Jazz, tylko jazz

Zaczęty przez gratefullde, Maj 28, 2014, 22:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

moon

wlaczylem wczoraj w samochodzie jedna z plyt wygranych kiedys w naszych konkursach, czy raczej to chyba byl gratisowy pakieci z wytworni For Tune. Wzialem Obara International "Komeda", ale to jest fajna plyta, i chyba jako jedna z nielicznych jest na LP z tej labelu.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

sheykk

Trawnik skoszony,lato bardzo niespiesznie nadchodzi .

sheykk

Słońce na ulicy jeszcze świeci .Kiedyś z kolegą rozmawialiśmy o najlepszych wokalistkach a on zapytał -  a mówimy o tych przed czy po ELLI.Pewnie z Basiem jest podobnie.

sheykk

40 lat minęło od nagrania a muzyka nic nie straciła ze swojego blasku,jakość nagrania perfect mimo że aktualne tłoczenie.

ziko369

Z cyklu..."wykopane u sąsiada w piwnicy" 😉
Okładka z oczywistych względów...ehh
Winyl NM 😋

sheykk

To Ja nie byłem w piwnicy u sąsiada ale w voice....  i też znalazłem starocia.Na trąbce Kenny Dorham, jestem pewien -Stańko lubił jego dmuchanie.1964.

sheykk

A co tam - kolejny trębacz .Lee Morgan i też z Hendersonem na sax .tenor .A nadworny perkusista Blue Note Billy Higgins(choć to bardzo niesprawiedliwe bo taki WIELKI PERKUSISTA chyba trochę nie doceniony jak np. STEVE GADD zagrali wszystko ).
1962 nagrał RUDY VAN GELDER nowe wydanie - super .(Jestem bardzo ciekaw jak mogą brzmieć 1- press from USA).
A Stańko też go słuchał.

sheykk

Jakaś zmyła.

Kangie

Ale grają! Grają "w pytę"! Jestem fest zmęczony po dniu pracy, ale muzyka wchodzi mi teraz jak złoto. Chłopaki grają tak, że prawie czuć w powietrzu ślinę Milesa Davisa ;)

elem

#2509
Światowy poziom, imho jedna z najlepszych polskich jazzowych gitar ever.

Nagrań dokonano w Studiu MAQ, a miksem i masteringiem zajął się w nowojorskim Avatar Katsuhiko Naito, wybitny specjalista od jazzowego brzmienia, który współpracuje m.in. z Johnem Scofieldem i Alem DiMeolą.

https://www.youtube.com/watch?v=B9TTspSyLuc&list=OLAK5uy_n5ZcUudlh3mXHTKHq_x9mzQWRYI29sM0I&index=1
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

#2510
Ciekawe to !
Tomek dzięki za prezent . Dwie płyty Macieja Garbowskiego (kontrabasista z RGG) To freekowe granie takie jak lubię .Bardzo ,ale to bardzo podoba mi się projekt z saksofonistą -duet na kontrabas i saksofon nagrany na dwa mikrofony  Jak sam Garbowski pisze postawił dwa sitka i  improwizowali . Jeśli ktoś z was nie lubi takiego freekowego grania ,to warto tego posłuchać z powodu doskonałego brzmienia tych instrumentów! Maciej Garbowski +Kari Heinila "Lines of Poetry" Niestety nie ma nic na YT więc nie podrzucę próbki . Płyty u Tomka( Elema)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

moon

cos nowego od Jamiego Safta

https://jamiesaft.bandcamp.com/album/atlas

Jamie Saft - Fender Rhodes, organ
Joe Morris - electric guitar
Bradley Jones - acoustic bass
Charles Downs- drums

Recorded live by Randy Thaler at Atlas Studios, Newburgh, NY
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Kangie

Ciężko przyswajalne dla mnie, ale próbuję...

