Tuner radiowy z rds

Zaczęty przez axolotl, Grudzień 09, 2017, 08:28

Poprzedni wątek - Następny wątek

axolotl

Witam.

Chetnie przytule jakis tunerek radiowy najlepiej z rdsem.
Tani , ładny i dzialajacy.

Tunerow ze smietnika prosze   nie proponowac - 2 dni temu jeden juz kupilem. ;/

muda44

Tani , ładny i działający - może się nie udać ;)

A tak serio od kilku dni szukam jak najlepszego tunera i z tego co czytam to te lepsze to jednak bez RDS .
Inne ważne pytanie jak u Ciebie z sygnałem , anteną ?
Nie wszystkie tunery grają dobrze na kawałku kabla .

axolotl

Aktualnie w domu mam trzy tunery:

- kenwood kt3080 ( kilka dni temu kupilem na olx - wyciagniety ze smietnika o niesamowitej czulosci , gra pieknie , ladnie lapie stacje , wszedzie full sygnal tylko
  szkoda ze wylacza sie po pewnej chwili, zdarza sie ze gubi stacje - a przeceiz sprzedajacy zapewnial ze 100 % sprawny i stan bardzo dobry)

- sony st-s120 ( tak samo lapie swietnie sygnal ( nie ma rds) tylko mam z nim problem : musze odkrecic galke we wzmacniaczu na polowe mocy aby w ogole bylo cokolwiek
   slychac, nie mam pojecia czego to moze byc wina a sprzadajacy moj zaufany kolega , pisze ze u niego normalnie gra. Zaznaczam ze tak dziala przy pelnym sygnale.

- aktualnie mam podpiete radyjko grundig cosmopolit 3 i odziwo rowniez mam pelen sygnal i gra fajnie, chociaz zdarzaja sie szumy ....

Wszystko leci na kawalku kabla. Nie sadzilem , ze tak trudno kupic klocka radiowego , jak sie juz na maxa wqr... to zamowie hame 2010 chociaz wolalbym cos mniej skomplikowanego tylko do radia fm.     

Jako odtwarzacza sieciowego uzywam raspberry pi.

muda44

#3
Uważam że jeżeli szukać tunera to z tych najlepszych .
Trzeba być tez świadomym że te najlepsze w większości kończą się z końcem lat 80tych i nie mają RDS a ze względu na lata i godziny pracy mogą wymagać serwisu .

Też chciałem z RDS ale odpuściłem .

Ile chcesz wydać ?

axolotl

Jeśli ma być wiekowy to max 250 zł.

muda44

Za tyle to pokojową antenę możesz sobie kupić ;)
Nie chcesz dużo wydawać , mieć RDS i ładny tunerek to proszę bardzo
http://allegro.pl/sony-st-s505es-rds-super-stan-i7078646823.html
Dostałem jego dokładniejsze fotki i za tą cenę jest OK , masz RDS a po wyświetlaczu widać że nie jest wypalony czyli dużo używany .
Ale miej świadomość że to typowy przeciętnej jakości tuner który jakością brzmienia ( w tym odbioru sygnału który z jakością jest powiązany ) znacznie odstaje od tych najlepszych .

Najlepsze są właśnie te wiekowe tunery z lat 70/80 i co z tego że wiekowe jak w najgorszym przypadku trzeba wymienić kilka elektrolitów i pograją znowu naście - dziesiąt lat czyli raczej do końca nadawania w tym standardzie.
Za 250zł takiego nie kupisz , masz przykład na OLX / Allegro ile kosztuje Yamaha T-2 , jeden z lepszych .
Sam mam teraz tunerek za 550zł ( nazwy niestety nie zdradzę bo mój ma kilka rysek a rozważam poszukiwanie takiego w idealnym stanie a rzadko się pojawiają ) który mnie po prostu zadziwia jak gra do tego stopnia że chce dalej w to brnąć a zaraz jadę do sklepu za antenę .

axolotl


McGyver

Cytat: axolotl w Grudzień 09, 2017, 10:07
Jeśli ma być wiekowy to max 250 zł.
Jakbyś chciał, to mam na zbyciu piękny szampański tunerek Onkyo T-4211. Nie jest to wysoki model, ale nie jest to też żaden plasticzak i działa bez zarzutu.


GregWatson

Kiedyś miałem Technicsa GT-550 z RDSem ale zaczął gubić stacje i sprzedałem. Kupiłem w to miejsce Pioneera F-91 - i do dziś jestem z niego bardzo zadowolony + antenka ze wzmacniaczem pokojowa i pięknie gra.

