Ktoś wie jaka to marka i ile może być warty?

Zaczęty przez Suchy19, Wrzesień 15, 2017, 10:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

Suchy19

Cześć wszystkim ciekawi mnie co to za gramofon i ile jest wart z góry dzięki za info i przepraszam jeśli nie w tym dziale.


Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Marek20

Niewiele.
Tyle coś jest warte, ile ktoś zechce za to zapłacić, licytacja od 1 złotych i będziesz wiedział

Piterski

Pod młotek i na części, ... prawda Marku  ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Suchy19

Czyli że to jakiś francuski no name?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka


Piterski

Poczytaj historyczne wpisy Gerwazego to zrozumiesz kontekst.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Marek20

#5
Cytat: Piterski w Wrzesień 15, 2017, 14:03
Pod młotek i na części, ... prawda Marku  ;D
Nie warto, kupić pod młotek bo zaintersowanie moze być niewielkie, a przynajmniej zysk daleko nie pewny
Naprawiać tez nie warto, bo pracy przy tym będzie bardzo duzo, a efekt niewspółmierny do włozonej pracy, czasu, kosztów.
Chyba, ze hobbystycznie, dla relaksu, jak ktoś lubi, albo jako dekoracja.
Ja osobiście nie wziąłbym nawet za free, inni na pewno coś zaoferują.
Motywacje zakupu bywają roznie, na ten przykład, omawiana na forum Pioneer, ten z półplynym paskiem, został kupiony, bo kupujący miał w piwnicy taki sam, tylko z połamanym ramieniem, a chciał posłuchać ściany kamandy pinka flojda, bo w młodości na takim słuchał,
Albo kupił, bo była dołączona inrtukcja obsługi, to nic ze ksero, albo kupił bo akurat w tej ofercie sprzedający miał na pierwszej stronie numer telefonu, a kupujący nie wie jak znsleźć telefon w karcie sprzedającego.
Bywa różnie..


frywolny trucht

#6
Mógłbyś namierzyć tabliczkę znamionową? Potrzebuję symbolu urządzenia. Może z tyłu, może od spodu? I jakieś zdjęcie wkładki. Tak na tu i teraz, przy dobrym stanie technicznym może to być obiekt muzealny. Znaczy się eksponat przedstawiający jakąs tam epokę.  Na ile nadaje się do słuchania muzyki? Nie wiem. Potrzebuję więcej danych. Ile jest wart? Wygląda na klasę popularną, ale może to rzadki model?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102


Suchy19

Nie mam pojęcia co to w każdym razie po francusku opisany, na głośnikach jest jakis napis audax l. tabliczki znamionowej znaleźć nie mogę właśnie a sam gramofon działa i gra

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

rudy-102

Mam!
To brytyjski Monarch C123R z 1975 roku lub 1974.

Suchy19

Tylko tyle :/

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka


Suchy19

#11
Rudy faktycznie to będzie chyba ten tylko ze mój ma jeszcze mikser to jest jakaś samorobka?



frywolny trucht

#12
Cytat: rudy-102 w Wrzesień 15, 2017, 20:37
Mam!
To brytyjski Monarch C123R z 1975 roku lub 1974.

Brawo ty! BSR Monarch C123R

Cytat: Suchy19 w Wrzesień 15, 2017, 20:44Rudy faktycznie to będzie chyba ten tylko ze mój ma jeszcze mikser to jest jakaś samorobka?

Nie. To była częsta praktyka, że firma audio wkładała w swoje zestawy audio napędy ( gramofony) innych producentów.
Nie mogę znaleźć parametrów. Instrukcja obsługi jest, ale danych technicznych zero. Sądzę, że to sprzęt klasy popularnej, raczej szeroko dostępnej więc dziś nie będzie wiele warte. Acz mogę się mylić. Trzeba szukać co za Francuzy adoptowały napęd.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Suchy19

Ktoś potrafi oszacować wartość w tym momencie? Może w Gorzowie jest jakiś rzeczoznawca?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka


frywolny trucht

Gdyby sądzić po napędzie? Grosze. Tutaj widać, że firma nie ma raczej na koncie urządzeń kultowych:
https://www.hifishark.com/search?q=bsr+turntable
Acz trzeba by poświęcić troszkę czasu na sprawdzanie. Systematycznie, co parę dni przez miesiąc, dwa.

Nie wiem. 300 zł? Może we Francji trafiłby się jakiś nostalgicznie nastawiony nabywca, który dałby więcej? A może nie doceniam francuskiej otoczki tego gramofonu?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93


Suchy19

We Francji za grosze go kupiłem myśląc że będzie wart trochę [emoji14] a wracając do rzeczoznawcy, dobrym pomysłem było by do takiego pójść?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka


frywolny trucht

Wątpię  ::) Ogólnie gramofony kultowe są świetnie udokumentowane w internecie. Gramofon wart miliony o którym nie ma słowa w sieci?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Marek20

#18
To jest taki pożal się boże, składaczek-bylejaczek, kolumny kto inny produkował, napęd kto inny, ot jakaś motownia sprzętu.
Było tego od czorta.   



Suchy19

Ok wielkie dzięki za pomoc, aczkolwiek jeśli ktoś znajdzie co to tak dokładnie jest może napisać. :)

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka


rudy-102

Nie sądzę żeby ten zestaw miał jakąś większą wartość. Jeśli wszystko działa to moim zdaniem realna wartość będzie w okolicach 50 euro.

Marek20

Cytat: rudy-102 w Wrzesień 15, 2017, 22:58
Nie sądzę żeby ten zestaw miał jakąś większą wartość. Jeśli wszystko działa to moim zdaniem realna wartość będzie w okolicach 50 euro.

za 99 Euro, z wysyłką, to można sobie kupić taki egzempalrz do renowacji - Sony PS-X7, więc 50 Euro w przypadku tego śmietnika to wyłacznie oferta dla mocno nienormalnych

http://www.ebay.pl/itm/Sony-PS-X7-PS-X-7-Plattenspieler-Turntable-WORLDWIDE/192307270145?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649



 



frywolny trucht

Trzeba się przyjrzeć samym głośnikom. Może one są coś warte? Czyli młotek w dłoń :) Osobno napęd, osobno głośniki i czysty zysk ;) Możesz zmierzyć średnicę? Im większy, tym cenniejszy.

http://www.ebay.com/itm/VERY-RARE-VINTAGE-NOS-AUDAX-F21-W10-FULL-RANGE-SPEAKERS-BOXED-ONE-PAIR-/362007033776

http://www.ebay.com/itm/VERY-RARE-VINTAGE-NOS-AUDAX-F19-PW10-FULL-RANGE-SPEAKERS-ORIGINAL-BOXED-/362007036112

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Suchy19

Wyglądają bardzo podobnie

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka


rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 16, 2017, 13:03młotek w dłoń
Zaraził się.

A tak na poważnie. Gdybym to ja był w posiadaniu tego sprzętu to sprawdziłbym sobie w jakim stanie jest sam napęd i jaki dźwięk potrafi wygenerować. Jeśli byłoby ok to wystrugałbym sobie nową plintę i miał gramofon do szelaków. No chyba, że sam napęd jest na tyle dobry, że można dostawić inne ramię i wtedy reszta już tylko od fantazji zależy.
Suchy19, czy Ty w ogóle słuchasz płyt, czy tylko chciałeś kilka groszy dorobić?