Klipsch Heresy I II III

Zaczęty przez Jamówię, Grudzień 26, 2016, 11:26

Poprzedni wątek - Następny wątek

Michał

Cytat: McGyver w Styczeń 18, 2018, 15:39
Cytat: Michał w Styczeń 18, 2018, 15:02
Przy potku ustawionym na 6.30 jest głośno,na godzinie 8 jest baaardzo głośno,stąd moje uwagi i chęc posłuchania na 2a3 z 2-3 watt.
Potencjometrem nie regulujesz mocy, lecz poziom (napięcie)  sygnału sterujacego końcówką mocy. Zatem położenie gałki przy określonej głośności zalezy od sumarycznego współczynnika wzmocnienia całego systemu wzmacniającego (preampa plus końcówki mocy, zintegrowane bądź oddzielne) a nie od mocy. może się zdarzyć że sestaw o małej mocy, ale o sporym wzmocnieniu przy gałce na godzinie ósmej zagra dużo głośniej niż zestaw o potężnej mocy ale niskim wzmocnieniu. Z tego co piszesz, to niekoniecznie potrzebujesz wzmacniacza o małej mocy, bardziej potrzebujesz redukcji wzmocnienia przedwzmacniacza. Da się to zrealizować w prosty sposób i dopasować tak, byś komfortową dla siebie głośność uzyskiwał przy wygodnym położeniu gały powiedzmy na godzinie dziesiątej.

Spoko ja się już przyzwyczaiłem,w Bonasusie miałem na odwrót,słuchać można było tak gdzieś ok 11-12 a głośno robiło się ok 13. Początkowo mnie to wkrewiało,potem się przyzwyczaiłem.

Jakub

#76
Czyli początek skali jest po prawej stronie gałki i kręcisz w prawo? (Zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara)  :o

Michał

Tak ;D
Cichutko gra już na 4 :)

lok

Ja Heresy słuchałem z lampa 2A3 i 300B. Dobra lampa jest wystarczająca do napędzenia Heresy. Z 2a3 był wykop szybkość barwa.
Polecam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

malg

a propo's tego co napisał MacGywer, poczytaj jeszcze ten artykuł
o strukturze wzmocnienia

http://www.diyaudio.com/forums/diyaudio-com-articles/186018-gain-structure.html

Bartolo

Panowie, pojawiło się ogłoszenie. Klipsch Heresy I

Wszystkie głośniki zbudowane na magnesach AlNiCo.

Zwrotnica w stanie oryginalnym bez jakiejkolwiek ingerencji typ, C.

Głośniki o symbolach k-22 (na czerwonym tekstylnym resorze), k-55v oraz k-77 w stanie idealnym.

Poprzedni właściciel dorabiał do tych kolumn obudowy z grubej sklejki (2.5 mm), wszystkie wymiary są identyczne z oryginałem (dopytywałem o to nawet ludzi z klipsch USA).

Jedyne co je różni od fabrycznych to to że oryginalny materiał z maskownic został wklejony na ściankę przednią na stałe.

Ja od siebie dorzuciłem nowy materiał wytłumiający gdyż stara pianka już się kruszyła i nie spełniała swojego zadania.

Od razu uprzedzam że nie interesują mnie wymiany na laptopy, telefony, kina domowe, mini wieże, tablety i inne badziewie.

Dane techniczne :

FREQUENCY RESPONSE: 50Hz-17kHz(+-)5dB

SENSITIVITY: 96dB 1watt/1meter

POWER HANDLING: 105 watts maximum continuous (500 watts peak)

NOMINAL IMPEDANCE: 8 ohms

TWEETER: K-77 1" (2.54cm) Phenolic diaphragm compression driver
HIGH FREQUENCY HORN: 90(o)x40(o) Exponential Horn

MIDRANGE DRIVER: K-55-V 2" (5.08cm) Phenolic diaphragm compression driver

MID FREQUENCY HORN: 80(o)x30(o) Exponential Horn

WOOFER: K-22 12" (30.48cm) Fiber-composite cone

ENCLOSURE MATERIAL: Birch Plywood or Veneered Lumbercore

ENCLOSURE TYPE: Sealed

DIMENSIONS: 21.4" (54.36cm) x 15.5" (39.37cm) x 13.2" (33.53cm)

WEIGHT: 55 lbs. (24.97kg)

FINISHES: Walnut, Rosewood, Teak Oil, Walnut, Oak, Cherry Lacquer, Raw, Black Birch

BUILT FROM: 1957

BUILT UNTIL: 1985
Jest sens..? Za 3tyś...
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Michał

