Let's do it together, czyli zróbmy to razem. Małpujemy preamp Kondo KSL-M7 Line.

Zaczęty przez McGyver, Maj 05, 2017, 23:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

konrado77

Zasilacz też ma wpływ na dźwięk, eksperymentuję z mifleksami, mundorfami i AN kasei, jest duża różnica. Np. pierwszy kond 4700uf 16v, zaraz za diodami prostowniczymi, wstawiony mundorf spowodował degradację dźwięku w porównaniu do jakiegoś chemicon ale jestem w fazie wygrzewania, więc ostatecznie nie wydam werdyktu.

Bedford

Cytat: konrado77 w Lipiec 24, 2019, 16:32Zasilacz też ma wpływ na dźwięk
Przede wszystkim zasilacz ma wpływ na dźwięk. To właśnie z prądu zasilacza anodowego powstaje sygnał na wyjściu pre. Ale ten akurat kond. 16V jest w zasilaczu żarzenia i on wpływu na dźwięk nie ma.

konrado77

Widocznie to tylko autosugestia.
Moja konfiguracja patrząc od diód prostowniczych to chemicon, mundorfy, mifleksy i na końcu an kasei. Ktoś ma jakieś swoje przemyślenia w tym względzie?


Bedford

Cytat: konrado77 w Lipiec 24, 2019, 17:16Moja konfiguracja patrząc od diód prostowniczych to chemicon, mundorfy, mifleksy i na końcu an kasei. Ktoś ma jakieś swoje przemyślenia w tym względzie?
Na tej żółtej płytce są dwa różne zasilacze - anodowy 250V i żarzenia 12,6V. Nie należy więc zestawiać kondensatorów razem jak leci , tylko oddzielnie dla każdego zasilacza. Jeśli te Kasei są w sekcji żarzenia - to przedobrzyłeś , niepotrzebnie inwestując w tym miejscu  w drogie kondy.

konrado77

Wiedza i doświadczenie kosztuje. Wiem, że dalej jestem na początku drogi ale może ktoś jeszcze podzieli się swoimi doświadczeniami[emoji3]

justinet

Jeszcze mała/duża? rzecz do podzielenia się w tym wątku... Wymieniłem dzisiaj zasilacz w naszym pre na wykonany u Kolegi Muzg z innego forum. Jestem w szoku, inny świat- zero problemów z szumem, brumieniem ( w "naszym" musiałem dodatkowo masę do obudowy połączyć, bo był przydźwięk) tu wszystko jest ok od "kopa", poza tym ma wbudowane dżingsy jak opóźnienie włączania napięcia anodowego, możliwości regulacji napięć anodowego oraz żarzenia, funkcję mute (jeszcze nie uruchomiłem) Jestem pod wielkim wrażeniem

wiki

Cytat: justinet w Sierpień 02, 2019, 20:49
Jeszcze mała/duża? rzecz do podzielenia się w tym wątku... Wymieniłem dzisiaj zasilacz w naszym pre na wykonany u Kolegi Muzg z innego forum. Jestem w szoku, inny świat- zero problemów z szumem, brumieniem ( w "naszym" musiałem dodatkowo masę do obudowy połączyć, bo był przydźwięk) tu wszystko jest ok od "kopa", poza tym ma wbudowane dżingsy jak opóźnienie włączania napięcia anodowego, możliwości regulacji napięć anodowego oraz żarzenia, funkcję mute (jeszcze nie uruchomiłem) Jestem pod wielkim wrażeniem
Też myślę o tym zasilaczu, a w zasadzie dwóch. Bo tyle potrzebuje do mojego przedwzmacniacza.
Choć u mnie nic nie brumiało, szumialo, itp. rzeczy.

A jak różnice w dźwięku?
Podzielisz się wrażeniami?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

justinet

Cytat: wiki w Sierpień 02, 2019, 21:32
Cytat: justinet w Sierpień 02, 2019, 20:49
Jeszcze mała/duża? rzecz do podzielenia się w tym wątku... Wymieniłem dzisiaj zasilacz w naszym pre na wykonany u Kolegi Muzg z innego forum. Jestem w szoku, inny świat- zero problemów z szumem, brumieniem ( w "naszym" musiałem dodatkowo masę do obudowy połączyć, bo był przydźwięk) tu wszystko jest ok od "kopa", poza tym ma wbudowane dżingsy jak opóźnienie włączania napięcia anodowego, możliwości regulacji napięć anodowego oraz żarzenia, funkcję mute (jeszcze nie uruchomiłem) Jestem pod wielkim wrażeniem
Też myślę o tym zasilaczu, a w zasadzie dwóch. Bo tyle potrzebuje do mojego przedwzmacniacza.
Choć u mnie nic nie brumiało, szumialo, itp. rzeczy.

A jak różnice w dźwięku?
Podzielisz się wrażeniami?
W każdym aspekcie dźwięku nastąpiła poprawa, dźwięk bardziej naturalny, zrównoważony, bas bardziej ułożony, bez nalotu (dac na pcm1794)- nie sądziłem że może być taka różnica przez zmianę zasilacza, teraz przymierzę się do daca na sabre od Muzga

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka


Bedford

Cytat: justinet w Sierpień 02, 2019, 23:13nie sądziłem że może być taka różnica przez zmianę zasilacza
Skąd to zdziwienie? Na tej samej stronie , parę postów wyżej pisałem , że  zasilacz jest najważniejszy , bo to co słychać w przedwzmacniaczu - to zasilacz. Sygnał wyjściowy pre powstaje z tego co daje zasilacz. A jeszcze wcześniej pisałem , że w moim pre nie miałem żadnych problemów z szumem , czy brumieniem , bo dużo uwagi poświęciłem zasilaniu. Stosuję rozwiązania , które zaleca min.  Steve McCormack.

