Głośniki do lampowca

Zaczęty przez paul_67, Grudzień 23, 2018, 13:04

Poprzedni wątek - Następny wątek

paul_67

Zamówienie na cięcie już złożone :)

tomekkk1

Daj na MDF fornir z obu stron - wewnątrz i zewnątrz. Korzyści wynagrodzą dodatkowy koszt. Znacznie ;)


dino

Cytat: tomekkk1 w Grudzień 30, 2018, 22:45Daj na MDF fornir z obu stron - wewnątrz i zewnątrz. Korzyści wynagrodzą dodatkowy koszt. Znacznie ;)
A po co fornir wewnątrz paczki ?


Piterski

Cytat: dino w Grudzień 30, 2018, 23:41
Cytat: tomekkk1 w Grudzień 30, 2018, 22:45Daj na MDF fornir z obu stron - wewnątrz i zewnątrz. Korzyści wynagrodzą dodatkowy koszt. Znacznie ;)
A po co fornir wewnątrz paczki ?

Naprężenia do forniru z oby stron zapobiegają deformacji ścianek.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

paul_67

Macie rację.Jak ktoś po latach otworzy takie skrzynki to powie: ten to k. był esteta :)

tomekkk1

Oprócz wymienionej już korzyści zastosowania forniru po wewnętrznej stronie mamy do tego inne zalety. Pierwsza to brzmienie - moim zdaniem głośniki lepiej brzmią w porównaniu do samego MDF. Druga sprawa to ogromna powierzchnia do zabawy z różnymi opcjami wykończenia :)

dino

Cytat: Piterski w Grudzień 30, 2018, 23:45Naprężenia do forniru z oby stron zapobiegają deformacji ścianek.
Miałeś kiedyś w ręku fornir i 18mm MDF ? ;D ;D ;D
Bo moim zdaniem oklejanie wewnątrz fornirem ma taki wpływ na naprężenia jak smarowanie kabli gęsim smalcem.

paul_67

Paczka z pociętym materiałem dotarła.Głośniki również są.Teraz kilka lat spokojnych i bydzie...

paul_67

Trudno o naturalny fornir o takiej szerokości jaki jest mi potrzebny.Chciałem palisander, ale niestety, a modyfikowany mi się nie podoba.Pozostaje tylko dąb albo mahoń.

tomekkk1

Lepszy zwykły dąbek, niz modyfikowane #choojwiejegoco. Chyba :)

tomekkk1

W ostateczności zawsze można orzecha poszukać (fornir). U mnie w kolumnie bok ma 450mm szerokości i z takim arkuszem problemu nie ma ;)

paul_67

#63
Cytat: tomekkk1 w Styczeń 07, 2019, 23:39W ostateczności zawsze można orzecha poszukać (fornir).
Od kogo brałeś? Firma, która ma orzech amerykański o odp. szerokości chyba nie robi w detalu...

tomekkk1

Nie robiłem fornirowania samemu. W firmie (Wilmslow Audio), gdzie można zamówić wykroje MDF w opcji jest różne fornirowanie, lub jego brak.
Samego forniru trzeba szukać, ale skoro firma kładzie takie połacie, to i zdobyć samemu da radę ;)
Na eBay w UK sprzedają nawet arkusze 2500x630 mm (orzech włoski), a to już spory kawał "liścia" jest: https://www.ebay.co.uk/itm/Quality-Sicilian-Walnut-Veneer-2500mm-x-630mm...
Arkusz 2130x450 orzecha amerykańskiego: https://www.ebay.co.uk/itm/American-walnut-wood-veneer-1-leaf-2130-mm-x-450-mm...

dino

Duży płat forniru bez prasy trudno się klei.
Ja radziłem sobie tak, że kupowałem MDF fornirowany na długie boki. Góra i dół z zwykłego MDF i fornirowanie tylko góry i dołu po skręceniu.
Na krawędzie  MDF są gotowe obrzeża na żelazko z forniru. Obcinam frezarką z frezem z łożyskiem i doszlifowuje papierem.
MDF fornirowany http://centrumoklein.pl/77-w-okleinie-egzotycznej

paul_67

Jaki proponujecie kabel do podłączenia głośnika wewnątrz kolumny?

dino


paul_67


paul_67


tomekkk1

Troszkę taniej masz VDH The Twin - świetny, równy kabel. W tym zakresie ceny po prostu świetny: https://allegro.pl/van-den-hul-the-twin-red-ultimate-audio-i7283964506.html

Melepeta

Zależy od budżetu. Może Duelund DCA16GA.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

dino

Jak jeszcze wierzyłem w kable okablowałem 3 drożny zestaw Kimberem. Do tej pory jak sobie pomyślę o ściąganiu izolacji .....

jajacek1410

Cytat: dino w Styczeń 10, 2019, 20:56Jak jeszcze wierzyłem w kable okablowałem 3 drożny zestaw Kimberem. Do tej pory jak sobie pomyślę o ściąganiu izolacji .....
To jednorazowa akcja jest przecież. Uważam, że warto. U mnie Kimber 4TC nie tnie dołu, w przeciwieństwie do innych kabli.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

Jakub

Ja dawałem Jantzen Audio solid core. 1mm2 na średnicę, 0,5mm2 na wysokie.