Trochę tego i trochę tamtego też.

muda44

Cytat: GregWatson w Grudzień 09, 2017, 12:15
Kiedyś miałem Technicsa GT-550 z RDSem ale zaczął gubić stacje i sprzedałem. Kupiłem w to miejsce Pioneera F-91 - i do dziś jestem z niego bardzo zadowolony + antenka ze wzmacniaczem pokojowa i pięknie gra.





Te tunery są bardzo dobrze zrobione i bardzo czułe , po latach warto wyczyścić wyświetlacze .
Miałem 701,727 ,757 , 656 i jakiś MarkII ale nie pamiętam .
Seria 7 dawała radę :)

axolotl


rudy-102

Niestety. Tylko radio internetowe.

rudy-102

Cytat: GregWatson w Grudzień 09, 2017, 12:15Kiedyś miałem Technicsa GT-550 z RDSem ale zaczął gubić stacje i sprzedałem.
O właśnie. Ma ktoś pojęcie dla czego te urządzenia po jakimś czasie gubią stacje?

muda44

Cytat: axolotl w Grudzień 09, 2017, 13:20
Ktos sie orientuje czy to cudo ma radio fm ?

https://www.hfc.com.pl/test/1963,pioneer-n-p01.html

Te nowe cuda przeważnie tylko wyglądają . Zapomnij o dzisiejszym dobrym tunerze FM , może jedynie Accu , NAIM , Primare .
Miałem Primare ale ten znowu wymagał silnego sygnału .
Stream Magic 6 z modem dobrze gra radio internetowe , 20 000 stacji ale to ne 250zł ;)

Denon DNP 720AE ma tuner FM , ładny klocek i kiepskie granie z radia ...


muda44

Cytat: rudy-102 w Grudzień 09, 2017, 14:25
Cytat: GregWatson w Grudzień 09, 2017, 12:15Kiedyś miałem Technicsa GT-550 z RDSem ale zaczął gubić stacje i sprzedałem.
O właśnie. Ma ktoś pojęcie dla czego te urządzenia po jakimś czasie gubią stacje?
Wyschnięte kondensatory , zimne luty . Ponoć też te Technicsy wymagały silnego sygnału .

paul_67

Ja odbieram( Technics GT 550) na kawałku kabelka głośnikowego.Nie gubi stacji, ale trzeba było po latach trochę pogmerać w cewkach.

axolotl

No dobra. Rozumiem zasadę.Im  starszy tym lepszy przy założeniu ze to nie najniższa seria. A wiec na jakie modele jeszcze polować?
Spokojnie nie mam zamiaru nikomu podkupywać klocka na którego poluje.
Jakieś inne modele? Powiedzmy ze zwiększę budżet do 400 zł.

muda44

Kenwood 5020 , 7020 . Powinno wystarczyć 400zł.
Dobre są też wspomniane wyżej Pioneery z serii 7 jak 737 , 757 , 701 .



axolotl

Byc moze uda sie szybko zalatwic sprawe.

Ustawial ktos moze filtr dyskryminatora w tunerach fm?

McGyver

Gdy chodziłem do technikum, wykonałem sobie samodzielnie tuner FM, bez żadnych przyrządów pomiarowych, bo za komuny ubogiego żaka nie było stać nawet na miernik LAVO. Stroiłem głowicę UKF na słuch, stereodekoder na słuch, a potem fuksem jakimś udało mi się pożyczyć przyrząd zwany "KODESTER" służący do strojenia stereodekoderów. Podłączyłem, sprawdziłem, odłaczyłem. Okazało się że strojony na słuch stereodekoder jest idealnie wyregulowany i nic nie trzeba ruszać.

axolotl

Tak przegladam tego neta i przegladam. Jakie modele polecicie ze sprzetu typowo vintage?

muda44

Cytat: axolotl w Grudzień 10, 2017, 08:52
Tak przegladam tego neta i przegladam. Jakie modele polecicie ze sprzetu typowo vintage?

Zacznij od tego
http://www.fmtunerinfo.com/

Później wątek " śliczne tunery "

muda44

Kupiłem drugi tuner , jak chcesz sprzedam Ci swój ale będziesz musiał trochę dołożyć .
Yamaha T-85 . Jeden z najlepszych tunerów jakie wyszły . Bardzo rozbudowany i bardzo czuły . Gra mi i to gra bardzo dobrze na kawałku druta .