mihau_r

Cytat: justinet w Sierpień 02, 2019, 20:49
Jeszcze mała/duża? rzecz do podzielenia się w tym wątku... Wymieniłem dzisiaj zasilacz w naszym pre na wykonany u Kolegi Muzg z innego forum. Jestem w szoku, inny świat- zero problemów z szumem, brumieniem ( w "naszym" musiałem dodatkowo masę do obudowy połączyć, bo był przydźwięk) tu wszystko jest ok od "kopa", poza tym ma wbudowane dżingsy jak opóźnienie włączania napięcia anodowego, możliwości regulacji napięć anodowego oraz żarzenia, funkcję mute (jeszcze nie uruchomiłem) Jestem pod wielkim wrażeniem

Kolego podrzucisz link do tego zasilacza?


rafal.kar

Witam,
jestem na etapie zbierania części do preampa z wątku.
W związku z pomyłką zakupową mam do autora @McGyver pytanie.
Przez pomyłkę zakupiłem płytę zasilania TP3 LITE zamiast wspomnianej TP2.
https://pl.aliexpress.com/item/32894028196.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.2d295c0fTvtnjJ

Czy mogę wykorzystać tą płytę do wykonania zasilania? czy lepiej zamówić wspomnianą TP2 i nie kombinować?
TP3 ma na wejściu lampę reszta bardzo podobna również wartościami do TP2.

justinet

Cytat: rafal.kar w Wrzesień 02, 2019, 17:15
Witam,
jestem na etapie zbierania części do preampa z wątku.
W związku z pomyłką zakupową mam do autora @McGyver pytanie.
Przez pomyłkę zakupiłem płytę zasilania TP3 LITE zamiast wspomnianej TP2.
https://pl.aliexpress.com/item/32894028196.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.2d295c0fTvtnjJ

Czy mogę wykorzystać tą płytę do wykonania zasilania? czy lepiej zamówić wspomnianą TP2 i nie kombinować?
TP3 ma na wejściu lampę reszta bardzo podobna również wartościami do TP2.
Mam płytkę w zapasie, mogę odsprzedac


Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka


GregWatson

Mam nowe pudło do niego, jak ktoś zainteresowany to proszę na PW. Zmieniłem koncepcję sprzętową i wyszło trochę inaczej. Kolor czarny obudowy.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Piterski

rafal.kar nie liczył bym na odzew, autor to już podobnież i telefonów nie odbiera  facepalm.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Kangie

Czyli jednak taniej i zdrowiej kupić oryginalne Kondo? Popracować trochę i kupić...

wiki

Cytat: Kangie w Wrzesień 03, 2019, 13:24
Czyli jednak taniej i zdrowiej kupić oryginalne Kondo? Popracować trochę i kupić...
O tam od razu kupować oryginalne...
Kupić chińczyka, modyfikacja i mamy na czym grać :)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Piterski

Cytat: Kangie w Wrzesień 03, 2019, 13:24Czyli jednak taniej i zdrowiej kupić oryginalne Kondo? Popracować trochę i kupić...
Myślę, że to może trudniejsza droga ale w dłuższej perspektywie bezpieczniejsza.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

rafal.kar

Cytat: wiki w Wrzesień 03, 2019, 13:35
Cytat: Kangie
link=topic=2000.msg255556#msg255556 date=1567509870

Czyli jednak taniej i zdrowiej kupić oryginalne Kondo? Popracować trochę i kupić...
O tam od razu kupować oryginalne...
Kupić chińczyka, modyfikacja i mamy na czym grać :)

Masz na myśli jakiegoś konkretnego chińczyka na myśli?
Swego czasu myślałem o kondo KSL m7

rafal.kar

Z wątku wywnioskowalem że problemy szumu i brumu były związane z zasilaczem.
Czy zastosowanie innego zasilacza do tej płytki pre  która już mam jest dobrym kierunkiem?

wiki

Cytat: rafal.kar w Wrzesień 03, 2019, 19:20
Cytat: wiki w Wrzesień 03, 2019, 13:35
Cytat: Kangie
link=topic=2000.msg255556#msg255556 date=1567509870

Czyli jednak taniej i zdrowiej kupić oryginalne Kondo? Popracować trochę i kupić...
O tam od razu kupować oryginalne...
Kupić chińczyka, modyfikacja i mamy na czym grać :)

Masz na myśli jakiegoś konkretnego chińczyka na myśli?
Swego czasu myślałem o kondo KSL m7
Tu:
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=3265.0
Masz mojego chinczyka. Można poczytać.
I dwa zasilacze, które w kondo szumią, a tu nie.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

rafal.kar

To jak to jest z tym zasilaczem? Całym projektem.
Ktoś wykonał i jest ok bez modyfikacji?
Czy zastosowanie zasilacza od kolegi muzg jest takim dobrym lekarstwem czy to tylko reklama :)
Czy może wykonanie zasilacza tp3 na lampie poprawi sytuację:)

Już sam nie wiem czy brnąć w ten projekt mając płytę pre.

tomekkk1

Problem szumu nie wynikał z zasilania tylko źle dobranego rezystora "Grid Stopper" na płytce sygnałowej.

Mój po walce z masą w pewnym momencie niemal przestał brumić. Jakież było moje zaskoczenie, gdy wpadł do mnie Hubert i chciałem mu zademonstrować brumienie - a ten skurczybyk się zawziął i po prostu się poprawił...

rafal.kar

A który to z rezystorów, czy na liście elementów występuje prawidłowej wartości?
Już sam nie wiem czy pchać się w ten przedwzmacniacz...
nie chce się niemile rozczarować jak będzie szumiał i brumiał.

Czy ktoś doświadczony doradzi czy warto ryzykować..