Panasonic od mini wieży - do czego podłączyć

Zaczęty przez dyletant, Grudzień 31, 2019, 09:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

dyletant

Znajomy znalazł na strychu kolumienki od mini wieży Panasonica. Samej wieży już  nie ma. Zapewne uległa "spaleniu". Głośniki wyglądają o tyłe intrygujące że posiadają dwie pary przewodów podłączeniowych..

Moc około 50 W
Imendancja 6 Ohm

I tu pytanie jak podłączyć. Skręcić kabelki razem i do źródła?
Czy do będzie bezpieczne dla wzmacniacza zarówno 4 jak i 8 Ohmowego czy raczej powinien obsługiwać obydwie impendacje?

Nie wiemy czy w środku jest zwrotnica. Znajomy nie chce tego rozkręcac i pewnie się skończy wystawieniem na OLX  z powodu braku wolnej./taniej miniwieży a chciał początkowo to wstawić do pokóju dzieci.


rudy-102

Moja żona ma podobny zestaw w pracowni. Wygląda na to, że tam coś na wzór zwrotnicy wbudowane jest w wieżyczkę z której jeden podwójny kabel wychodzi na stałę przez otwór w obudowie, a drugi jest podpinany do gniazd głośnikowych. Może też być , że kolumienki potrzebują dodatkowego zasilania i to jest podpięte na stałe. Nigdy tego nie próbowałem rozkminić.

frywolny trucht

Take cuś znaloazłem w internecie. Jak widać kolumienki mają osobne zasilanie na wooferze i wysokotonówce.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

To taki tani zabieg i moim zdaniem celowy. Zwrotnica jest w miniwieży, w kolumnach jej nie ma i sam osobno się do niczego nie nadają.
Technics też tak robił.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Lyset

Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425