Teraz słucham

Zaczęty przez gratefullde, Maj 30, 2014, 12:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

wiki

Pudełko i ten cieńszy "no name".
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

rudy-102

Może na tego zielonego się kiedyś skuszę.

Lyset

Serduszka,serduszka,serduszka

Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

Piterski

Cytat: amati74 w Październik 27, 2018, 23:25
Dziś zakupiłem takie cudo i będę słuchał
Na jakim nośniku nabyłeś?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

amati74

Cytat: Piterski w Listopad 08, 2018, 18:14
Cytat: amati74 w Październik 27, 2018, 23:25
Dziś zakupiłem takie cudo i będę słuchał
Na jakim nośniku nabyłeś?
Nabyłem na CD gdyż LP nie znalazłem nie wiem czy w ogule jest.

Piterski

Ja też kupiłem ją na CD z wydawnictwa GAD.
Pisze tam iż jest to reedycja dostępnego dotąd na kasetach albumu koncertowego "Powrót z materii międzygwiazdowej" z 1992 roku.
Wynikało by z tego, że na vinylu jej nie było.

A jak wrażenia?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

amati74

Cytat: Piterski w Listopad 08, 2018, 18:54
Ja też kupiłem ją na CD z wydawnictwa GAD.
Pisze tam iż jest to reedycja dostępnego dotąd na kasetach albumu koncertowego "Powrót z materii międzygwiazdowej" z 1992 roku.
Wynikało by z tego, że na vinylu jej nie było.

A jak wrażenia?
Muszę ją jeszcze ze dwa razy posłuchać w skupieniu, bez przeszkadzajek, muzyka kosmos, kojarzy mi się z twórczością S. Lema, myślałem że będzie troszkę podobna do płyty" Omni" zespołu Omni, ale Omni bardziej bajkowy kosmos, a Komendarek to taka surowa przestrzeń, trochę chłodna, troszkę niepokojąca. Tak mi się wydaje. A jak twoje odczucia?

Moriarty

Cytat: Piterski w Listopad 04, 2018, 12:58
Jest na niej wspomniane Adagio na skrzypce i bardzo ładne Agnus Dei na bazie tego adagio.

PS. Teraz zauważyłem, że oba te utwory są na płycie wskazanej przez Tomka.

Ja poszedłem inną ścieżką. Po słuchaniu Adagia YouTube podsunął mi Agnus Dei w rewelacyjnym wykonaniu jakiegoś nieznanego mi chóru. Miałem apetyt na więcej, i tak oto kupiłem całą płytę rzeczonego chóru The Dale Warland Singers, m.in. z Agnus Dei Barbera. Jeśli wierzyć recenzjom nabywców, cała płyta jest fenomenalna.

https://www.amazon.com/gp/product/B000003M4Q/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Z kolei Adagio chciałem mieć koniecznie w wykonaniu Bernsteina. Podobało mi się zalinkowane wyżej wykonanie, poza tym trafiłem na opinie, że Bernstein - prywatnie przyjaciel Barbera - rozumiał jego wrażliwość szczególnie dobrze, w związku z czym jego interpretacje są najbardziej poruszające. Okazuje się, że Bernstein nagrał ten utwór i z filharmonikami z Los Angeles (omwaiane wykonanie), jak i z filharmonikami nowojorskimi. Zdecydowałem się na tę drugą wersję, bo raz, że orkiestra chyba lepsza, dwa,  że cała płyta bardziej obiecująca, z wysoko ocenianymi wykonaniami.

https://www.amazon.com/gp/product/B0000CD5GJ/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

A tu jeszcze wspomniane Agnus Dei w wykonaniu The Dale Warland Singers:
https://www.youtube.com/watch?v=AiuC_CaObbI&list=RDAiuC_CaObbI&start_radio=1
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501


amati74

Cytat: Moriarty w Listopad 09, 2018, 10:02
Cytat: Piterski w Listopad 04, 2018, 12:58
Jest na niej wspomniane Adagio na skrzypce i bardzo ładne Agnus Dei na bazie tego adagio.

PS. Teraz zauważyłem, że oba te utwory są na płycie wskazanej przez Tomka.

