Ghetto Blaster...

Zaczęty przez tomekkk1, Kwiecień 28, 2020, 05:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

Alexander

No to masz wreszcie kolumny wielodrożne, gratulacje  :)
Wygląda nieco....klasycznie.
Szczelina napędu od góry - będzie łapacz kurzu do napędu  :-\

frywolny trucht

Cytat: Kangie w Kwiecień 28, 2020, 21:38Odpada, bo trochę materiałów audio mamy w plikach MP3 plus jakieś pendrive. Stare tego - rzecz jasna - nie mają.

Jeśli masz odtwarzacz plików, smarkfona z wyjściem słuchawkowym, to całkiem spora grupa starych boombox-ów ma Audio IN na cinchach. Czyli kabelek mały Jacek- Cinch, załatwia sprawę. Mieliśmy bawić się w tego Sylwestra z kaset, ale parę dwa dni wcześniej magnetofon przestał działać i tak właśnie z komórki było puszczane. Inna sprawa, że w Bydgoszczy nie mogę znaleźć serwisu, który zająłby się moim Sharpem :(
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Lyset

Dokladnie takiego halasnika mialem jako moj pierwszy sprzet grajacy

https://www.youtube.com/watch?v=J_z3EV52Qxk
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

frywolny trucht

Ja miałem takiego i mam dziś krzywy kręgosłup od noszenia z bateriami w środku :)

https://www.youtube.com/watch?v=vBz5i8Gzoz4
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Lyset

Z tego co pamietam to Aiwa lekka nie byla.Internet mowi ze 6.8 kg.Bez baterii.Moj kregoslup ma sie dobrze  :)
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

merlin1973

A ja chciałem mieć takiego  ;) ale kasy nie miałem  :'(
https://www.youtube.com/watch?v=ycbSVgsMW50
Pozdrawiam S.CH.

frywolny trucht

Ciekawe czy nie gubił ścieżek jak napędzał remizę, czy tam inne amerykańskie ghetto.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

tomekkk1

Waga tego zawodnika to około 9kg  :o W głównej mierze za sprawą przetworników, ich magnesy budzą zaufanie ;)

Lyset

Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

tomekkk1

Jak ze swoim skończę to mniej więcej tyle będzie ważył.
Tył jest kompletnie otwarty, planuję zastosować maty wygłuszające. Zamknę tył, ewentualnie wyprowadzę port BR jeśli będzie taka potrzeba.
Na wysokotonowych z pewnością są jakieś kondensatory, ale midbas zdaje się grać do naturalnego odcięcia bez żadnego filtrowania - myślę by dać prosty filtr pierwszego rzędu by delikatnie cofnąć średnicę ;)

vasa

Cytat: Lyset w Kwiecień 29, 2020, 13:36takiego halasnika mialem jako moj pierwszy sprzet grajacy
Panisko.
Mój pierwszy był taki:
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

tomekkk1

Już trzy godziny Boombox hula na akku - zobaczymy czy wytrzyma deklarowane 4 godziny ;)

wiki

Cytat: AudioAddicted w Kwiecień 30, 2020, 20:04
Już trzy godziny Boombox hula na akku - zobaczymy czy wytrzyma deklarowane 4 godziny ;)
Remontując schody dajesz czadu?   ;)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

tomekkk1

A jak, to ma zapierdzielać zawsze i wszędzie ;D

tomekkk1

Cztery godziny minęło z kilkunastoma minutami i dalej gra. Podejrzewam, że użycie CD lub Deck skróciłoby ten czas, ale i tak jestem pod wrażeniem.

wiki

Czyli grasz na radio?
Na radio to Ci pochodzi i z 10 godzin....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

tomekkk1

Na AUX. Z tym, że jak producent podaje "do xx godzin" to z góry trzeba zakładać, iż było to mierzone w najbardziej sprzyjających warunkach - niewielki poziom głośności, brak użycia jakiejkolwiek obciążającej mechaniki, LED-y poziomu głośności wyłączone itp ;)

wiki

Cytat: AudioAddicted w Kwiecień 30, 2020, 22:11
Na AUX. Z tym, że jak producent podaje "do xx godzin" to z góry trzeba zakładać, iż było to mierzone w najbardziej sprzyjających warunkach - niewielki poziom głośności, brak użycia jakiejkolwiek obciążającej mechaniki, LED-y poziomu głośności wyłączone itp ;)
To tak jak z radio.
Nie chodzą żadne silniki (które są prądożerne).....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

tomekkk1

Cytat: wiki w Kwiecień 30, 2020, 22:12To tak jak z radio.
Nie chodzą żadne silniki (które są prądożerne).....

Dokładnie. Obawa polegała właśnie na tym, że deklarowane cztery godziny pracy na baterii będą dotyczyć najmniej prądożernej eksploatacji...
Tymczasem gra nadal :)

wiki

Czyli banan.....  :) ;D ;D
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

tomekkk1

Po prawie siedmiu godzinach, nic nie wskazywało na koniec pracy - tymczasem ja skończyłem robotę na dzisiaj, więc wyłączyłem już sprzęt.
Masz rację - banan jest! Czyli nada się na wypad w plener :)

frywolny trucht

Z mojego punktu widzenia najważniejszy jest mechanizm kasety. Możesz dać jakieś zbliżenia na tor przesuwu, głowice? Napisać czy pracuje równo, cicho. No i jak z jakością odtwarzania?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

tomekkk1

Arek, nie mam żadnych żelazówek i nie sprawdzałem go jeszcze. Ale powiem Ci co to jest, bo wystarczy uchylić klapkę by to wiedzieć. To jest ten sam zwykły mechanizm jaki był wieki temu w jamnikach "International", z ruchomą głowicą kasującą ze stałym magnesem - czyli jeden silnik, dwa paski, autostop, żadna rewelacja. Jestem zdumiony, że po tylu latach chinole wciąż klepią ten mechanizm...

Lyset

Cytat: vasa w Kwiecień 29, 2020, 19:50
Cytat: Lyset w Kwiecień 29, 2020, 13:36takiego halasnika mialem jako moj pierwszy sprzet grajacy
Panisko.
Mój pierwszy był taki:


Zdjecie sie nie wyswietla.
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

tomekkk1

Cytat: Lyset w Maj 01, 2020, 14:09
Cytat: vasa w Kwiecień 29, 2020, 19:50
Cytat: Lyset w Kwiecień 29, 2020, 13:36takiego halasnika mialem jako moj pierwszy sprzet grajacy
Panisko.
Mój pierwszy był taki:

Zdjecie sie nie wyswietla.

Pierwszego dnia się wyświetlało, potem umarło. Widać było Unitra MK121 na foto ;)