Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 22, 2019, 19:46
Cytat: miniabyr w Grudzień 22, 2019, 15:26Już po . Więcej noszenia niż grania

Starzejesz się piękniej niż ja :) Jak już schudnę- jeśli się uda-  zostaną jakieś zwały skóry  ::) ::) Wiem, za mało prawdziwego bimbru w moim życiu ;)

Dziękuję ! Arek bimber stoi ,inne alkohole też stoją  . Ja nie piję ,nie jem mięsa, i qrwa jeszcze całej masy innych rzeczy  i nie mogę schudnąć. Ale to tylko jedna z moich przypadłości
Biegałem jeszcze 2 miesiące temu po 12 -13 km  co drugi dzień i ch.j  spadło ze mnie ze 2 ,3 kilo . Przestałem biegać bo zwaliłem sobie na stopę pianino elektryczne i zrobiłem sobie miazgę z 4 palcy u nogi -( Teraz już jest lepiej i przymierzam się do powrotu do biegania bo to lubię
Schudłem ,ale to z zupełnie innego powodu niż wysiłek fizyczny .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

dino

Tego racka z efektami to bym chętnie przygarnął  ;D
Nie wiedziałem, że Kamiński zainwestował w studio.  :o

Kangie

No i siostrę miał niczego sobie (nadal ma). Pamiętacie "Karate po polsku"?

miniabyr

#4878
Cytat: dino w Grudzień 22, 2019, 23:59Tego racka z efektami to bym chętnie przygarnął
Bogda ja też chętnie bym się do tego racka przytulił.

Zastanawiałem się czy chciałbym mieć taką konsoletę i  w dawnym stylu pracować przy miksie . I wiesz co wychodzi mi że nie ! tak się przyzwyczaiłem do mojego sposobu pracy ,że preampy tej konsolety widzę tylko przy nagraniu . Wszak i tak trafi to wszystko do DAW. Takie czasy . Zapytałeś się mnie czy nie zrzucać na Telefunkena . Odpowiadam . To nie moja produkcja .
I jeszcze jedno . Do wszystkich którzy zastanawiają się nad  brzmieniem nagrań i produkcji i w ogóle cudowności nagrań . Zobaczcie  przez ile urządzeń i kilometrow kabli przechodzi dźwięk aby go zarejestrować . Dalej po nagraniu też nie jest lepiej bo przelatuje ten dźwięk przez kolejne urządzenia/ lub wtyczki programowe.
W tej sesji te bębny ,bas ,kontrabas  były nagrywane w tym studio ,ale cała reszta instrumentów  w innym . Więc wspólna przestrzeń zostanie dodana sztucznie z pogłosu sprzętowego . To nic złego ,bo tak się dzieje i jest to normą. Ale niech nikt nie mówi o ładnej przestrzeni i że coś gra głębiej ,bo po prostu jest to sztucznie wykreowane . A o brzmieniu instrumentów  mogę tylko powiedzieć ,że  np. kontrabas odzywa się jak kontrabas , ale zapewne można go inaczej nagrać używając innych mikrofonów i preampów  I tak jest z każdym instrumentem czy wokalem . Zawsze można inaczej i zależy to od czynnika ludzkiego i sprzętu . Jeśli chcecie usłyszeć jak brzmi dany instrument to jedyna prawda o nim będzie jak posłuchacie go bezpośredni bez udziału mikrofonu . A jak inny muzyk weźmie ten sam instrument to on zupełnie inaczej zabrzmi . I tak bez końca . To co ląduje na nośniku do kupienia jest tak dalekie od rzeczywistości ,że lepiej o tym nie myśleć  i po prostu słuchać muzyki . Trochę pomarudziłem ,ale zbliżają się tzw święta a to ciężki czas dla mnie  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

dino

Takie konsolety i studia to faktycznie kosmos ale DAW jest dużo poręczniejsza.
Tylko ta ilość przetwarzania materiału .....
Dlatego jak słucham monofonicznej Peggy Lee to mi się łezka w oku kręci.
I wielki szacun dla muzyków i firm, które próbują nagrywać "na żywca".
Może niekoniecznie na taśmę ale z jak najmniejsza ilością przejść przez DAW.