Ja poszedłem inną ścieżką. Po słuchaniu Adagia YouTube podsunął mi Agnus Dei w rewelacyjnym wykonaniu jakiegoś nieznanego mi chóru. Miałem apetyt na więcej, i tak oto kupiłem całą płytę rzeczonego chóru The Dale Warland Singers, m.in. z Agnus Dei Barbera. Jeśli wierzyć recenzjom nabywców, cała płyta jest fenomenalna.

https://www.amazon.com/gp/product/B000003M4Q/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Z kolei Adagio chciałem mieć koniecznie w wykonaniu Bernsteina. Podobało mi się zalinkowane wyżej wykonanie, poza tym trafiłem na opinie, że Bernstein - prywatnie przyjaciel Barbera - rozumiał jego wrażliwość szczególnie dobrze, w związku z czym jego interpretacje są najbardziej poruszające. Okazuje się, że Bernstein nagrał ten utwór i z filharmonikami z Los Angeles (omwaiane wykonanie), jak i z filharmonikami nowojorskimi. Zdecydowałem się na tę drugą wersję, bo raz, że orkiestra chyba lepsza, dwa,  że cała płyta bardziej obiecująca, z wysoko ocenianymi wykonaniami.

https://www.amazon.com/gp/product/B0000CD5GJ/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

A tu jeszcze wspomniane Agnus Dei w wykonaniu The Dale Warland Singers:
https://www.youtube.com/watch?v=AiuC_CaObbI&list=RDAiuC_CaObbI&start_radio=1
O mamo co za mroczna muza lubię taką

amati74

Cytat: Piterski w Listopad 08, 2018, 18:14
Cytat: amati74 w Październik 27, 2018, 23:25
Dziś zakupiłem takie cudo i będę słuchał
Na jakim nośniku nabyłeś?
Właśnie robię drugie podejście do Komendarka, świetna muzyka, szacunek za wizję kompozytora i wykonawcy. Trzeba mieć kosmos w głowie by taką muzykę  stworzyć. Muzyka przestała być chłodna i niepokojąca, stała się ciekawa, bogata i pobudza wyobraźnię. W tamtych czasach potrafili robić piękna muzykę w Polsce

amati74

Piterski podziel się proszę swoimi odczuciami w temacie Komendarka, bo ciekaw jestem, btw, słucham i słucham i jest coraz lepiej im dalej tym lepsze dźwięki, chipnotyzują mnie. Porostu bajka.
Myślałem że pobłądziłem kupując tą płytę, ale teraz wiem że to był świetny zakup, szkoda że nie ma do kompletu LP.

Piterski

Muszę się z nią lepiej oswoić od strony muzycznej bo jakościowo niestety nie powala na kolana :-[
Niestety nie mam szczęścia do płyt wytwórni GAD.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Najnowszy Dead Can Dance... Pierwsza strona za mną i jest ciekawie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

na szczescie nie poszli tropem najslabszego DCD, czyli Anastasis, pniezly album
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

McGyver

Cytat: moon w Listopad 14, 2018, 18:28
na szczescie nie poszli tropem najslabszego DCD, czyli Anastasis, pniezly album
Osobiście uważam że Anastasis jest bardzo dobry, a najsłabszy jest Spiritchaser.

frywolny trucht

#4918
Powtórzę kontrowersyjną teorię: Starzy ludzie nie powinni tworzyć muzyki (bo są w stanie jedynie ślizgać się po schematach, które wypracowali hen, dawno temu. Wszystko już dawno temu wymyślili). Ale rozumiem, że żyć z czegoś trzeba, a wierni fani kupią wszystko i i tak się cieszą, że coś nowego wyszło.  Jako i ja uczyniłem. Przesłuchałem ją trzy razy. Jest podejrzanie krótka...

No więc im bliżej końca tym bardziej coś co miało być spójnym spektaklem  staje się podobne do Spiritchaser i zdominowane melodyjnym głosem Brendana. Klimaty arabskie, bałkańskie i afrykańskie. Ale zaraz? Jak pogodzić Dionizosa z Afryką, z kulturą arabską? Nie moja brocha w sumie. Niech się Brendan tłumaczy.
Na płycie trochę mało jest Lisy, a jej pojękiwania bardziej sobie cenię niż przyśpiewki Brendana. Na płycie nie ma nic tak przebojowego jak Opium z Anastasis, nie ma też nic co by się zbliżyło do Persephony, czy Cantary z Within the Realm of a Dying Sun, które to niepokojąco tyrały mi psychę.

