Menu główne

Braun PS500

Zaczęty przez Jakub, Sierpień 28, 2014, 23:33

Poprzedni wątek - Następny wątek

julius-6

No tak, właśnie czytałem o niewielkim wypuście tych gramofonów.

Z remontem liczę się - pytanie zasadnicze, na ile trzeba będzie szukać części zamiennych , na ile po prostu przeczyscic, przesmarować mechanizmy itp. Co mnie zastanawia jeszcze - jest to gramofon bez antyskatingu, czy to w ogole ma prawo być funkcjonalne w dzisiejszych czasach?

Mam KD-990, ale nie oczekuję deklasacji, a po prostu innego grania, innego designu, trochę zabawy i frajdy z odkurzenia takiego kloca ;) Z drugiej strony fajnie byłoby, gdyby Braun do grania wniósł cos 'nowego' nie tylko 15kg złomu  :o

Jakub

Cytat: julius-6 w Luty 18, 2018, 12:18Co mnie zastanawia jeszcze - jest to gramofon bez antyskatingu, czy to w ogole ma prawo być funkcjonalne w dzisiejszych czasach?

Wszystko zależy od wkładki. W moim Braunie PS500 przy Nagaoce MP110 i AT440 mogę sobie kręcić antyskatingiem do woli, bez wpływu na obraz z oscyloskopu na ścieżce testowej do ustawiania antyskatingu. Wszystkie ścieżki przechodzą bez zakłóceń.

jak-pol.serwis

witam nabyłem brauna 500 czy może mnie ktoś poinformować jak skalibrować  gramofon , tyle tych przeciw wag i nie mam pojęcia jak prawidłowo to uczynić . będę wdzięczny

rudy-102


jak-pol.serwis