denon dvd 3910

Zaczęty przez kawosz, Wrzesień 10, 2016, 17:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Wypalaj płyty z możliwie dla softu najmniejszą prędkością.
Przy dużej prędkości wypalania na tanich nośnikach wychodzi krytyczna masa błędów i niektóre odtwarzacze głupieją.

malg

Wydaje mi sie, ze Piterski pisał wcześniej w tym wątku,
że trzeba jeszcze coś w konfiguracji przestawić.
Jemu tez nie czytało a po przestawieniu zaczęło grać.
Tylko nie wiem czy to ten sam problem.

Wypalanie na najmniejszej prędkości - też oczywiście zastosuj
Tak naprawdę ideałem było by skopiowanie 1 do 1 w nagrywarce sprzętowej



denon3910

Moim zdaniem płyty teraz są słabej jakości więc zobaczę też JVC. W moim Denonie byc może laser warto bedzie wymienić jednak mam odtwarzacze multimedialne DVDA/SACD Marantza i też nie wszystkie płyty chodzą dobrze pomimo . Mam jeszcze pytanie czy ktoś poleci pilot uniwersalny aby dało się przestawic filtrowanie SACD z 50 na 100kHz, nawet nie wiem ile mam teraz ustawione.
A Denon ma olbrzymi potencjał, można wymienić nawet DAC na PCM1792, co zamierzam kiedyś zrobić . Chyba identyczne wyprowadzenia a w przetworniku I/V zmniejszę rezystor konwersji i nieco zwiększę pojemnośc kondensatora. Bo jak się bawić to tak na maksa.

denon3910

Najważniejszy scalak w torze audio to konwerter prąd-napięcie i możliwości zmian oryginalnego układu jest wiele. Wzmacniacz operacyjny który siedzi w oryginale to średnio nadaje się do tego celu i został zastosowany taki a nie inny ze względu na koszty i dobre parametry szumowe, gorzej ze brzmieniem bo on musi być bardzo szybki aby radził sobie z cyfrowymi śmieciami i grał wierniej i lepiej. Ja polecam w to  miejsce LT1364 - są to układy IC 301 i IC 302 dla wyjść stereo. Za konwerterem IV można wymienić wzmacniacze operacyjne na lepsze jak na razie zrobiłem, dać stopień lampowy albo jeszcze lepiej na tranzystorach dyskretnych w klasie A.

Piterski

Cytat: denon3910 w Luty 25, 2017, 10:23
Najważniejszy scalak w torze audio to konwerter prąd-napięcie i możliwości zmian oryginalnego układu jest wiele. Wzmacniacz operacyjny który siedzi w oryginale to średnio nadaje się do tego celu i został zastosowany taki a nie inny ze względu na koszty i dobre parametry szumowe, gorzej ze brzmieniem bo on musi być bardzo szybki aby radził sobie z cyfrowymi śmieciami i grał wierniej i lepiej. Ja polecam w to  miejsce LT1364 - są to układy IC 301 i IC 302 dla wyjść stereo. Za konwerterem IV można wymienić wzmacniacze operacyjne na lepsze jak na razie zrobiłem, dać stopień lampowy albo jeszcze lepiej na tranzystorach dyskretnych w klasie A.

A gdzie kolega mieszka, bo chętnie bym porównał brzmienie Denonów przed i po zmianach.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

denon3910

Na razie to ten Denon jest tylko leciutko ruszony, to może 2% zmian jakie go czekają .
Nie śpieszy mi się z nim bo mam kilka innych lepiej grajacych odtwarzaczy.
Jeśli zagra lepiej od modyfilowanego Marantza to wtedy będzie można by go porownać do kazdego innego . A zmianę polecam. Koszt wymiany wzmacniaczy operacyjnych w torze stereo to kilka paczek papierosów a to nie ten sam odtwarzacz :)

Piterski

Ja się z grzebaniem nie śpieszę ale jak skończysz to daj znać może się uda spotkać i porównać. Dla mnie tylko tak można coś o zmianach powiedzieć. Są różne gusta i różne oczekiwania i dlatego zanim zacznę cokolwiek grzebać to chętnie bym posłuchał.Jeśli efekt będzie taki jakiego oczekuje to podłubię lub zlecę to komuś o odpowiednich kompetencjach. Jak nie to prędzej sprzedam tak jak jest i poszukam dla niego następcy.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

TheKamil921

Z tymi lampami to lepiej uważać.
Jest teraz moda na te lampy ale miałem cd po lampizacji i nie jest to nic specjalnego...
Uważam że z tranzystora można dużo dużo więcej wycisnac.

vasa



Cytat: TheKamil921 w Marzec 01, 2017, 22:03miałem cd po lampizacji i nie jest to nic specjalnego...
Uważam że z tranzystora można dużo dużo więcej wycisnac.
A możesz trochę rozwinąć?
Co to za cedek był i czym Ci podpadł że zalecasz ostrożność?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

denon3910

Nie każdemu pasuje dźwięk z lampy. Mnie nie za bardzo w stosunku do dobrego tranzystora a słuchało się niejednego CD. Zastanawiałem sie nad trafkami jak w Linn Klimax tylko że z konwerterów I/v wychodzi ok kilka dzisiątych Volta . Po zsumowaniu na trafku będzie to poziom koło 0 dbV. Sygnał będzie już taki duży że THD traf Lundahla dla niskich częstoliwosci lawinowo zaczynaja rosnąć. Może to będzie grało dobrze, nasyconym dźwiekiem, jednak ta swiadomość że trafka są bliskie nasycania zepsuła by mi przyjemność słuchania. U mnie kondensator 10uF na wyjsciu stabilizatora 5V zaczał wylewać, dałem 1000uF i 1500uF niskoimpedancyjne, inne do 3,3V oraz  +- 9V tez zwiekszyłem ( te z 10uF do 6800uF ).