Tutaj nic z tych rzeczy nie ma, ale czy ja się gniewam? W sumie nie, jako wierny fan.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

Cytat: McGyver w Listopad 14, 2018, 18:40Osobiście uważam że Anastasis jest bardzo dobry

dla mnie mocno przecietny, chyba nie ma co sie dalej spierac:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

dino

Raz dwa trzy i łajdak ;)
Oj starzeją się chłopcy.
Lechu jak zwykle boki na wokalu, Jarek wymęczył solówe okrutnie a bębniarz się wysypał.
Ale za to u nas więc 9/10  :np:

cdt

Słucham suchara  :) .

frywolny trucht

Cytat: frywolny trucht w Listopad 14, 2018, 18:44Niech się Brendan tłumaczy


"Skoro już wspomniałeś muzykę, porozmawiajmy wreszcie o niej. Na nowej płycie są momenty najbardziej chyba euforyczne i taneczne w waszym dorobku. Ale kiedy utwór nazywa się ,,Taniec bachantek"...
− Nie jest to dla mnie takie nienaturalne, jak mogłoby się wydawać. Przez wiele lat prowadziłem w Irlandii szkołę brazylijskiej samby, a także warsztaty muzyki afrokubańskiej i afrobrazylijskiej, więc mam to pod skórą. Gdy tylko zaczynam grać jakiś rytm, podświadomość sugeruje takie rozwiązania. W utworze ,,The Forest" rytm również wywodzi się z Brazylii.
Do Grecji stamtąd daleko. Przeglądałeś zapiski i przesłuchiwałeś nagrania muzycznych archeologów, którzy próbują rekonstruować muzykę starożytnej Hellady, czy machnąłeś na to ręką i dałeś się ponieść wyobraźni?
− Słuchałem, oczywiście. Niestety, wydawała mi się zbyt ograniczona formalnie i zdecydowanie zbyt uboga brzmieniowo. Wpływy kultury muzycznej basenu Morza Śródziemnego są tu oczywiście obecne, ale chciałem, by nasz ,,Dionysus" był znacznie bogatszy i bardziej uniwersalny. Zapowiada to już okładka, przedstawiająca rytualną maskę używaną przez Indian z gór Sierra Madre w Meksyku. Słychać też instrumenty dęte z dorzecza Amazonki."


Proste? Proste.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Moriarty

"I am in excellent physical and emotional health. There are doubtless subtle surprises ahead, but I feel secure and ready." - Sam Melville

Ta kompozycja była jedną z fascynacji mojej młodości. Kuzyn miał ją na płycie przywiezionej z Węgier. Nagrałem na kaseciaka, z czasem wkręciło taśmę, ale wciąż od czasu do czasu słyszałem te hipnotyczne nuty w głowie.
Frederic Rzewski skomponował "Coming Together", by upamiętnić krwawo stłumiony bunt więźniów w więzieniu Attica w 1971 r.

Na tle muzyki lektor (skądinąd ciekawa postać amerykańskiej kontrkultury, Steve Ben Israel) czyta, wciąż powtarzając te same frazy, list jednego z więźniów, który zmarł w wyniku ran odniesionych podczas zamieszek:

"I think the combination of age and a greater coming together is responsible for the speed of the passing time. It's six months now, and I can tell you truthfully few periods in my life have passed so quickly. I am in excellent physical and emotional health. There are doubtless subtle surprises ahead, but I feel secure and ready. As lovers will contrast their emotions in times of crisis, so am I dealing with my environment. In the indifferent brutality, the incessant noise, the experimental chemistry of food, the ravings of lost hysterical men, I can act with clarity and meaning. I am deliberate, sometimes even calculating, seldom employing histrionics except as a test of the reactions of others. I read much, exercise, talk to guards and inmates, feeling for the inevitable direction of my life."

Słucham na świeżo po latach, wciąż wstrząsające. Trudno mi zresztą przywołać kompzycję, w której synergia muzyki i słów byłaby równie silna. Choć III Symfonia pieśni żałosnych Góreckiego jest blisko.

A teraz najgorsze. Chciałem namierzyć jakiś CD z tym nagraniem i wyobraźcie sobie, że nie ma, wszędzie jest tylko winyl. WINYL!!!  >:(
I co ja teraz, nieszczęsny, mam uczynić? Słuchać z jutuba, jak jakieś zwierzę?!  :-\

Póki co, cóż innego mi zostaje:
https://www.youtube.com/watch?v=RSuuwJFw4wU&fbclid=IwAR06wQ3u3jrVJn_-7JDmI1I7r_8ndmF7ZIOg2Vv-_yirzGxOMiBOIRuXURE
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe