Zestaw dla nowicjusza

Zaczęty przez Jask4er, Kwiecień 15, 2019, 19:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

cdt

Ale pytanie jest o gramofon a nie streamer . Jest też budrzet . Ja się nie upieram z tymi B&W .

Kangie

Cytat: Jask4er w Kwiecień 15, 2019, 20:44Raczej jestem nastawiony na gramofon
Dobra, teraz poważnie - jakie są Twoje oczekiwania po włączeniu potencjalnego gramofonu? Jak chciałbyś żeby zabrzmiało?

Kangie

Bo jeśli ma grać rachitycznie, chudo, płasko, bez sceny i głębii, z trzaskami,  to może szkoda zachodu...

Jask4er

Na pewno bez trzasków. Co do reszty trudno mi sprecyzować... nie spodziewałem się takiej nawałnicy pytań  :o też nie chce waszego czasu marnować bo macie doczynienia z totalnym laikiem który przeskakuje z słuchania płyt cd na wieży tudzież discmanie i z portali streamingowych na winyle
Marantz 2216b, rega planar 2.

gratefullde

Nie no... koledzy, trzaski muszą być... Jak ma nie być trzasków to magnetofon trzeba kupić [emoji16]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

cdt

Można się cieszyć winylem z MM klasy Ortofon Red . W założonym budrzecie złożysz przyjemnie grający zestaw . Idz do sklepu gdzie są odsłuchy .

Hubertrs

Chodzi o kwote za jaka chcesz miec ten gramofon

cdt

Zebyśmy nie odjechali za daleko . Regi osobiście bym nie kupował . Dla mnie to deska do miesa ze słabym ramieniem .

Jask4er

1500-2000+- gramofon
500 +- przedwzmacniacz
Reszta kolumny + wzmacniacz
Jeżeli będzie to sensowna opcja na początek oczywiście
Marantz 2216b, rega planar 2.

vasa

Aktywne kolumny to jest niezły pomysł.
TRIANGLE SENSA SN03A dmuchają do przodu i możnaby je postawić na komodzie.
Gramofon z pre na pokładzie + coś do robienia ciszej/głośniej i powinno grać.

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

cdt

Focal Aria 905 1800zł + 1800 .
Pioneer 500    1400zł
Pioneer a 30    1200zł
Ortofon 2M blue 600zł

ups Focal za sztuke :( trzeba powalczyć o zniżki


Jask4er

Aż taki dobry ten piooner 500 w porównaniu do projecta i regi?
Marantz 2216b, rega planar 2.

nosferartur

Cytat: Jask4er w Kwiecień 15, 2019, 20:38Na początek lajtowo, bo jestem totalnym nowicjuszem, z czasem jeżeli w to wsiąknę będę myślał o modernizacji

Jeżeli wleziesz w nawóz, to jedynie przesiąkniesz jego zapachem. Odpuść nowalijki i posłuchaj kolegów i tego co mają do powiedzenia w kwestii ratowania Cię od zafajdania.
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

cdt

Technicsem nie jest ale to solidny gramofon z bardzo przyjemnym do kalibracji ramieniem .

https://www.youtube.com/watch?v=ecIaHUq_DqY

Jask4er

#40
Rozumiem, choć ten "djski" wygląd mi za bardzo nie odpowiada. Chyba, że już ostatecznie poszedłbym w używane i wtedy np technicsa sl 2000 do tego preamp etc sam już nie wiem trochę się pogubiłem 🤦‍♂️
Marantz 2216b, rega planar 2.

cdt

Co do Regi czy PJ to muszą się wypowiedzieć osoby które miały te gramofony . Ja miałem SL-1210 MK2 . Na tej podstawie polecałem Ci klona .

Kangie

Technics SL-1700MKII należący do Sławka 4321 rozwalcował mojego Pro-Jecta za 6500zł. Fakt, że wisiały na ramionach dwie różne wkładki, zatem porównanie nie do końca miarodajne. O 2. w nocy Sławek wrócił do domu, a do mnie dotarło co znaczy mieć gramofon od "producenta gramofonów" i jak brzmienie może się różnić.

tomekkk1

Cytat: Jask4er w Kwiecień 15, 2019, 19:50
Zestaw musi się składać z nowych części, ale też żeby nie było szaleństwa cenowego.
Cytat: Jask4er w Kwiecień 15, 2019, 19:58Chodziło mi o to żebym był w stanie zamknąć się w 4 maksymalnie 5 tysiącach, jeżeli jest taka możliwość. Tańsze propozycje mile widziane.


Biorąc pod uwagę powyższe warto zrewidować na początku, czy w zakładanym budżecie chcemy mieć zestaw nowy, czy dobrze grający. Hubert już to zauważył i niestety ma rację - taka suma nie pozwoli zaszaleć, a ilość kompromisów nie pozwala, by do tego jeszcze zagrało ciekawie. Nie musimy przecież skazywać się na "vintage" :)

Na tym początkowym etapie warto również zastanowić się, czy faktycznie chcemy się skazywać na "głośniki na komodzie", bo jeśli myślimy o zestawie który ma zagrać to ta komoda musiałaby mieć ponad dwa metry szerokości... ;)

Hubertrs

Ja tak jeszcze z ciekawosci zapytam, czy ktory kolwiek z kolegow doradzajacych zdecydowal by sie na wchodzenie w plackowe granie majac 5tysi?? Tylko szczerze

McGyver

Cytat: Hubertrs w Kwiecień 15, 2019, 23:17
Ja tak jeszcze z ciekawosci zapytam, czy ktory kolwiek z kolegow doradzajacych zdecydowal by sie na wchodzenie w plackowe granie majac 5tysi?? Tylko szczerze
Nie zdecydowałbym się. A już tym bardziej nie na nowe klocki.

tomekkk1

Tak, kolega @Jask4er przedłożył bardzo trudne zapytanie...

Jask4er

Czyli jednymi słowy mam sobie odpuścić gramofon?
Marantz 2216b, rega planar 2.

vasa

Zależy na czym Ci zależy. Jeżeli chcesz żeby się kręciło i ładnie wyglądało to w sumie wszystko jedno co kupisz.
Ale jeżeli ma to grać przyzwoicie to pliki lub CD zagrają lepiej.
Gramofon może zagrać wyśmienicie ale to słono kosztuje.


[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

tomekkk1

@Jask4er, przy Twoim budżecie nie siliłbym się na wszystko od razu. Gonienie za króliczkiem częściej jest ciekawsze niż złapanie króliczka. Ci, co uważali iż trzeba wyłożyć raz i będzie spokój wykładali się na tym ekspresem. Taka prawda: jeżeli chodzi o gust i preferencje na początku sami siebie nie znamy - a co dopiero inni mieliby nami kierować...

Na początek pliki, czyli powiedzmy bezpieczny rodzaj źródła. Doszlifować system i poznać siebie. A potem jak już mniej - więcej będziesz wiedział na czym stoisz i zarysuje się jakiś tam kolejny budżet - pocelować w drapaka. Cel uświęca środki, a cierpliwość będzie nagrodzona  :np: