Koledzy proszę o pomoc!!! co do wzmaka

Zaczęty przez wrona, Maj 16, 2018, 13:36

Poprzedni wątek - Następny wątek

wrona

Koledzy proszę o pomoc!!! co do wzmaka mam kolumny AA HYPRION po modyfikacjach i potrzebuję fajnie je ruszyć.  Pozdrawiam

vasa

Cytat: wrona w Maj 16, 2018, 13:36potrzebuję fajnie je ruszyć
Napisz coś więcej.
Jakiej muzyki słuchasz i jak głośno?
Jak duże jest pomieszczenie?
Czy masz jakieś specjalne preferencje?
Z jakiego źródła korzystasz (cyfra, analog)?
No i budżet :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

No i czy używany, czy tylko nówka  :D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

wrona

pomieszczenie ma 25m2 
muzaka a to jest pytanie  ;)  klasyka folk rap techno rock  ciężki temat to co wpadnie w ucho  :P
nówka lub używka ale wolał bym coś z drugiej ręki a lepszego budżet 1200zł

wrona

zależy mi na naturalnym brzmieniu słucham w miarę cicho żeby relaksować się odsłuchem  :P ;D

vasa

Sugeruję zainteresować się wzmacniaczami NAD.
Myślę że koledzy Dino, Muda i McGyver podpowiedzą który model byłby najciekawszy.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Old Man Kensey

Hmm, jeśli ma być cicho, naturalnie i dobrze, to z tranzystorowymi wzmacniaczami do 1200 zł będzie ciężko... może popatrz też w stronę wintydż, jakiś stary Sony albo Rotel mógłby się nadać.

Ewentualnie NAD, ale nie taki fabryczny, lecz po dobrym modzie ;)
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

wrona

a o ile powinienem podnieść budżet na ten wzmak żeby było dobrze?  i wtedy jaki model?

rudy-102






rudy-102


juter22

tu masz świetną końcówkę https://www.dba.dk/effektforstaerker-phase/id-1044401922/ koszt ok.600pln + przesyłka, to co zostanie kupisz sobie pre, i masz świetny zestaw dzielony.
Phase linear ma niespotykanie wysoki damping factor, w muzyce której słuchasz to b.istotne.
Pozdrawiam


juter22

Miałem Rotel od kolegi kilka dni, nie pamiętam jaki model, cenowo ok.500-600, dramatu nie było...
Poza tym od czegoś trzeba zacząć ;)

muda44

Cytat: rudy-102 w Maj 17, 2018, 10:29
Cytat: vasa w Maj 16, 2018, 15:31Sugeruję zainteresować się wzmacniaczami NAD.
Raczej nie. AA HYPRION grają już same z siebie mocno zaakcentowana średnicą i raczej miękkim basem. NAD to jeszcze pogłębi i moim zdaniem pogorszy. Ja proponowałbym Yamahę.

https://www.ebay.de/itm/Yamaha-AX-730-Natural-Sound-Stereo-Amplifier-Verstaerker-TOP-Zustand-/112976239039?_trksid=p2349526.m4383.l4275.c10

https://www.ebay.de/itm/YAMAHA-A-1020-Stereo-Integrated-Amplifier-Vollverstarker/173316365802?hash=item285a75ddea:g:TI8AAOSw7UJa8KSf

Jaki NAD ?
Jak znam ich klika modeli to każdy gra inaczej . Od barwnego i dociążonego C350 do rockowo grającego C352 ;)
O S300 nie wspominając ;)
Z tymi kolumnami fajnie gra C356BEE  z modem ale to nie te pieniądze .

Jak  ma być cicho i nie mulić a grać bardzo dobrze to C326BEE z modem .

Powyższe tyczy się fabrycznych kolumn a Ty masz modyfikowane i od tego trzeba zacząć - jak grają po modyfikacji w stosunku do fabrycznych ?

McGyver

Cytat: juter22 w Maj 17, 2018, 16:22Rotel (...), cenowo ok.500-600, dramatu nie było...
No to najwyraźniej w rzyci mi się poprzewracało, bo "dramatu nie było" to dla mnie niewystarczające.
Generalnie jestem zdania że preamp ma większy wpływ na jakość dźwięku niż końcówka mocy (o ile końcówka daje radę napędzić kolumny).

wrona

Drodzy koledzy mam na oku wzmacniacz NAD350 po przeróbkach naszego kolegi z naszego forum ,,muda44"
będzie ok?

Piterski

Cytat: wrona w Maj 19, 2018, 11:40
Drodzy koledzy mam na oku wzmacniacz NAD350 po przeróbkach naszego kolegi z naszego forum ,,muda44"
będzie ok?
Spróbuj to się dopiero przekonasz. Takie gdybanie nic nie wniesie. Gdybać można tylko nad ceną.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.