#81
Herezje to świetne granie,ale jak zwykle musisz posłuchać. Nie jestem przekonany,czy wersja I nawet na Alnico,zaczyna grać od 50 Hz,raczej to bajki. Niemniej granie tych Klipsch ma coś takiego,czego nie mają inne głośniki,realizm,szybkość,prezentacja,narastanie sygnału,wygaszanie basu. To są unikalne cechy tych paczek. Nowe Hersy to koszt 10-14 tysi,więc 3 tysie to relatywnie mało ;)
Przejrzałem sobie to ogłoszenie,cóż bebechy w ładnym stanie,wątpliwości mam tylko do budy,czy jest strojona w taki sam sposób jak stroi ją Klipsch,bo jest to bardzo ważna strona prezentacji tych głośników. Kolejna sprawa to maskownice. Wklejenie ich na stałe,to słaby pomysł,po pierwsze są to niesłychanie rozdzielcze głośniki i każda przeszkoda przed nimi,degraduje dźwięk a po drugie,kupujący nie widzi driverów,chyba że po zakupie,jak zdemoluje maskownice.

brbr

Dziwne te budy faktycznie, skłaniałbym się ku tym za 2400 z olx.

tatachabera

Ciekawe czy jest duża różnica miedzy wersją I a III bo spadek cenowy ogromny  :o  Dzisiaj jadę posłuchać trójek.
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

MAC

Przecież są II na alle za 5k. To jest chyba dobra cena jak ktoś chce Klipsche a nie 3k za jakieś samoróby.


tatachabera

[/url]
Cytat: masza w Styczeń 22, 2018, 10:46Przecież są II na alle za 5k. To jest chyba dobra cena jak ktoś chce Klipsche a nie 3k za jakieś samoróby.

Te to chyba jednak nie samoróby https://www.olx.pl/oferta/klipsch-heresy-i-hwo-CID99-IDoW3vg.html

Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

Bartolo

Cytat: tatachabera w Styczeń 22, 2018, 10:59
[/url]
Cytat: masza w Styczeń 22, 2018, 10:46Przecież są II na alle za 5k. To jest chyba dobra cena jak ktoś chce Klipsche a nie 3k za jakieś samoróby.

Te to chyba jednak nie samoróby https://www.olx.pl/oferta/klipsch-heresy-i-hwo-CID99-IDoW3vg.html


Samoruby to Te: http://allegro.pl/kolumny-klipsch-heresy-i-alnico-w-wa-i7145843290.html
Te z OLX, mają różne przetworniki... ;(
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

cdt

Szkoda  że te z olx mają inne niskotonowce choć sprzzedawca pisze że graja tak samo . Seria 1 bardziej do mnie przemawia . Wydaje się że mają większe skrzynki .

Bartolo

Cytat: cdt w Styczeń 22, 2018, 11:10
Szkoda  że te z olx mają inne niskotonowce choć sprzzedawca pisze że graja tak samo . Seria 1 bardziej do mnie przemawia . Wydaje się że mają większe skrzynki .
i jeszcze średniotonowe też różne...
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Michał

Poczytajcie forum Klipscha. Tam"wiariaci" piszą,że III to najlepszy model z wszystkich serii. Ja nie mam porównania,ale może warto zaufać starym Klipschowcą ;)

Piterski

Jestem w Kielcach ale nie mam żadnych swoich płyt do testów to nie pojadę i nie sprawdzę czy faktycznie na ucho grają tak samo.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Adeusz

Witam. Ja tu pierwszy raz w temacie Klipsch Heresy. Mam nadzieję, że nie będzie to jakaś audioprofanacja ale ciekawostka. Mam osobiście w domu nabyte drogą kupna kolumny Tangent 400 Tangent by Klipsch. Kolumny wyposażone w te same przetworniki co heresy II (sprawdziłem na stronie klipsch także to w 100% pewne) i jak piszą na forach USA zwrotnica też od herezji 2. Obudowa jest wyższa (89 cm) oraz posiada dwa bas refleksy skierowane do przodu. Dźwięk jak dla mnie super.

Michał


lian

Dzień dobry,

Jak herezje grają w porównaniu do stirlingów tannoya lub innych tannoyów? Bardzo mnie to interesuje.

Hubertrs

nikt Ci szczerze nie odpowie na to pytanie bo albo sa zwolennicy Tannoya albo Klipscha

Piterski

To będzie inna estetyka dźwięku i w moim odczuciu zależy od osobistych preferencji i gatunków muzycznych jakie się głównie słucha.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

tomekkk1

Jedno co już zostało powiedziane w innym temacie, to dość istotny fakt - w Heresy pomimo 12" garnka najniższego basu po prostu nie ma. Zatem porównanie do sporych Stirling'ów wypadnie w tym aspekcie blado imho :)

Hubertrs

wg mnie Tannoye sa bardziej szczegolowe , klipsche bardziej muzykalne a co za tym idzie, nudne.
Pewnie Heretycy sie ze mna nie zgodza  >:D

cdt

Kup Pan sobie EV i pogodzisz towarzystwo  :P ;D

tomekkk1

Cytat: cdt w Październik 31, 2018, 10:21
Kup Pan sobie EV i pogodzisz towarzystwo  :P ;D

Albo Audio Nirvana!  >:D ;D