Pink Floyd-ostatnia inkarnacja

Zaczęty przez jamówię, Listopad 09, 2016, 18:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

jamówię

Ponieważ jesteśmy w trakcie kolejnego wznowienia całej dyskografii,to może w tym wątku opiszmy,jak to najnowsze bicie,Waszym zdaniem brzmi? Ja bez cienia egzaltacji i przedłużania napiszę tak:najlepsze ze wszystkich wydań,które miałem,lub słyszałem. Świetna robota Jamesa Guthrie. Zamiast szukać steranych runchli od wszelkiej masci handlarzy,trzeba kupić obcną reedycje.
Mam AHM,Meddle,TDSOTM,The Wall i WYH. Przytargałem dziś od elemka i na talerzu kręci się właśnie The Dark...masakrycznie dobrze,wszystko jest w punkt. Nie zawiodłem się tak jak nie zawiodłem się na Krówce i Meddle. Kupcie,posłuchajcie,opiszcie. Ja mam przed sobą WYH i Wall,zobaczymy jak będzie :)

elem

James Guthrie pracował już przy wydaniach z 2011/2012. Wtedy lakier robił Doug Sax (zmarł w na jesieni 2015). Teraz ten etap produkcji nadzoruje Bernie Grundman i Wall, WYWH i DSOTM brzmią lepiej niż wydania z 2011/2012. Matryce pod wydane w tym roku wcześniejsze płyty PF też przygotowywał  Bernie Grundman.
Za 9 dni Animals :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

kefas

Ja mam The Wall i nie jestem zadowolony. Natomiast More szczerze polecam

jamówię

No to czekam na Animals,bo first,którego miałem(West Germany)brzmiał przeciętnie.

gratefullde

Cytat: jamówię w Listopad 09, 2016, 19:24
No to czekam na Animals,bo first,którego miałem(West Germany)brzmiał przeciętnie.

Ja mam tego Niemiaszka ale boję się wrzucic na talerz, jest zdarty sporo. Czekam na The Final Cut, tego się odważyłem wrzucić, bo to tłoczenie też nie brzmi jakoś najlepiej.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

Cytat: kefas w Listopad 09, 2016, 19:03mam The Wall i nie jestem zadowolony

Kefas, masz 2016 czy 2012?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

krzysiek

Ja mam angielskie wydania, Animals to w sumie moja ulubiona płyta, ale chyba jest najgorzej zrealizowana. Zarówno na CD, jak i angielskie wydanie z epoki SHVL 815 A5 B6 HTM jest jakby przytłumione.

Natomiast angielskie wydania Meddle, DSOTM, WYWH czy The Wall z epoki brzmią tak dobrze, że nie czuję potrzeby kupowania żadnych remasterów. Nawet udało mi się je kupić w niezłych stanach i atrakcyjnie cenowo.

Uważam jednak, że dobre reedycja to świetna rzecz. Przykład - ostatnia seria reedycji Neila Younga, te płyty grają wspaniale, a wszystkie z epoki, które mam są zdarte w trzy dupy.
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

jamówię

Cytat: blackholesun w Listopad 09, 2016, 19:36
Ja mam angielskie wydania, Animals to w sumie moja ulubiona płyta, ale chyba jest najgorzej zrealizowana. Zarówno na CD, jak i angielskie wydanie z epoki SHVL 815 A5 B6 HTM jest jakby przytłumione.

Natomiast angielskie wydania Meddle, DSOTM, WYWH czy The Wall z epoki brzmią tak dobrze, że nie czuję potrzeby kupowania żadnych remasterów. Nawet udało mi się je kupić w niezłych stanach i atrakcyjnie cenowo.

Uważam jednak, że dobre reedycja to świetna rzecz. Przykład - ostatnia seria reedycji Neila Younga, te płyty grają wspaniale, a wszystkie z epoki, które mam są zdarte w trzy dupy.


Fajnie jakbyś mógł porównać swoich Anglików do roboty Jamesa Guthrie. Jestem bardzo ciekaw,jakby to u Ciebie wypadło.

krzysiek

Jak porównam, to na pewno coś napiszę na ten temat... tylko póki co, nie kupiłem jeszcze żadnej z tych reedycji :)
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

elem

Michał, podrzucę Ci Wall (DE) i DSOTM ( UK i Canada) to sam porównasz. Mam jeszcze DSOTM z 2003, ponoć ostatni w pełni analogowy master.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

To może ciut nie na temat do końca ale czy wiadomo coś np o wznowieniach solowego Gilmoura? Własnie odkopałem pierwszą jego płytę i słucham i śmiem twierdzić, że to kawał fajnej muzyczki.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

kefas

CytatKefas, masz 2016 czy 2012?

