Klipsch Heresy I II III

Zaczęty przez Jamówię, Grudzień 26, 2016, 11:26

Poprzedni wątek - Następny wątek

Jamówię

Tak myślałem,niewiele osób znam,ktöre mają Dubiela :)
Nie posłucham tych paczek w tym tygodniu,najprędzej w okolicach 10 stycznia,dwie pary sprzedały się na pniu.

Jamówię

Jeszcze ktoś posłuchał HeresyIII?czy one sie zmieszczą do 15m2?czy się tam pozabijamy hałasem? ;D

Eternal Seeker

#27
15m2 może być za mało ,dla tych Xindaków ,które miałem to mogło by być w sam raz .
Chociaż kto wie ,ja mam takie na 20m2 i basu wcale za dużo nie jest ,nawet musiałem je powciskać
delikatnie do narożników żeby go trochę podbić .


Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

Jamówię

Ładne te Alteci. Musi to być bardzo precyzyjny dźwięk.

lok

Ja miałem Heresy I na podstawkach.  Najlepiej grały ze wzmacniaczem na lampie 2A3. Nie są to audiofilskie kolumny. Włączasz je słuchasz cieszysz się muzyka i nie analizujesz dźwięku. Wzmacniacz i źródło musza być tylko bardzo dobre.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

lok




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jamówię

Zanim trafią Heresy III mam na odsłuchu to,wow! Odsłuch The Doors z Aquarius,koncert w domu ;D


https://www.audiostyl.pl/jbl-studio-monitor-4307-p-984.html

A czemu zmieniłeś Heresy?

lok

Chyba tylko choroba audiofilska. Zmieniłem też ponieważ coraz więcej zacząłem słuchać muzyki klasycznej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

22grudzen

To może ja coś napiszę. Mam Heresy III w posiadaniu od 1,5 miesiąca. A co zastąpiły??... od kilku lat miałem jedną miłość. Był to Harbeth. Ostatnie 3 lata SHL5. Dlaczego Heresy? Jakiś czas temu stałem się dość przypadkowym posiadaczem Klipsch La Scala. Bardzo mi się spodobały, jednak ich bardzo bezpośredni stosunek do słuchacza  :) (105 dB to nie lada wyzwanie dla wzmacniacza) oraz gabaryt zmusiły mnie do sprzedaży. Pomyślałem wtedy, że gdyby tak coś pomiędzy La Scalą a SHL5 znaleźć, mogłoby być ciekawie. I tak rach-ciach, wizyta w Audiostylu i kupiłem Heresy :D

Al Capone

#34
Ja tylko dodam, że słuchałem zarówno Heresy, La Scala, Forte jak i Cornwall (v. 1).

Z tej czwórki zdecydowanie na czele są Klipsch Cornwall. O ile tylko ktoś ma trochę miejsca w pokoju, o pow od 20m2 w górę (faktycznie trochę bo te kolumny mogą być upchnięte pomiędzy innymi meblami) to zdecydowanie polecam.

La Scala - jak na mnie trochę za mało basu. Forte - spokojniejsza wersja Heresy ale już bez takiego wciągania w muzykę.

Cornwall - wszystko tak jak trzeba, szybkość, ekspresja, wciąganie w muzykę, basu nie brakuje.
Napiszę tak. Subiektywnie ale i kategorycznie :) Całościowo, jak do tej pory, nie słyszałem niczego lepszego. Nigdy, nigdzie i za dowolne pieniądze. Dla mnie, Klipsch Cornwall, to kolumny na bezludną wyspę, chociaż ponętnie to one raczej nie wyglądają :)

vasa

Cytat: Al Capone w Styczeń 03, 2017, 14:32Klipsch Cornwall, to kolumny na bezludną wyspę, chociaż ponętnie to one raczej nie wyglądają
Miło widzieć kontynuację tradycji rozpoczętej u zarania dziejów tego forum :)
Były już różne dziwne wynalazki; a to EV a to Tannoy lub coś co zapisuje dźwięk na wstążce lub placku.
Kolega postanowił ożywić nurt poprzez zacne Klipsche :)
Co do dźwięku to nie ma się co dziwić, ale ta bezludna wyspa z taką paskudą to już przesada.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kawosz

Cytat: vasa w Styczeń 03, 2017, 16:22a to EV
Dalej są :D To moje dożywotnie paczki :P .I chyba nie tylko moje :P . Te Klipsch są też fajne .
Nic chyba jednak nie przebije twoich samoróbek  ;D  ;) :P .

Jamówię

Do mnie trafiły JBL4307 i kompletnie mnie wciągnęły. Teraz jestem w Warszawie służbowo i już tęsknię. Kolumny,które zburzyły mój poukładany świat ;D

kawosz

Cytat: Jamówię w Styczeń 03, 2017, 19:00Kolumny,które zburzyły mój poukładany świat

Zacytuje klasyka .
Zmiany zmiany zmiany :D

kawosz

Cytat: Jamówię w Styczeń 03, 2017, 19:00Teraz jestem w Warszawie
Było się chwalić to byśmy coś posłuchali :) .

Al Capone

Vasa

Cóż, życie to sztuka wyboru :)

vasa

Cytat: Al Capone w Styczeń 03, 2017, 19:54
Vasa

Cóż, życie to sztuka wyboru :)
Pół życia się zastanawiałem która opcja jest lepsza.
I dalej nie jestem pewien, ale wraz z upływem lat zaczynam podejrzewać że ktoś tu szachruje  ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

lok

Ja bardzo długo miałem Heresy I zmieniłem na Rehdeko. Moim zdaniem jeszcze trochę lepsze od Klipschy choć to ten sam styl grania.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jamówię

Cytat: kawosz w Styczeń 03, 2017, 19:07
Cytat: Jamówię w Styczeń 03, 2017, 19:00Teraz jestem w Warszawie
Było się chwalić to byśmy coś posłuchali :) .



