizytę kominiarzy o szóstej rano z transmisją w TVP.  ;) :P

kowacz

Cytat: Piterski w Marzec 28, 2019, 08:51Cło to mały pikuś, VAT jest poważniejszy, ale jeśli się nie mylę on ten VAT i tak nam doliczali do ceny.

Jeśli na osobę prywatna to brutto jak na firmę to powinno byc netto.
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

tomekkk1

Cytat: LampowY w Marzec 28, 2019, 09:32Możesz kupować w UK (np w HFC) bez VAT jeśli bierzesz towar na firmę. Jeśli prywatnie to i tak doliczali ichni (chyba 19%).

Vat w UK to 20% ;)

dino

Cytat: rudy-102 w Marzec 28, 2019, 10:27I wytłumacz potem urzędnikowi skarbowemu dla czego kupiłeś rezystory Audio Note za np 100 zł/szt, a nie jakieś po 50 groszy.
Działanie na szkodę firmy i masz wizytę kominiarzy o szóstej rano z transmisją w TVP.  ;) :P
Rudy - znowu się (jak mówił mój kolega) JAZ naczytałeś ?
Jeżeli chcesz coś kupić na firmę i odliczyć koszty to w przypadku wątpliwości przyda się mądry księgowy.
Znam osobę, która sobie wrzuciła w koszty zaj..., drogi rower motywując to koniecznością wyjazdów do hurtowni po leki (apteka) w trakcie codziennych korków i brakiem miejsc do parkowania.
Jak nie wrzucisz w koszty to nie ma opcji, żeby Cie ścigali.

McGyver

Cytat: dino w Marzec 28, 2019, 19:39Znam osobę, która sobie wrzuciła w koszty zaj..., drogi rower motywując to koniecznością wyjazdów do hurtowni po leki (apteka) w trakcie codziennych korków i brakiem miejsc do parkowania.
Nie jest ważne czy wrzuciła, ważne jest czy to przeszło.

kowacz

US ma 5 lat na kontrole
Jak występujesz o zwrot VAT masz jak w banku kontrole😉
Miałem takie trzepanie dupska
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

rudy-102

Cytat: dino w Marzec 28, 2019, 19:39Znam osobę, która sobie wrzuciła w koszty zaj..., drogi rower motywując to
Mi zakwestionowali ekspres do kawy i garnitur. W związku z tym doliczyli mi te pieniądze do zysku. Musiałem zapłacić trochę większy podatek, zwrócić VAT i dopłacić sporo do ubezpieczenia emerytalnego. :(  Na szczęście obyło się bez kary.

Co to jest JAZ?

Piterski

Cytat: kowacz w Marzec 28, 2019, 20:23Jak występujesz o zwrot VAT masz jak w banku kontrole😉
Niekoniecznie, w firmie w której pracuje siłą rzeczy występujemy o spore kwoty zwrotu VAT-u bo dóżo sprzedajemy zagranicę kraju.
Raczej mamy jazdę z jakimiś dokumentami poświadczającymi wywóz by nie musieć tego VAT-u płacić bo w nie których krajach Uni nie wystawiają stosownych dokumentów, a towar idzie do Afryki. No ale koleżanki szybko się uczyły na błędach i mają z tym trochę roboty ale wychodzimy in plus.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

dino

Cytat: rudy-102 w Marzec 28, 2019, 21:16Mi zakwestionowali ekspres do kawy i garnitur. W związku z tym doliczyli mi te pieniądze do zysku. Musiałem zapłacić trochę większy podatek, zwrócić VAT i dopłacić sporo do ubezpieczenia emerytalnego. :(  Na szczęście obyło się bez kary.
Cza mieć mądrego księgowego.
Jak lata temu kupiłem na fakturę dużego kineskopowego Philipsa 16:9 (w celu wiadomym) to się napisało, że do prowadzenia szkoleń bo projektory kosztowały 10 razy drożej a my bidna firma psze pani.  ;D ;D ;D

dino

W jakimś wątku coś było o OT ?  ;D ;D ;D ;D ;D
Paweł jesteś tam ?

wiki

Cytat: wiki w Marzec 26, 2019, 22:24Wpialem do systemu i sobie gra...
Jak dobrze pójdzie to w piątek będą porównania do Helixa bez ferrytów.
W piątek spotkanie się odbyło..
Przez pierwsze 3 godziny pracowaliśmy... ciężko...
Zrobiliśmy dla kolegi dwa interkonekty Helix na Neotechu... bez ferrytów.
Iiiii.... Kolega oszalał!!! Wziął Neotecha glosnikowego 3080 i... rozprul go - zdjął całą tę ciemną izolację...
Została tylko skrętka czerwonych i czarnych... Dlaczego? Bo miał ferryty, które nie wchodziły na oryginalny kabel, ale weszły na skrętkę, tak na styk.
Czyli mieliśmy głośnikowe w ferrytach... ja przyniosła swój bez ferrytów.
Oba w połączeniu tzw. przeplot.
Narobilismy się troche ale potem było słuchanie 😁😁😁
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Glosnikowe: jeden mój, drugi w ferrytach...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka