Altec 620

Zaczęty przez tommypear, Wrzesień 05, 2019, 11:27

Poprzedni wątek - Następny wątek

tommypear

Witajcie.

Zarażony jakiś czas temu ,przetwornikami z dawnej epoki, głównie altec. Przyszedł czas na zbudowanie pierwszych paczek. Posiadam komplet głośników Altec 604-8g. Do tej pory grały one w tymczasowych paczkach zrobionych na szybko ,około 320l.

Wybór padł na model 620.



Materiał już przyjechał, padło na sklejkę bałtycką 20mm. Wszystkie otwory zostały wycięte w technologii CNC.
W ostatniej chwili zrezygnowałem z otworu na zwrotnice, bo docelowo będę stosował inną jak w oryginale.

Planowane wykończenie heban makassar.

Poniżej zdjęcia komponentów, oraz wstępne przymiarki. Paczki planuje skleić bez skręcania.

frywolny trucht

Ha! Pierwszy wpis i już z grubej rury. Witaj  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Mikut1982

No extra .. jaki klej zastosujesz? 

Mikut1982

Narożniki na 45 stopni.  No no.   Będzie arcydzieło..

Mikut1982

Na froncie, na bocznych sciankach,  ktos nie przewidział i poleciał z frezowaniem..  Będzie to widoczne,  czy jakos zamaskujesz.  A może zostawisz?

rudy-102

Aż musiałem poszukać co yo jest sklejka bałtycka bo wcześniej nigdy tego określenia nie słyszałem. To jest brzoza?
Chyba to samo sprzedawane jest w Niemczech pod nazwą Birke Multiplex. Bardzo dobry materiał.

No i gratuluję fajnego projektu. Wygląda zachęcająco.

tommypear

Hej.

Klej do drewna, chyba jakiś patex.

Tak niestety frezowanie poszło za daleko, hmm im dłużej na to patrze tym bardziej przekonuję się żeby zostawić ;-) Wyjdzie w praniu.

Tak to jest brzoza.

Wczoraj juz praktycznie jedną całą skleiłem. Postanowiłem ,że tylna ścianka też będzie klejona, dodatkowo to usztywni konstrukcję. I tutaj mam zagwozdke. Chciałem głośnik przykręcić od środka, myślę ,że ładniej by to wyglądało, tym bardziej ,że otwór jest dodatkowo frezowany. Ale żeby tak zrobić musiałbym górną część pozostawić ściągalną. Więc to jeszcze mam do przemyślenia.

Myślę ,że do końca tygodnia zakończę projekt. Oczywiście bez fornirowania. Całość będzie okablowana beldenem, chociaż chcę na próbę okablować srebrem i zobaczyć jaki będzie efekt.

Poniżej fotki wczorajszych postępów:


tommypear

Wrzucę jeszcze jako ciekawostkę, robocze skrzynki ;-) Jak to mój kolega powiedział takie tam monitorki ;-)


rudy-102

AdFontes - wczesna seria. :)

Kangie

I LP Pink Floyd - A Collection of Great Dance Songs...

wiki

Działaj, działaj...
Miło się czyta i patrzy na fajne projekty... :)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Mikut1982

Będzie fornir super , a jaki.. tak sobie myślę że mogłeś najpier polozyc fornir na same fronty i wyszlifować.. a potem skleic..  teraz będziesz miał małe utrudnienie.   Ale widze że dasz sobie z tym rade..  jak możesz zrób fotke jakby wyglądał glosnik zamontowany od srodka ..

tommypear

Też o tym myślałem, ale chęć złożenia tego jak najszybciej była silniejsza ;-)

Mikut1982

Doskonale to rozumiem.

Mikut1982

A fornir. Wybrałeś już jakiś.

szatann

Jedyne co zostało mi do obadania w temacie kolumn to właśnie altec jak Twoje, super projekt  8)

kefas

Piękna robota. :np: Jeśli masz namiary na fornir to daj znać na dobre i pewne źródło bo też poszukuję.

tommypear

Cytat: Mikut1982 w Wrzesień 06, 2019, 16:24
A fornir. Wybrałeś już jakiś.

Heban makassar.


Cytat: szatann w Wrzesień 06, 2019, 17:06
Jedyne co zostało mi do obadania w temacie kolumn to właśnie altec jak Twoje, super projekt  8)

Gorąco polecam ;-)


Cytat: kefas w Wrzesień 06, 2019, 19:00
Piękna robota. :np: Jeśli masz namiary na fornir to daj znać na dobre i pewne źródło bo też poszukuję.

Kupiłem na allegro, fornir modyfikowany na fizelinie.

https://allegro.pl/oferta/okleina-modyfikowana-fornir-heban-makassar-hem-x21-8432413819

tommypear

Fornirujemy, jutro powinienem skończyć i przyjdzie czas na lakier.


Mikut1982

Uważaj modyfik potrafi sie rozwarstwiać..  a pokazuje sie to dopiero po malowaniu.  Jak go kleisz na żelazko?   

tommypear

Cytat: Mikut1982 w Wrzesień 07, 2019, 22:47
Uważaj modyfik potrafi sie rozwarstwiać..  a pokazuje sie to dopiero po malowaniu.  Jak go kleisz na żelazko?   

Tak żelazko.

vasa

Cytat: tommypear w Wrzesień 07, 2019, 22:39Fornirujemy, jutro powinienem skończyć
Idziesz jak burza :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Eternal Seeker

>tommypear co to za lampki w tle ,nimi będziesz pędził tego Altec-a ?
Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

Mikut1982

Bo chodzi o to że taki fornir od fliseliny moze sie miejscami rozwarstwić...może ale nie musi.. rób powoli nie śpiesz się.   Jako modyfikowany wybrałeś bardzo fajny wzór.. pod lakierem nabierze koloru.   

paul_67

Ja już nie kleję na ciepło (żelazko).Naturalny pęka, nawet jak tego nie widać, powstają drobne mikropęknięcia.Rozwarstwiania modyfikowanego nie stwierdziłem.Obecnie dla mnie ,w domowych warunkach ,najlepszym sposobem jest klejenie na butapren, tylko nie każdy się do tego nadaje.Smarujemy dwie powierzchnie, czekamy ok.20 minut i mocno dociskamy.Trzyma jak diabli, ale smród w chacie jest :)