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Kangie

Drugi z tej serii Miles Davis z Biedry. Zapuściłem. Czy warto kupić? Jeśli ktoś lubi takie granie, to warto. W tej cenie zdecydowanie warto.


Moriarty

Cytat: Kangie w Sierpień 04, 2020, 18:57Drugi z tej serii Miles Davis z Biedry. Zapuściłem. Czy warto kupić? Jeśli ktoś lubi takie granie, to warto. W tej cenie zdecydowanie warto.

Czyli w jakiej cenie? Bo u Tomka w VoiceShop.pl jest po 19,99 zł.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Kangie


Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

moon

w sklepie sa jakies rabaty? :)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

elem

są, dla forumowiczów :)  panie moon, pan napisze PW albo maila jak zwykle, to sie sprawę rozpatrzy ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Piterski

O to mi właśnie chodziło, że jako zarejestrowaniu forumowicze mamy u Tomka rabat.
Ja tam wszelkie zakupy płytowe zawsze staram się kierować do Tomasza, w myśl hasła "wspieramy swojego fryzjera" ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

moon

Cytat: elem w Sierpień 05, 2020, 12:09są, dla forumowiczów   panie moon, pan napisze PW albo maila jak zwykle, to sie sprawę rozpatrzy


ee, nie wiedzialem, a bralem jakis czas temu cos.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

GregWatson

I lecimy dalej klub jazzowy Grega. Dziś Very Big Carla Bley Band to album amerykańskiego kompozytora, lidera i klawiszowca Carli Bley wydany przez wytwórnię Watt / ECM w 1991 roku.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Brian Blade (urodzony 25 lipca 1970) to amerykański perkusista jazzowy, kompozytor, muzyk sesyjny i piosenkarz i autor tekstów.

Blade urodził się i wychował w Shreveport w Luizjanie. Pierwszą muzyką, której doświadczył, była gospel i pieśni pochwalne w Kościele Baptystów Syjonu, gdzie jego ojciec, Brady L. Blade, Sr., był pastorem przez pięćdziesiąt dwa lata. W szkole podstawowej ważnym elementem jego rozwoju były zajęcia z doceniania muzyki. W wieku dziewięciu lat zaczął grać na skrzypcach. Zainspirowany swoim starszym bratem, Brady Blade, Jr., który był perkusistą w Zion Baptist Church, Brian skupił się na perkusji w szkole średniej i średniej.

W szkole średniej, podczas nauki pod kierunkiem Dorsey Summerfield Jr., Blade zaczął słuchać muzyki Johna Coltrane'a, Charliego Parkera, Milesa Davisa, Arta Blakeya, Theloniousa Monka, Elvina Jonesa i Joni Mitchell. W wieku osiemnastu lat Brian przeniósł się do Nowego Orleanu, aby studiować na Uniwersytecie Loyola. W latach 1988-1993 studiował i grał z większością mistrzów muzycznych mieszkających w Nowym Orleanie, w tym z Johnnym Vidacovichem, Ellisem Marsalisem, Steve'em Masakowskim, Billem Huntingtonem, Mike'em Pellera, Johnem Mahoneyem, George'em Frenchem, Germaine Bazzle, Davidem Lee, Jr. , Alvin Red Tyler, Tony Dagradi i Harold Battiste.

W 1997 roku Blade założył The Fellowship Band z pianistą Jonem Cowherdem, basistą Chrisem Thomasem, saksofonistami Myronem Waldenem i Melvinem Butlerem, gitarzystą Jeffem Parkerem i gitarzystą pedałowym Dave'em Easleyem. Zespół wydał swój debiutancki album Brian Blade Fellowship w 1998 r., Perceptual (z gitarzystą Kurtem Rosenwinkelem) w 2000 r., Season of Changes w 2008 r., Zabytki w 2014 r. Oraz Body and Shadow w 2017 r.

Perceptual to drugi album studyjny Briana Blade Fellowship.

Winyl - MiniDisc

Trochę tego i trochę tamtego też.