No właśnie 2016

jamówię

Cytat: elem w Listopad 09, 2016, 20:03
Michał, podrzucę Ci Wall (DE) i DSOTM ( UK i Canada) to sam porównasz. Mam jeszcze DSOTM z 2003, ponoć ostatni w pełni analogowy master.

Super,ale Stary teraz włączyłem WYWH i odpadłem,genialny,genialny mastering. Najlepszy jaki ja słyszałem.
BTW płyn z RCM też najlepszy,mój elektryzuje płyty :)

elem

Naprawdę spora w tym zasługa nacinania przez Grundmana. Ciekawe czy korzystał z linii solid state czy lampowej?

http://www.berniegrundmanmastering.com/technical/disc_cut.html

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

jamówię

Bardzo się cieszę,że powstała ta seria. Gra to brylantowo.

rudy-102

Cytat: jamówię w Listopad 09, 2016, 21:14włączyłem WYWH i odpadłem,genialny,genialny mastering. Najlepszy jaki ja słyszałem.
Według mnie akurat ta płyta jest skopana i lekko muli. Oryginał gra lepiej.
Meddle za to brzmi fantasycznie, tylko że nie mam oryginału do porównania.

jamówię

Cytat: rudy-102 w Listopad 09, 2016, 21:34
Cytat: jamówię w Listopad 09, 2016, 21:14włączyłem WYWH i odpadłem,genialny,genialny mastering. Najlepszy jaki ja słyszałem.
Według mnie akurat ta płyta jest skopana i lekko muli. Oryginał gra lepiej.
Meddle za to brzmi fantasycznie, tylko że nie mam oryginału do porównania.


Kompletnie się z tym nie zgadzam:)

rudy-102

Gdybym nie miał starego wydania powiedziałbym tak samo.
To nowe gra zdecydowanie lepiej od tłoczenia rosyjskiego :).

rudy-102

Kilka razy podczas tego wieczoru przekładałem na zmianę nowe i stare tłoczenie. Znacząca różca na korzyść oryginały. Nie wiem może miałem pecha z nowym wydaniem, albo kiedyś trafiłem na jakiś wyjątkowy egzemplarz.

jamówię

Cytat: rudy-102 w Listopad 09, 2016, 21:52
Gdybym nie miał starego wydania powiedziałbym tak samo.
To nowe gra zdecydowanie lepiej od tłoczenia rosyjskiego :).


Dziwna sprawa,podoba Ci się nowe bicie Meddle a WYWH już nie,tym czasem ja słyszę na obu plackach tę samą rękę i MZ obecne bicie WYWH jest lepsze niż firstek,którego miałem. Mnie nowe tłoczenia jeszcze nie zawiodły,zobaczymy jak będzie dalej,ANimals i  Final Cut.

rudy-102

Cytat: jamówię w Listopad 09, 2016, 22:00
Dziwna sprawa,podoba Ci się nowe bicie Meddle a WYWH już nie,
No cóż. Kupiłem nowe tłoczenie z nadzieją, że będzie lepsze od starego. W moim przypadku okazało się inaczej.
Też z niecierpliwością czekam na Animals. Mam już zamówione.

jamówię

Cytat: rudy-102 w Listopad 09, 2016, 22:17
Cytat: jamówię w Listopad 09, 2016, 22:00
Dziwna sprawa,podoba Ci się nowe bicie Meddle a WYWH już nie,
No cóż. Kupiłem nowe tłoczenie z nadzieją, że będzie lepsze od starego. W moim przypadku okazało się inaczej.
Też z niecierpliwością czekam na Animals. Mam już zamówione.

Ale to dotyczy tylko WYWH?czy pozostałych też?

rudy-102

Z nowego tłoczenia mam: More, Meddle i WYWH. More znałem tylko z fimu, płyty nigdy nie miałem więc nie mogę nic powiedzieć. Brzmienie jest dobre. Meddle w oryginale brzmiało ciężko i ciemno. Ten nowy remaster jest bardzo dobry. WYWH brzmi rzeczywiście bardzo podobnie do Meddle mimo tego, że oryginał był zrealizowany całkiem inaczej. Scena, rozpoznawalność instrumentów, lekkość (nie pozbawiona dynamiki) to zalety oryginału. Nowe tłoczenie brzmi moim zdaniem jakby było nagrane o 10 lat przed "wywh". A jeszcze poligrafia na nowym jest gorsza od oryginału.
Przykro mi. :(. Też wolałbym żeby było inaczej.

jamówię

Drodzy dziś będę odpalał The Wall, czekałem na weekand,bo to jest ta z tych płyt,którą wziąłbym na bezludną. Jeśli jest tak dobrze,jak mówił Tomciu,to chyba kupię drugą na zapas :)

gratefullde

Czekam z niecierpliwością na opis wrażeń bo reedycja 2011 jest troszku nie w moim guście ;-)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9