Menu główne

Micro Seiki DD-1

Zaczęty przez GregWatson, Grudzień 20, 2019, 21:59

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

No właśnie od dziś jeszcze jeden przybył. Trochę niedoceniany choć całkiem dobry.

Trochę ciekawych linków do poznania:

https://vintage-audio-heritage.fr/viewtopic.php?t=5254

https://vintage-audio-laser.fr/viewtopic.php?t=6607
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Ale też i o nowym nie zapomniałem.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

#2
I jeszcze jeden materiał.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

No i poszedł w ruch najnowszy nabytek.: Micro Seiki DD-1 oraz Stanton 681 EEE. Na talerzu Frank Duval i jego jedna z lepszych płyt "If I Could Fly Away". Jako pre sprawdzony DJ PRE II.

Trochę tego i trochę tamtego też.

paul_67


GregWatson

Ciekaw byłem jak gra wkładka bo sporo o niej słyszałem. I faktycznie brzmienie jest bardzo fajne. Muszę jeszcze trochę posłuchać aby wyrobić sobie konkretne zdanie na jej temat. Może podepnę inne pre. Ogólnie sam gramiak jest bardzo spójny i ciekawy wizualnie. Miałem wsześniej BL-14 to taki zupełnie niski pułap, ten jest wyraźnie lepszy i bym go trochę porównał do naszego Daniela.
Na alle wisi taki ale tego kupiłem za połowę tej ceny w dodatku z wkładką.
Jeszcze coś skrobnę. Podoba mi się skurczybyk.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Dodam jeszcze, że Micro do tego modelu dało zmodyfikowane ramię MA-202 czyli już jakieś firmowe które wykorzystywane jest w kilku innych modelach tej firmy ale jeszcze ich nie widzimy w tych najniższych wersjach gramofonów Micro.
Wypuszczony dwie wersje tego ramienia różniące się długiścią oraz wyglądem w samej budowie. Dłuższą wersja tego ramienia czyli MA-202L zastosowano między innymi w modelu MR-711.



Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Jadą elektrycy. Testuję wkładkę.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

A teraz zupełnie coś innego w wykonaniu The Royal Philharmonic Orchestra.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

I jeszcze raz coś świetnego.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie

Muza i sprzęcior koń-kret! ;)

GregWatson

Test-uje.😀.  Później zmienię igłę.
Trochę tego i trochę tamtego też.

vasa

Cytat: GregWatson w Styczeń 04, 2020, 13:43poszedł w ruch najnowszy nabytek.: Micro Seiki DD-1
To może napiszesz jaki jest Twój ulubiony napęd?
Czy warto inwestować w napęd?
Jakie są (jeżeli są) różnice pomiędzy napędami?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GregWatson

Barszo naukowo-techniczne pytanie. Ale do tego wrócę w chwili spokoju jeszcze dziś.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

#14
Myślę Mariusz, że ja już poszedłem trochę w innym kierunku niż podział na rodzaje napędów i wybranie z pośród nich tego jedynego najbardziej odpowiedniego i  idealnego technicznie.
U mnie nie wiem czy to przypadek sprawił zaczęło się od MR-711 czyli napędu DD, później DD-40, RX-2000 to już pasek no i ostatni DD-1.
Mnie bardziej pociągnęła strona zainteresowania jedną marką ze względu bardziej na początku na wygląd, który mnie zainteresował. A później się okazało że zebrane modele to tacy przedstawiciele różnych kierunków. MR-711 znalazł zastosowanie w rozgłośniach radiowych ze względu na swoją budowę jak i trwałość, DD-40 to taki mój ideał gramofonu - wzorzec  taki jaki mi się najbardziej podoba no i unikalne możliwości montażu drugiego ramienia, RX-2000 to już taki przedstawiciel z grupy wyższej no i paskowiec z pompą to już żadkość na scenie gramofonów. Natomiast ostatni Dd-1 to taki sentymentalny powrót do polskiego Daniela. Z zewnątrz drewienko w środku blacha.
Ogólnie rzecz biorąc myślę że bardziej poszedłem w kierunku kolekcjonerstwa różnych modeli Micro Seiki niż w stronę szukania tego jednego wybitnego.
Trochę tego i trochę tamtego też.

wiki

GregWatson, bardzo fajnie to opisałeś....  :np:
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Kangie


Kangie

#17
Jak dla mnie napęd RX-2000 raz że ssie jak... Dwa - odstaje od reszty. 10kg talerza z miedzi. Dobre łożysko. Solidna plinta. Moment obrotowy, wykonanie. Jak dla mnie to zwycięzca tej czwórki. Rasowy napęd!

To tylko moje zdanie - skromnego właściciela DD-40.

wiki

Cytat: Kangie w Styczeń 05, 2020, 20:27
Dyplomata ;)
A tam od razu dyplomata....  ;)
GregWatson, jak się czyta jego wypowiedzi, widać, że lubi, nawet bardzo, swoje gramofony....
To napisałem, że fajnie...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Kangie

Lubi, może nawet kocha. Maniak Micro Seiki. Większego maniaka tej marki nie znam :)

GregWatson

Dzięki dziewczyny i chłopaki za dobre słowo. Wolę słowo kolekcjoner niż zbieracz złomu.  ;D
A tak po za tym to jest jakaś inwestycja.
Mam jeszcze inne plany odnośnie tej firmy oraz sprzętu tej marki ale z czasem wszystkiego się dowiecie. To tak żeby się nie poszczać z radości od razu. Miłego słuchania i takiego pięknego hobby jakim jest zbietactwo życzę każdemu. 😀
Trochę tego i trochę tamtego też.

wiki

Jakbym miał swój pokój odsłuchowy na wyłączność to pewnie też by mi zeszło na zbieractwo.... A pozostały tylko kompromisy...
Do dziś nie mogę odżałować amplitunera Luxman R-1500, sprzedałem aby kupić coś lepszego...
A taki był piękny....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GregWatson

I to jest właśnie ten króliczek który gonimy.
Trochę tego i trochę tamtego też.

wiki

Cytat: GregWatson w Styczeń 05, 2020, 21:09
I to jest właśnie ten króliczek który gonimy.
Lepszy był Kenwood Model 600, nie amplituner ale wzmacniacz.
Ale amplitunery piękne są, z tymi podświetlanymi skalami...  :) :D ;D
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

vasa

No to mnie pogonił :'(
Ale rozumiem bo też zbieracz jestem. Tylko innego złomu.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.