Klipsch Heresy I II III

Zaczęty przez Jamówię, Grudzień 26, 2016, 11:26

Poprzedni wątek - Następny wątek

lian

To, że zależy co kto lubi to jakby oczywiste i tyle.
Więc subiektywnie piszcie. Która zagra lepiej gęste faktury muzyczne bez tubowych naleciałości (jest bardziej neutralna) ale jednak z detalem i szybkością na średnicy godną tuby?

Adeusz

Jeszcze raz wciskam się z tangent 400 czyli heresy II w innej obudowie, według mnie dającej niski bas. Może komuś się przydadzą informacje ze strony Klipsch. Poniżej link do strony

https://www.klipsch.com/products/tangent-400


JANUSZ003

Hej
Szukając dla swojego przyszłego zestawu kolumn miałem okazję posłuchać Klipsch Heresy III ze wzmacniaczem lampowym Quad VA-One i Unison Research Simply Italy Dla mnie w tym przedziale cenowej to ,,bomba" myślę że jak na tą chwilę to kres moich poszukiwań. Generalnie wolałbym kupić jakieś przyzwoite używki tej marki niestety na rynku nie ma takich okazji więc prawdopodobnie będę zmuszony kupić nowe . Najtańsze pozycje jakie znalazłem to dwie aukcje na E bay( Irlandia i W Brytania) . Mam niewielkie doświadczenie w kupowaniu na tym portalu aukcyjnym więc proszę o poradę czy warto zaryzykować w sumie nie małą kasę ? Niby komentarze sprzedawców ok ale wiecie jak to jest co kilka głów to nie jedna :)Muszę też ewentualnie brać pod uwagę temat transportu mam na myśli ewentualne uszkodzenie. Fajnie by było gdyby może ktoś kto mieszka na wyspach mógł zasięgnąć opinii na temat tych firm z aukcji. Będę wdzięczny za każdą pomoc i sugestie.

https://www.ebay.pl/itm/PAIR-FLOOR-STANDING-SPEAKERS-KLIPSCH-HERESY-III-BRAND-NEW-WARRANTY-CHERRY/173697877305?hash=item2871334539:g:kMYAAOSwKV9cGUxz

https://www.ebay.pl/itm/PAIR-FLOOR-STANDING-SPEAKERS-KLIPSCH-HERESY-III-BRAND-NEW-WARRANTY-CHERRY/232805006933?hash=item3634427e55:g:TlUAAOSwjdhbU1SW

Piterski

Dwa różne konta, a zdjęcie to samo.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

McGyver

Cytat: JANUSZ003 w Marzec 15, 2019, 17:10
(...)
Dzięki Janusz za dzisiejszą wizytę, miło było poznać Cię osobiście. Przepraszam za okoliczności i za to że wizyta rzeczoznawcy od szkód majątkowych z ubezpieczalni zmusiła nas do przedwczesnego zakończenia spotkania. Mam nadzieję że nadrobimy to w przyszłości.

Lyset

Te paczki z Irlandii....napisano ze zostana wyslane z jednej z hurtowni,w zaleznosci od dostepnosci,Anglia,Holandia,Niemcy,Wlochy,Francja.Firma zarejestrowana jest w Rydze.
Placisz paypal,nie dostajesz towaru,mejl do ebay,paypal i po klopocie.Klient jest chroniony.
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

JANUSZ003

[
Cytat: Piterski w Marzec 15, 2019, 17:27Dwa różne konta, a zdjęcie to samo.

Masz rację też to zauważyłem być może od tego samego dystrybutora choć ta fotka taka powiedzmy szczerze mało efektowna jak na jakiś sklep trudniące sie sprzedażą sprzętu audio.

JANUSZ003

Cytat: McGyver w Marzec 15, 2019, 17:34Dzięki Janusz za dzisiejszą wizytę, miło było poznać Cię osobiście. Przepraszam za okoliczności i za to że wizyta rzeczoznawcy od szkód majątkowych z ubezpieczalni zmusiła nas do przedwczesnego zakończenia spotkania. Mam nadzieję że nadrobimy to w przyszłości.

Ja również dziękuje Adamie jesteśmy w kontakcie :-)

Piterski

Cytat: Lyset w Marzec 15, 2019, 18:06Placisz paypal,nie dostajesz towaru,mejl do ebay,paypal i po klopocie.Klient jest chroniony.
Tracisz na przeliczniku waluty i trwa to miesiąc.Ja bym sobie z takiego sklepu to darował.
Lepiej się potargować z gotówka w dłoni.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

JANUSZ003

Cytat: Piterski w Marzec 15, 2019, 18:38Tracisz na przeliczniku waluty i trwa to miesiąc.Ja bym sobie z takiego sklepu to darował.
Lepiej się potargować z gotówka w dłoni.
Generalnie i tak jest cena przyzwoita patrząc na polskie realia więc ewentualnie gdybym się zdecydował to była by to jakaś opcja bezpieczniejsza.

