Menu główne

Leben

Zaczęty przez jamówię, Styczeń 13, 2015, 20:27

Poprzedni wątek - Następny wątek

jamówię

No dokładnie. Dojście masz proste jak drut,to ten czarny dinks,odkręcisz go krzyżakiem i tam jest stockowy Fuji bardzo fajny szklaczek i jest on zwłoczny

Jakub

He he, redaktur sobie wstawił 3A zamiast 2A, bo audiofilskich nie było w wymaganej wartości. Równie dobrze mógł sobie zawatować ten bezpiecznik drutem 1,5mm, bo przestał spełniać swoją funkcję. No ale "gra".

jamówię

Faktycznie :o
Ja w moim torze bezpiecznik  w Lebenie słyszę,pamietam,że jak intenser przytargał do mnie tego SR,to naprawdę mieliśmy dziwne miny,tak to zagrało,potem był Verictum,też świetnie słyszalny,coś jest na rzeczy 8)

Wieszatiel

Wszystko się zgadza Panowie - siedzi szklany Fuji 2A 250V. Skręcamy Lebenika :))

Jakub

Cytat: jamówię w Październik 09, 2016, 22:06coś jest na rzeczy

W moim wzmaku są trzy bezpieczniki, więc wolę nie wnikać w temat.

MAC

Cytat: masza w Październik 09, 2016, 16:27Po włożeniu tych ruskich nie myślę szukać innych :)

Wiem, że nie wypada bo tani i nie audiofilski ale spróbujcie ruskie srebrne NOSy.
Sry czy inne garażowe wydumki są dla słyszących portfelem.
Spróbujcie zatem rzetelny wojskowy bezpiecznik j.w.

Jakub

Gdzie je można dostać? Bo na alledrogo nie widziałem.

jamówię

Przyłączam się do pytania Jakuba,gdzie je kupić maszka?


MAC

Najtaniej za psi grosz w Rosji lub Ukrainie ale jak ktoś nie chce płacić za przesyłkę i się użerać ze wschodem to może i u handlarza ale ze znaczna przebitką.

http://tubes-store.eu/pl/12_radzieckie-nos


jamówię

Dzięki,ta propozycja z e bay jest świetna,tylko może jakieś zamówionko zbiorowe?bo ciągnąć jedną sztukę to chyba koszt a dwa ja nie mam konta na e bay :)

jamówię

Ot taka ciekawostka. Model odpakowany tydzień temu a nieprodukowany od paru lat,NOS?


https://m.youtube.com/watch?v=U4cwKAxHs2E

Wieszatiel

Przyszły długo oczekiwane bezpieczniki. Wybrałem szwabskie Hifi-Tuning z serii Supreme. Pierwszy przyszedł mały 5x20 mm do cedeka. Wybrałem model na złoconych miedzianych czapkach Cardasa. Przywitałem germańca gromkim- witaj w krainie, w której Fryco ginie i zapiąłem czym prędzej aryjski specyfik do odtwarzacza. Wrażenia? REWELACJA! Wieloaspektowa poprawa brzmienia. Efekt podobny do zmiany zwykłego gniazdka na gniazdko Furutecha, tylko bardziej pogłębiony. Dźwięk wyprany z brudu, odsłonięcie mnóstwa smaczków, niuansów, które do tej pory  pozostawały ukryte. Potężniejszy bas. Blachy bardziej "blaszane". Dźwięk dynamiczniejszy z przyjemną, ciepłą barwą. Muzykalnie, ale przejrzyście i rozdzielczo. Udźwięcznienie dźwięku. W sumie wymiana bezpiecznika dała Ayonowi więcej niż zmiana lamp na Tung-sole, co też popełniłem :D. Z tym większą niecierpliwością  czekałem na bezpiecznik do Lebena. W końcu ku... przyszedł. I tym razem jednak bez szału. Bez WOW! Leben nie zareagował na zmianę bezpiecznika tak spontanicznie jak Ayon. Owszem dźwięk stał się jeszcze czystszy, bas jeszcze potężniejszy, ale całość odebrałem jako zbyt wysuszoną, do tego z głośników zaczęły dochodzić efekty surround. Stało się jasne, że trzeba germańca przekręcić bowiem jest bezczelnie kierunkowy, tak tez zrobiłem. Uff lepiej! Muzykalniej, pełnej. Mam jednak wrażenie, że model silver/gold, a taki siedzi w Lebenie (w rozmiarze 32x6,3 mm nie ma wyboru), nie ma klasy tego na czapkach Cardasa. Nie chodzi o to, że jest jasny - jest dużo ciemniejszy od zwykłego bezpiecznika. Nie wyostrza. Jest po prostu do bólu liniowy, bez owej magicznej spójnej płynnej tkanki. Nie został dotknięty ręką geniusza, ten na czapkach Cardasa, tak. Dokładnie  jakbyśmy słuchali Herbatników i "innych" kolumn :D Wszystko w temacie. 

jamówię

Czyli co w końcu zaaplikowałeś do Lebenka?

