Jaki kabel RCA?

Zaczęty przez cezarlis, Listopad 12, 2018, 12:07

Poprzedni wątek - Następny wątek

cezarlis

Szukam kabla rca za rozsądne pieniądze do zestawu:  minipc->Dacmagic 100->Marantz PM-68->Eltax Linear Response 10,5
Czy warto zainwestować w kabel diy QED PERFORMANCE AUDIO 40 (QE6118) na metry: http://allegro.pl/qed-performance-audio-40-qe6118-wysokiej-klasy-rca-i7606890214.html plus wtyki neutrika? Czy tańszy polecany na angielskich forach KLOTZ MC5000: http://allegro.pl/klotz-mc5000-kabel-mikrofonowy-hi-end-2x0-5mm-i6777602362.html ? A może jakiś inny?

McGyver

Na tych poziomach cenowych zainteresowałbym się raczej przewodami ze szpuli Neotecha lub Kacsa od http://diraudio.pl/kategoria-produktu/przewody/?swoof=1&product_cat=przewody-interkonekty&really_curr_tax=106-product_cat&product_orderby=price .
A co do wtyków, to Neutriki tylko i wyłącznie Profi. Serię Rean należy sobie odpuścić. Jeżeli potrzebujesz wtyków tańszych niż Profi, możesz zainteresować się Amphenolem.

finchers

Dlaczego odpuszczać Rean? :o
NAD 356 + mod, Tannoy revolution dc6t se, DAC Audio-gd 1.32, sznurki Chord, muza Daphile, Marantz cd 52


finchers

To nowość jak dla mnie zawsze i wszędzie spotykałem się żeby te wtyki stosować.
Teraz coś na nich wystrugałem więc zobaczę (usłyszę) co mi to wyszło...
NAD 356 + mod, Tannoy revolution dc6t se, DAC Audio-gd 1.32, sznurki Chord, muza Daphile, Marantz cd 52

frywolny trucht

#5
Cytat: cezarlis w Listopad 12, 2018, 12:07KLOTZ MC5000


Kupiłem jakiś czas temu słuchawki planarne, które miały trochę krótki przewód. Bodajże 1,5 m. Oczywiście był dostępny wymienny przewód 3m za bodajże 700- 800 zł
Pomyślałem, że przycwaniaczę i sam sobie wystrugam przedłużkę. Przewód rzeczony, chwalony, wtyki Neutrik Profi i... dupa :( BArdzo duża strata na dynamice i czystości wysokich. Koniec końców dokupiłem ten drogi, firmowy, bonusowy i jest lepiej, ale to też dlatego, że tamten wchodził w gniazdo duży Jack, a ten premium to XLR, któy ma w moim wzmaku nieco inne parametry. Nie wiem jak Klotz się spisuje jako RCA, ale z tego co pamiętam jako słuchawkowy też był polecany  ::)


ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Listopad 16, 2018, 08:04Pomyślałem, że przycwaniaczę i sam sobie wystrugam przedłużkę.
Jeśli zrobiłeś przedłużacz to miąłeś dwa dodatkowe punkty lutowania i to pewnie na nich była największa strata. Ja mam kilka kabli o różnej długości i w zależności od tego gdzie siedzę i czego słucham wpinam odpowiedni kabel do słuchawek. Z przedłużaczami mam smutne doświadczenie.

cezarlis

Cytat: McGyver w Listopad 12, 2018, 12:13
Na tych poziomach cenowych zainteresowałbym się raczej przewodami ze szpuli Neotecha lub Kacsa od http://diraudio.pl/kategoria-produktu/przewody/?swoof=1&product_cat=przewody-interkonekty&really_curr_tax=106-product_cat&product_orderby=price .
A co do wtyków, to Neutriki tylko i wyłącznie Profi. Serię Rean należy sobie odpuścić. Jeżeli potrzebujesz wtyków tańszych niż Profi, możesz zainteresować się Amphenolem.
Czy chodzi o takie wtyki Amphenol ACPR: https://allegro.pl/amphenol-wtyk-rca-chinch-zlocony-acpr-hq-2szt-i6704509690.html ? Czy ktoś zna sprawdzone źródło oryginałów?

cdt


finchers

tylko czym one się tak naprawdę różnią od Rean-ów...czy naprawdę usłyszymy róznicę ::)
NAD 356 + mod, Tannoy revolution dc6t se, DAC Audio-gd 1.32, sznurki Chord, muza Daphile, Marantz cd 52

jimmi

Cytat: McGyver w Listopad 12, 2018, 12:13Neutriki tylko i wyłącznie Profi.

To juz mamy. Jesli chodzi o przewod bardzo dobry, to co to mogloby byc?
Mam VDH the second, Tara Apollo 1. Da sie zrobic samemu cos lepszego?
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

McGyver

Cytat: jimmi w Luty 10, 2019, 12:04Jesli chodzi o przewod bardzo dobry, to co to mogloby byc?
Neotechy z metra cięte mi się znakomicie sprawdzają.

rudy-102

Cytat: jimmi w Luty 10, 2019, 12:04Jesli chodzi o przewod bardzo dobry, to co to mogloby byc?
Inakustik NF-202 z metra.

osiek

Cytat: McGyver w Luty 10, 2019, 12:55
Cytat: jimmi w Luty 10, 2019, 12:04Jesli chodzi o przewod bardzo dobry, to co to mogloby byc?
Neotechy z metra cięte mi się znakomicie sprawdzają.
Trochę się mi konfiguracja pozmieniała i potrzebuje z 1,5m interkonektu. Brzmienie raczej w kierunku muzykalności, ciepła, barwy, przestrzeni niż zimna i analitycznosci. Czy taki Neotech NEI 3004 będzie się już znakomicie sprawdzał czy tylko dobrze? Obecnie używam Fadel Aerolitz, ale okazuje się być za krótki w nowej konfiguracji. Swego czasu był to najtańszy Fadel, cenowo podobny do vdH the First. Czy jednak celować w np 3002? Czy może jeszcze coś innego?

Lyset

Hej.
Podpinam sie pod temat,mam nadzieje ze nie smiece.
Jesli dobrze poszukam w szafie to wtyki znajde,spawarka i umiejetnosci jej obslugi sa.
Co potrzebuje?Potrzebuje drut,siedem metrow.
Od DACa do wzmacniacza.
Audiofilii nie uprawiam,kabelka za dziesiec centow nie szukam.
Jesli ktos mnie naprowadzi na jakis trop to bede dzwieczny.
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

Lyset

Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425