Próbowałeś kiedyś nagrać miks bezpośrednio z DAW na Helgę ( bez "bonucowania") ?
Potem delikatne masterowanie i konwersja do PCM ....

miniabyr

#4880
Cytat: dino w Grudzień 23, 2019, 17:28Próbowałeś kiedyś nagrać miks bezpośrednio z DAW na Helgę ( bez "bonucowania") ?Potem delikatne masterowanie i konwersja do PCM ....
Nie próbowałem . Nie mam eq ze skokowymi nastawieniami ani naprawdę dobrego powrotu z analogu do cyfry . Chociaż tego  ostatniego  nie mam najgorszego .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

dino

Możesz masterować pod Wavelab plus wtyczki i zgrywać na Twoje (jak pamiętam) zacne RME.
Ciekawy jestem jak by to wyszło. Byłoby DAD czyli digital/analog/digital

miniabyr

Cytat: dino w Grudzień 24, 2019, 12:15
Możesz masterować pod Wavelab plus wtyczki i zgrywać na Twoje (jak pamiętam) zacne RME.
Ciekawy jestem jak by to wyszło. Byłoby DAD czyli digital/analog/digital
Jest to do zrobienia . Co prawda moje działanie jest teraz skierowane na zrobienie sobie małego studia ,wszak cały mój sprzęt  do nagrywania wylądował w piwnicy czyli miejscu docelowym jako reżyserka. Muszę kupic kabel wieloparowy i przekopać się z nim do oficyny bo w niej będzie miejsce na salę w której będę nagrywać . To wiąże się z kosztami nie tylko instalacji ,ale dokupieniu preampów i mikrofonów. Myślałem o Universal Audio  UA 4-710d(4 preampy plus wyjście cyfrowe ). To jest do zrobienia tylko czy będzie mi się chciało ?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Właśnie mój pies ześwirował . Dziękuję ch.jowi który  odpalił petardy.  Co za pojeby  >:( >:( >:(
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Kangie

Słyszałem że na psy to źle działa. Podczas wojny musiały mieć prze...rane. Miniabyr, wesołych!

miniabyr

Cytat: Kangie w Grudzień 24, 2019, 21:42
Słyszałem że na psy to źle działa. Podczas wojny musiały mieć prze...rane. Miniabyr, wesołych!
Sylwester to będzie dla nas jak wojna . Napie.rdalają ze wszystkiego co mają . Tylko że zaczynają już od rana . Muszę kupić jakiś uspokajacz bo szkoda mi psa .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

dino

Masakra - znajomi już się boja sylwestra.
Powinni zakazać całkowicie sprzedaży i wbrew tendencjom zrobić jeden "państwowy" 5 minutowy pokaz w mieście zamiast walenia przez dwa tygodnie.

miniabyr


Bogdan jak ktoś nie ma zwierzaka który boi sią huku , to nie wie o czym piszę. Mój pies zdycha ze strachu. >:(

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr


Dziś odwiedził mnie Jacek-k-Wawa . Dzięki za przywiezienie "plikowca" . Nie zrobiliśmy fotek ,ale słuchaliśmy muzyki z Tidala i porównywaliśmy do wersji cd które posiadam . Jak się Jackowi będzie chciało cos napisać to pewnie napiszę -ja nie jestem taką formą dostępu do muzyki zainteresowany . Choć przyznam ,że w celu posłuchania nieznanych płyt to świetna propozycja .
A dziś wieczorem wpadnie do mnie KBL Sound - tak na audio plotki .  :P
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr


Kurde nic się nie dzieje , w niczym nie grzebię  :o   Nuda panie. Tylko ta cholerna muzyka -słucham i słucham . Ale jest światełko  w tej nudzie ,bo w  przyszłym tygodniu chyba jakiś kabel przyjedzie . Interkonekt !   Jednak  cdn . 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

michał_flaga

Pawle, czekamy na Kimbera... tego naj.., a tym czasem uchylam rąbka tajemnicy:


miniabyr

Z ochotą przyjmę te kable na swoje łono  8) .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