Wieszatiel

Hifi-Tuning Supreme silver/gold zaaplikowałem. Cholera, rzeczywiście te bezpieczniki muszą pograć te kilkanaście godzin. Leben zaczyna grać jak Leben, tylko lepiej ;) Następnym zakupem będzie Gigawatt G-C20A do skrzynki w przedpokoju. Zdaniem Guru tej firmy nie będę zawiedziony nabytkiem. Jak to przeczyta jakiś wszystkowiedzący elektryk z Elektrody będzie miał ubaw po pachy, ale co tam - bezpieczniki grają! Nie ma powrotu do zwykłych, to byłoby szaleństwo. Duża poprawa za względnie małe pieniądze. Zamawiam też do Lebena nowe kondensatory sprzęgające. Miały być V-Capy, ale po konsultacjach z Nautilusem, będą Jupitery. Twierdza, że lepiej. Mają spaść mi klapki i mam nie poznać wzmacniacza. Trzymam za słowo. Hyodo pakuje kondy po 2$. Wstyd. Na sam koniec wymienimy kolumny na Herbatniki. Decyzja podjęta po tegorocznym Audio show. Chyba mam nawrót choroby. Dobrze mi z tym.

jamówię

No ja po aplikacji SR zbaraniałem,potem miałem Verictum,też bardzo dobre,tych których Ty użyłeś nie znam a chętnie bym poznał,tylko Ty masz wersję XS,czy się myle?jeśli tak,to z Twojego opisu wynika,że doszło Ci sporo dołu,ja mam go w wersji F wystarczająco i szukam wiecej eterycznosci i krystaliczności. maszka poleca ruskie srebra,ja mu wierzę,że są świetne,dlatego muszę kupić te ruski,bo kosztują grosze. Jakie Herbaty chcesz kupić? Oj coś widzę,że jest z Ciebie znakomity klubowicz :)

MAC

Michał, pogadaj z pmcompem bo on ostatnio wiadro ich kupił to nich podeśle Ci jednego do posłuchania.
Bo kupować na eBayu jedną czy dwie sztuki to się nie opłaca ze względu na transport.
Sa chyba po 1,5 czy 2 zł.

Ja niestety nie mam ani jednego w zapasie. Psuć sie sukinkoty nie chcą :)

jamówię

Cytat: masza w Listopad 08, 2016, 19:30
Michał, pogadaj z pmcompem bo on ostatnio wiadro ich kupił to nich podeśle Ci jednego do posłuchania.
Bo kupować na eBayu jedną czy dwie sztuki to się nie opłaca ze względu na transport.
Sa chyba po 1,5 czy 2 zł.

Ja niestety nie mam ani jednego w zapasie. Psuć sie sukinkoty nie chcą :)

Heh jak wiesz z Piotrem mamy kosę a poza tym, to ja nie wiem,czy On ma taki rozmiar,jaki jest w Lebenie.

MAC

To są takie. Ten ma akurat dość drogo (5 zł  ;D ) ale poszukaj u ruskich i ukraińców na eBayu.
One sa w obu wielkościach (5 x 20 i 6 x 32) i we wszystkich wartościach.

http://www.ebay.pl/sch/m.html?item=251657325701&hash=item3a97f20c85%3Ag%3A2aQAAOxy4kpRAsmh&_ssn=valtek_2005&_sop=2

jamówię

Cytat: masza w Listopad 08, 2016, 19:41
To są takie. Ten ma akurat dość drogo (5 zł  ;D ) ale poszukaj u ruskich i ukraińców na eBayu.
One sa w obu wielkościach (5 x 20 i 6 x 32) i we wszystkich wartościach.

http://www.ebay.pl/sch/m.html?item=251657325701&hash=item3a97f20c85%3Ag%3A2aQAAOxy4kpRAsmh&_ssn=valtek_2005&_sop=2

Maćku a jakbyś coś dla siebie kupował na e baju,to kupiłbyśmi takiego fusa? Rozmiar taki jak w Lebenie

MAC

W sumie można zorganizować jakieś zbiorowe zamówienie.

jamówię

Cytat: masza w Listopad 08, 2016, 19:50
W sumie można zorganizować jakieś zbiorowe zamówienie.


Ponieważ ja nie mam konta na jebaju,to zgłaszam akces,kto jeszcze?

MAC

To może wątek założymy w widocznym miejscu i zbierzemy chętnych i listę wartości?

elem

W tej cenie to ja tez wiaderko wezmę na eksperymenty :)  Zakładać wątek , poproszę.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Jak mi powiecie gdzie je wsadzić to też się piszę ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9