Telefunken rb 25

Zaczęty przez Mikut1982, Kwiecień 30, 2022, 21:07

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Przypominają kształtem moje pierwsze "poważne" kolumny sprzedawane z gramofonem Fonomaster :D
Tylko te zrobione przez Ciebie prezentują się o niebo lepiej.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Mikut1982

Piękny materiał maskownic.   Takich już nie robią..
Ja kolumny już zawiozłem do znajomego. Bardzo mu się podobają. U niego będą grać z lampą Philips ag 9016.   Teraz mogę się brać za swój sprzęt. 

Mikut1982

Tak po pierwszej warstwie wychodzi kolor jabłoni indyjskiej.

Mikut1982

#128
Kolor taki w miarę.

kefas

Mikut mam takie pytanie, czy słuchałeś kiedyś głośników Telefunken HL 800? Mam takie z uszkodzonym zawieszeniem i zastanawiam się czy warto wymienić je w nich?

Mikut1982

Hl 800 nie słuchałem..    wymień sam jak potrafisz bo to nie duże koszta.. I zobaczysz przynajmniej jak grają.

kefas


kefas

A masz jakieś zaufane źródło w necie z którego kupujesz takie zawieszenia czy poprostu wyszukujesz i kupujesz?

Piterski

Jak ustabilizujesz cewkę w szczelinie magnesu?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Mikut1982

Ja staram się kupować sprawne głośniki... 2x tylko wymieniałem zawieszenie..dawno temu...  musisz ustawić cewkę... najlepiej obejrzeć jakiś filmik na yt jak to się robi.. wydaję się proste,   w rzeczywistości tak nie jest. 

kefas

Acha coś kiedyś pokazywałeś to sobie podpatrzę

Mikut1982

Ja jak zrobię opusa to podepnę kolumny telefunken rb 25.. I w pełni je przetestuje.  Mają wiekii potencjał.  Znajomy nie chce ich sprzedać.. chętnie bym je odkupił..  może kiedyś zmieni zdanie.. one mają świetne brzmienie..