#4892
Wrócił mój gramofon Pioneer Pl 70 którego Ondrej pozbawił na moją prośbę oryginalnego kabla doprowadzającego sygnał  do phono . To było chyba standardowe rozwiązanie w gramofonach z dawnych lat ,że kable były na stałe . Pewnie wtedy było super rozwiązanie ,ale po 40 latach od produkcji tego gramofonu już sam wygląd tego kabla bolał mnie bardzo . Do tego dźwiękowo było nie tak jak sobie to wyobrażałem  a już w konfrontacji z Zontkiem  przyprawiało mnie o smutek . Teraz wpiąłem mój kabel MIT  matrix phono i znikła  ostrość dźwięku, pojawiła się spójność. Powalczę z wkładką ale nawet teraz z wkladką przed planowanym retipingiem słyszę że będzie naprawdę dobrze. CDN
8)
A to kabelki których już nie ma .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Cytat: miniabyr w Styczeń 15, 2020, 23:19wpiąłem mój kabel MIT  matrix phono i znikła  ostrość dźwięku, pojawiła się spójność
Cieszę się razem z Tobą :D
Niech Mit Ci sprzyja.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

#4894
Cytat: vasa w Styczeń 15, 2020, 23:31
Cytat: miniabyr w Styczeń 15, 2020, 23:19wpiąłem mój kabel MIT  matrix phono i znikła  ostrość dźwięku, pojawiła się spójność
Cieszę się razem z Tobą :D
Niech Mit Ci sprzyja.
Małe a cieszy!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Ondrej dzięki za zrobienie normalnego wyjścia dla kabla rce . Kurcze wystarczyło to wymienić i gramofon brzmieniowo jest w innej lidze. To miłe bo mam z jakiegoś powodu do tego drapaka miłosne uczucia. A  zdecydowanie lepiej sprawdza się ten  rzadszy sylikon do tłumienia . To też na plus .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Cytat: miniabyr w Styczeń 16, 2020, 21:21zdecydowanie lepiej sprawdza się ten  rzadszy sylikon do tłumienia
Też zamierzam wymienić ten gęsty bo nie daje takiego efektu jaki być powinien. Rozważam nawet 80000cst.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr


Piotr nie wiem który Ondrej mi zaaplikował do tłumienia . Na pewno rzadszy i to chyba o połowę od tego który był  zastosowany . Mam wrażenie ,że ten mniej gęsty daje większe pole manewru, Ten gęstszy był jak "ruski czołg" jeńców nie brał.  Ale  ustawiając wartość na 3  i w górę ,powodował  zduszenie brzmienia.
Ja teraz walczę z matą . Wraz z gramofonem dostałem gumową matę . Trochę poeksperymentowałem z różnymi kombinacjami mat .1 Mata gumowa  2.Mata gumowa+ mata skurzana 3 Korek + mata skurzana , Sama mata gumowa 3 mm daje na tym gramofonie i z tą wkładką dźwięk precyzyjny ale idący w techniczną stronę brzmienia . Akurat taki kierunek + mój phono to kombinacja lekko mało strawna . Dlatego  spróbowałem kilku wariantów . Mata gumowa +mata skurzana to u mnie dźwięk miękki z pulchniutkim basikiem i mniejszą kontrolą  . Wycofała się również średnica robiąc lekki uśmiech dyskoteki i robiąc miejsce tonom wysokim które zrobiły się słodziutkie . Aż za bardzo niestety. I wtedy wpadł mi pomysł . Zostało mi  po remoncie jeszcze dużo maty korkowej do wytłumienia podłogi . Wyciąłem dwa placki . Razem mają 4 mm grubości  . I to "gra" bardzo fajnie ale jeszcze fajniej kiedy na korek połozy się matę ze skóry! Warto poeksperymentować bo to daje ciekawe efekty  jednak zaznaczam ,że na innym gramofonie z inną wkładką efekt zapewne będzie inny.  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Wczoraj wykonano u mnie pomiar akustyczny  w pomieszczeniu odsłuchowym . Bardzo byłem ciekawy czy  zmieni się akustyka po remoncie który wykonałem . Najbardziej mnie interesowała sprawa podłogi i co się stało kiedy jest położona na nowo i z nowymi elementami . Ponieważ zachowały się pomiary przed remontem więc nie było problemu z porównaniem . Powiem tak nowa podłoga nie wniosła niczego złego do akustyki . Te wykresy są bardzo podobne w całym pasmie akustycznym !  Jak Sławek opracuje je i mi prześle to zamieszczę więcej gołych liczb. Jestem bardzo z siebie zadowolony ,bo czas pogłosu dla mojego pomieszczenie wyszedł znakomicie  i równo  . Dobierałem go i korygowałem na własne ucho !  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Pomiar zrobiony  w punkcie odsłuchowym oddzielnie dla prawego i lewego kanału 
Szkoda życia na chujowy dźwięk !