Nie ma niestety opcji. Bardzo żałuję,ale czas wypełniony do pełna doby,teraz wróciłem do pokoju a nie miałem nawet kropli alku w gębie :( zasrane życie...

Michał

Wydaje mi się,ża na tyle długo posłuchałem HeresyIII,że mogę coś tam już o dźwięku skrobnąć. Właściwie bez problemu i niedomówień mógłbym się podpisać pod wszystkim o czym pisał Al Capone,właściwie...bo jest jedna,z mojego punktu widzenia a raczej słyszenia,kluczowa kwestia która różni te opinie a mianowicie wysokość usadowienia tych paczek. Z firmowymi cokolikami Heresy grają....dobrze i to tyle,na wyżyny swoich możliwości wspinają się jednak dopiero wtedy,kiedy ustawi się je tak,jak Pan Bóg przykazał,na wysokości ok 40cm. Wtedy zaczyna się bajka. Pomimo,że są to kolumny trójdrożne z 12" basowcem,grają dźwiękiem tak przestrzennym i spójnym,jakby siedział w nich głośnik szerokopasmowy. Zszycie jest po prostu perfekcyjne. Stereofonia bez najmniejszych zastrzeżeń,to że siedzą tam dwie tuby słychać a raczej widać dopiero po zdjęciu maskownic,które nota bene kompletnie nie przeszkadzają w słuchaniu. Mój system gra raczej po ciepłej stronie mocy i Heresy tak też to przekazują. Bardzo fajna jest prezentacja,bo kolumny kompletnie niczego nie mulą,ba powiedziałbym nawet,że Harbeth,ze swoją srednicą przy Klipschu jest jakby pod kocem 8) z drugiej strony nie przyłapałem tych paczek na jakiejkolwiek agresji,chyba że realizator bardzo się uparł. Generalnie jest to konstrukcja na której można słuchać godzinami muzyki bez najmniejszego zmęczenia,wystarczy im też zaledwie parę watt i myślę,że lubią klasę A,choć nie słuchałem ich u siebie z innym piecykiem. W salonie słuchałem ich z Lebenem i choć pewne cechy były ok,to inne były takie sobie. Kolumny dla melomana,tak jak pisał Al,nie ma potrzeby rozkminiania co,gdzie i dlaczego,grają każdy materiał w sposób taki,że cieszy się gęba,natomiast będę się upierał,że pełnię swoich możliwości pokazują dopiero na standach.

malg

Ostatnio dostałem jakiś anons o:
Klipsch FORTE III Special Edition, nowa wersja 2017

zastosowano przetworniki o nieco zmienionej konstrukcji. Jako membrany: wysokotonowa i średniotonowa pracują tytanowe kopułki, natomiast głośnik niskotonowy, mający potężny układ magnetyczny, został wyposażony w membranę z włókna kompozytowego. Przed głośnikiem średniotonowym zastosowano tubę o nowym kształcie polepszającym zakres promieniowanych częstotliwości i kierunkowość.

Dane techniczne:

- Pasmo przenoszenia 38Hz-20kHz (+/-3dB)
- Skuteczność 99 dB
- Moc ciągła 100 W
- Moc szczytowa 400 W
- Maksymalny SPL 116 dB
- Impedancja znamionowa 8 Ω
- Częstotliwość podziału zwrotnicy (średnie) 650 Hz
- Częstotliwość podziału zwrotnicy (wysokie) 5.2 kHz
- Głośnik wysokotonowy K-100-TI 1" (2.54cm) tytan – tuba K-79T
- Głośnik średniotonowy K-70 (4.45cm) tytan – tuba K-703-M
- Głośnik niskotonowy K-281 12" (30.48cm) – włókno kompozytowe
- Membrana bierna KD-15 15"
- Obudwa ¾" MDF
- Wejście Podwójne gniazdo głośnikowe
- Wymiary: W x S x G w cm 91.4 x 41.9 x 33
- Waga: 32,7 kg

Co sądzicie ?


Michał

Musiałbyś posłuchać. Klipsch ma swoich fanów,ma i wielu wrogów ;D  Za mną ta firma chodził,jak usłyszałem pierwszy raz Cornwalle w Bielsku. To jest niesamowity głośnik,za relatywnie niewielkie pieniądze,tylko trza mieć salon. Ja w salonie mam kominek a pokój do słuchania mam na Cornwall za mały ;D
Musisz Grzegorz posłuchać.

cdt

Na AVS pokój z Klipshem był wg mnie jednym z najlepszych na narodowym . Nie trzeba za te kolumny sprzedawać nerki jak za sonusy . A nie grały gorzej . Jak bym miał zmieniać to chyba zdecydował bym sie na klipsha . Precyzyjny bas dobra scena i fajna barwa

Michał

Klipsch z serii Heritage grają niesamowicie. Bardzo spójne granie. Przestrzeń-stadion barwa,co podasz to otrzymasz.Najfajniejsze jest to,że one mają taką wielką chęć do grania,wszystko im pasuje ;D

juter22

Cytat: Jamówię w Grudzień 28, 2016, 12:34Jeszcze ktoś posłuchał HeresyIII?czy one sie zmieszczą do 15m2?czy się tam pozabijamy hałasem? ;D
ja na Heresy E grałem przez ponad dwa lata w 16m2 i byłem MEGA zadowolony.
Osobiscie polecam.