TheKamil921

Powiem tylko że był to denon na przetworniku który podobno kocha lampy....
Gra to mulasto bez takiego błysku w muzyce a o dynamice nawet nic nie mowie...
Znam osobę która miała już odtwarzacze u siebie żeby wyjąć lampy i wrócić do oryginału

elektroboy

#911
Cytat: TheKamil921 w Marzec 02, 2017, 18:26
Powiem tylko że był to denon na przetworniku który podobno kocha lampy....
Gra to mulasto bez takiego błysku w muzyce a o dynamice nawet nic nie mowie...
Znam osobę która miała już odtwarzacze u siebie żeby wyjąć lampy i wrócić do oryginału
Można przecież zostawić fabryczny scalakowy tor w spokoju i lampizować przednie L+R kanały "5+1" wyjścia (tam siedzi kolejny identyczny BB DAC).
Wtedy można porównać jedno wyjscie z drugim dosłownie w locie.

W ramach mojej lampizacji DVD3910 gra dżwiękiem bardziej otwartym, szybszym od oryginalnego IC wyjscia.
O muleniu nie ma w ogóle co mówić. Bo dobry lampowy preamp nie ma co mulić.
Co więcej, jest o wiele bardziej rozdzielczy,selektywny i mniej kompresuje od tranzystora, nie mówiąc o scalakach.
Prawda jest taka, że oryginalne wyjścia czasami używam gdy potrzebuje deliktanie "zmulić" zbyt agresywne nagrania :)
Widocznie wszystko jest tylko kwestia właściwej konstrukcji i poprawnej aplikacji.

denon3910

A masz filtr dolnoprzepustowy w torze lampowym ?. Tam za przetwornikiem i/v jest pełno różnych cyfrowych smieci tak na poziomie jakich -30dB może ciut mniej tak bez dodatkowej filtracji.

elektroboy

#913
Cytat: denon3910 w Marzec 04, 2017, 14:31
A masz filtr dolnoprzepustowy w torze lampowym ?. Tam za przetwornikiem i/v jest pełno różnych cyfrowych smieci tak na poziomie jakich -30dB może ciut mniej tak bez dodatkowej filtracji.
Oczywiście że mam, do tego celu służy symetryczny separujący I/U transformator Lundahl (lub Sowter u kolegi)
Robi on:
- I/U konwersje
- galwanicznie separuje
- symetrycznie kasuje "monofoniczne" skłądowe brudu
- w naturalny sposób filtruje cyfrowy brud swoją LPF przepustowością.

Nawet gdyby coś bardzo małęgo z cyfry na utrasonicznych częstotliwościach przeszło,
wciąż to wg. mnie mmiejsze zło dla audio pasma/dżwięku jak analogowe filtry na twardo włączone w torze sygnałowym.

Ale wiem o czym mówisz. Wcześniej próbowałem zrobić I/U konwersje na prostym (i o wiele tańszym) rezystorze i nie dało sie tegó słuchać, tyle brudu, brumu wchodziło i to nawet głęboko i głośno w audio zakres.
Dopiero transformator pokazał się właściwą drogą do doskonalego dżwięku DACa.

denon3910

Jeśli to nie tajemnica to poproszę o schemat podłączenia trafa Lundahl LL1527 jako i/v. W końcu ten mój Denon jest kupiony do eksperymentów więc mogę i taki wariant przetestować :)

denon3910

Tak jedno uzwojenie pod 25 a drugie pod 26 układu PCM bezposrednio, czy jakieś kondensatory filtrujace trzeba. To robione tak na oko było czy w miarę dopasowane jest, bo PCM ma 4mA prądu dla poziomu 0dB . Ciekaw jestem jak z pasmem przenoszenia na wyjsciu, czy duże są wahania.

MAC

Mój czarniawy przechodzi w dobre ręce kawosza  :)

miniabyr

He ,he .wszystko zostaje w rodzinie......Kawosz wyłaź zza kolumny ,nie chowaj się  bo i tak wiem że czytasz .....dość dąsów .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Chyba teraz nie czyta. Wczoraj gadaliśmy i wciungło go, robotą się zawalił.

Melepeta

A na co mu? Nie ma Denona?
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

elem

Każdy ma jakiegoś Denona  ;D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

elem

Jesteś pewien? Mam jakiegoś winyla wydanego przez Denona :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Melepeta

Niestety nie mam żadnych czarnych placków ;)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

vasa

Cytat: Melepeta w Kwiecień 20, 2017, 21:49
Niestety nie mam żadnych czarnych placków ;)
Żadnych Denonów, żadnych winyli.
Tylko kable i kable :o
[emoji15]

🚬🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.