Hubertrs

Cytat: Piterski w Marzec 15, 2019, 18:38
Cytat: Lyset w Marzec 15, 2019, 18:06Placisz paypal,nie dostajesz towaru,mejl do ebay,paypal i po klopocie.Klient jest chroniony.
Tracisz na przeliczniku waluty i trwa to miesiąc.Ja bym sobie z takiego sklepu to darował.
Lepiej się potargować z gotówka w dłoni.
Znam tego sprzedawce, nie slyszalem o klopotach z nim zwiazanych

cdt

Na Ebay od 2013 . 100% pozytywnych opini . Płatność PayPal
Dla mnie to 0 ryzyka

Lyset

Cytat: Piterski w Marzec 15, 2019, 18:38
Cytat: Lyset w Marzec 15, 2019, 18:06Placisz paypal,nie dostajesz towaru,mejl do ebay,paypal i po klopocie.Klient jest chroniony.
Tracisz na przeliczniku waluty i trwa to miesiąc.Ja bym sobie z takiego sklepu to darował.
Lepiej się potargować z gotówka w dłoni.
Ja,przykladowo,nie trace na przeliczniku waluty.
Niech sprawa trwa nawet dwa miesiace,wazne zeby jebanego zlodzieja,oszusta upierdolic.
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

JANUSZ003

Ciekawi mnie też dysproporcja w cenie między polskimi sklepami a tymi cenami z e baya czy to aby trochę nie jest podejrzane jak uważacie ?

Piterski

Cytat: JANUSZ003 w Marzec 16, 2019, 10:23
Ciekawi mnie też dysproporcja w cenie między polskimi sklepami a tymi cenami z e baya czy to aby trochę nie jest podejrzane jak uważacie ?
A jak duża jestta dysproporcja biorąc pod uwagę przelicznik walut PayPala?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

JANUSZ003

Róznica w przeliczniku walut są niewielkie między Pay Pal a E bay . Ogólnie dysproporcja między polskimi cenamim a tymi na e bayu to koło 3,5 tyś zł .

Piterski

Z tego co widzę nowe w Polsce to 10tyś. Te z E-baya to będzie koszt koło 6900-7000 po kursie jakim zapłacisz w PayPal.
Myślę, że zdecydowany kupiec z gotówką w ręku może liczyć na 20% rabat co powinno dać ci koło 1000 złoty różnicy.
Jeśli tak to by wyglądało to już bym się zastanawiał czy czekać na coś co nie wiadomo w jaki stanie dotrze lub brać z gwarancją a przede wszystkim rękojmią od dystrybutora. No chyba, że polować na używane.

Nie będę Ci wszystkiego wyłuszczał na forum jak chcesz daj do siebie komórkę zadzwonię i Ci powiem co i jak.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

JANUSZ003

Wysłałem Ci wiadomość na priv

paul_67

Napaliłem się na te Klipschy Heresy jak...Nie mogę ostatnio o niczym innym myśleć.Trzeba będzie w pokoju zacieśniać, ale głupieje człowiek na starość :)

Piterski

Cytat: paul_67 w Czerwiec 16, 2019, 09:27Napaliłem się na te Klipschy Heresy [...] ale głupieje człowiek na starość :)
;D

A właśnie JANUSZ003 jak to się w końcu skończyło, .... kupiłeś je prawda?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

paul_67

Używane I i II są do nabycia nawet dość atrakcyjnej cenie, ale jak nie mają zmienionego forniru to są porysowane.Podobno wystarczy przepolerować ,ale sami sprzedający tego nie robią.Już lepiej kupić nowe pachnące III.Kupując w sklepie można dostać dość znaczne rabaty.

JANUSZ003


A właśnie JANUSZ003 jak to się w końcu skończyło, .... kupiłeś je prawda?

Tak tak kupiem na naszym rynku wykorzystałem opcję ,,kto tańszy ten lepszy" . Obdzwoniłem kilka sklepów znalazłem najtańszą ofertę a później żeby było uczciwie poszedłem do sklepu w mojej okolicy gdzie mi je sprzedawca pokazał i tak narawdę odkrył dla mnie . Negocjacje nie były łatwe ponieważ gdy mu przedstawiłem jaka otrzymałęm najniższą propozycję to sprzedawca o mało nie ,, zjechał na serce " :-) ale koniec końców oczywiście przystał na moją propozycję :-)

paul_67

Pisz, jakie wrażenia i fornir :) Cena, proszę na priv.

osiek

Taaa piszcie więcej o Herezjach...

Za pol roku przeprowadzam się do nowego lokum to pretekst do jakiś ruchów będzie... :( ;)

paul_67

Mam kuszącą propozycję na II.Nie wiem, brać czy dołożyć do III...