Electro Voice Interface D

Zaczęty przez miniabyr, Marzec 15, 2016, 05:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

goky

Jakby ktoś miał chęć posłuchania moich Delt, to wstawiłem je do showroom audiofezzowania, Warszawa. Białołęka.
Wzmacniacze to głównie Fezz na 2a3 lub 300b

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka


goky

Tak to wygląda

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka


GB

Cytat: goky w Styczeń 19, 2021, 18:44
Tak to wygląda

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
No rzeczywiście fajna psina.

Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

miniabyr

Paweł mam pytanie. Jak patrzę na zdjęcia które wrzucasz , to wszędzie na nich EV Delta stoją na ziemi .Ok rozumiem różne upodobania ,ale mimo wszystko te kolumny powinny stać znacznie wyżej . Głośnik wysokotonowy na wysokości kolan słuchającego raczej mnie zniechęca .  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza19

Już pytałem na fb
Mają być i tu stołki.

goky

A znam takich co nie chcą stołków [emoji846] i grają bez. Ale na poważnie to są Delty na sprzedaż, jak ktoś będzie chciał stand to dla nas nie problem.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka


goky

Moje pierwsze repliki [emoji846]

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka


miniabyr

#2232
No bardzo ładne . A mnie zawsze interesowało jak nowe obudowy wpływają na brzmienie. Wymiary te same ale materiał z którego kolumna jest zrobiona jest inny . Paweł a co z materiałów zmieniliście w stosunku do wersji oryginalnej ?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

goky

Nie, budując staramy się być jak najbliżej oryginału, płyty mamy wybrane o takiej samej gęstości i budowy jak oryginał. Te pierwsze zrobiłem całe w MDF i powiem to nie był dobry wybór, mam je jeszcze może coś z nimi wymyślę.
Kolejne były zbudowane już z płyt jak w oryginale.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka


miniabyr

No to ważna informacja . Ja nie ukrywam ,że bardzo byłem/jestem zainteresowany takim klonem z powodów estetycznych . Może niedługo pogadamy o tym pomyśle. 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Pawle myślę, że Marcin spokojnie ogarnie stolarkę naszych Delt bez konieczności budowy nowych skrzynek. 
Ja też powoli zbliżam się do tego etapu modernizacji.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

goky

To jeszcze spokojnie macie czas, robimy remont w studio [emoji846]

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka


goky

Robert Bajkowski napisał kilka zdań w temacie Delt, w sumie fajna sprawa. Zadzwonił, Paweł coś tam napisałem zerknij proszę, przyznam całkiem zgrabnie mu wyszło.
https://audiofezzowanie.pl/oldskulowe-kolumny-electro-voice-delta/

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka


goky

Te były moje, szczerze powiem najbardziej mi się podobały.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka


elektroboy

psssst.... mówie to pocichu, by ich nie sprowokowoać do odwetu.... czy zauwazyliście, że nasze Delta forum w liczbie stron pocichutku, ale znacząco wyprzedziło konkurencyjne  Tannoy forum?
yupiii! strzelajmy szampana i tak dalej trzymać! :) 
:pij:

elektroboy

Cytat: goky w Lipiec 11, 2019, 08:45
Pozwoliłem sobie na wklejenie obecności Electro Vocie :

RAPORT EPIDEMIOLOGICZNY
- stan na dzień 23. czerwca 2019

1. Onderj "electroboy" - Ojciec "deltowego" zamieszania. Projekt skończony: ponoć jeden z kilku warszawskich świętych Gralli, dla wielu niedościgniony wzorzec...
2. Paweł "miniabyr" - zestaw, którego brzmienie pochodzi od audiofilskiej frustracji. Niekończąca się historia sukcesów i porażek, źródło wszelkiej wiedzy o charakterze świętości.
3. Piotr "Piterski" - tajny projekt z "drugiej" strony miasta.
4. "Lech" - nic nie potrafię o nim powiedzieć... ale jest zadowolony  ;)
5. Darek "cdt" - Zaakceptował to, co ma. Poszukiwania koncentruje na innych elementach toru.
6. Paweł "goky" - Twórca klonów, które jednak nie będą miały nowego właściciela. ( Brawa dla Małżonki )
7. Pan z Pruszkowa - brak danych.
8. Łukasz z Bielan - po zakupie Delt z warsztatu Marcina Odnowiciela, szuka nowych przewodów głośnikowych.. ktoś musi mu powiedzieć, że to dopiero początek zmian - Chyba już dostał tą informację
8. Pan z Łodzi - Najmłodszy z zakażonych. Wiele wskazuje, że będzie podążał miniabyrową ścieżką. Jego drugi zestaw to Audio Note - ale chyba jeszcze nie są dostępne jako "sprzedam używane".


---------------------------- * * * ----------------------------

9. "Charlie studio" - złota rączka, która potrafi z najgorszego złomu zrobić cudo. Coraz częściej polecany jako Marcin Odnowiciel.
10. EV Sentry w Radomiu - jedna z lepszych rzeczy, która mogła przytrafić się w tamtej okolicy.
11. EV Sentry na Słowacji - daleko wysunięta ręka Ondreja.
12. EV Gama - okolice Kobyłki. Ze względu na muzyczne upodobania właściciela - kolumny głównie do metalu...
13. EV Link 10  - Grzegorz z Ursynowa , który jednak chce je sprzedać bo wymienił na "herezje 3"
14. Czy jeszcze jest ktoś z Żyrardowa ?

Proponuje  jakieś wspólne spotkanie ?
Pawelku Miniabyrku, czy sie podejmiesz zrobic update ww, ewentualnie dodac do mapy tez repliky zbudowane i sprzedane przez Goky-iego i marcina? Goky pomozesz?  Bylo by to super!

miniabyr

Ondrej ale nie wiem co mam zrobić ! Chłopaki jak chcę to niech piszą o klonach w tym wątku .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

audiokawosz

Marcin skończył moje nowe skorupy . Jutro jadę się rozliczyć to zobaczę ja na żywo . W przyszłym tygodniu będzie przeszczep .
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

vasa

Cytat: audiokawosz w Luty 18, 2021, 22:26W przyszłym tygodniu będzie przeszczep .
Nowe są 1:1 zgodne z oryginałem czy zrobiłeś jakieś odstępstwa?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

audiokawosz

Zrobiłem prawa lewa . Boki sklejka przód tył płyta wiórowa .
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

vasa

Cytat: audiokawosz w Luty 18, 2021, 23:05Zrobiłem prawa lewa .
I słusznie.
Nie wiem czy będzie słychać, ale mnie dwie lewe by wkurzały okrutnie :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

goky

Słychać [emoji846] Szkoda że nie niebieskie

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka


Moriarty

Cytat: vasa w Luty 18, 2021, 23:18Nie wiem czy będzie słychać, ale mnie dwie lewe by wkurzały okrutnie :)

Podejrzewam, że dwie lewe wkurzałyby przede wszystkim właściciela. Ciebie chyba raczej wkurzałyby dwie prawe :P
Ale żarty na bok, dobry ruch. Scena pewnie ma szansę być lepsza.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

miniabyr

Cytat: Moriarty w Luty 19, 2021, 00:25Podejrzewam, że dwie lewe wkurzałyby przede wszystkim właściciela. Ciebie chyba raczej wkurzałyby dwie prawe
A to żart udany ! -)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa



Cytat: Moriarty w Luty 19, 2021, 00:25
Podejrzewam, że dwie lewe wkurzałyby przede wszystkim właściciela. Ciebie chyba raczej wkurzałyby dwie prawe [emoji14]

[emoji23][emoji106]

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.