Knosti- ręczna myjka do winyli

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 31, 2014, 12:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

corey665

Cytat: paul_67 w Styczeń 01, 2017, 20:58
Cytat: corey665 w Styczeń 01, 2017, 18:19Panowie przybliżycie mi o jaką konstrukcję chodzi, może będę mógł pomóc
Zobacz wątek "Myjka płyt winylowych- projekt DIY"
Kurcze, nie mogę znaleźć. Wrzucisz link?


corey665

Za mną pierwsze mycie Knosti.... Wnioski? Naprawdę daje radę. Umyłem formułą forumową tyle że zamiast fotonalu dałem Mirasol 2000 (dzięki Piterski za podpowiedź). No ale nie ma się co oszukiwać. Jest z tym trochę pierdzielenia, ale takie to uspokajające 😉... knosti nie dało rady tylko z jedną mocno zjechaną płytą (Queen Kind Of Magic, wydanie z 1986 roku, Jugosławia 😉). Tutaj będzie potrzebne coś z odsysaniem, chociaż patrząc na ilość rys może i to nie pomóc, no ale trzeba będzie spróbować.

Dzisiaj nie miałem więcej czasu więc umyłem tylko pięć płyt. Jutro zrobię sobie konkretną sesję i postaram się przelecieć wszystko. Napiszę o efektach bo jeszcze spróbuję zrobić miksturę knosti + powyższa mieszanka i zobaczę jakie będą efekty (ponownie dzięki Piterski za podpowiedź :-)

P. S. Matko jedyna jak trzeba się najeździć żeby kupić alkohol izopropylowy i to w Warszawie...

P. S. 2 nie wiedziałem że w aptece nie kupię wody destylowanej bo wydają tylko na miksturę w przypadku recepty. Musiałem kupić w markecie więc czystość mogłaby na pewno być lepsza, jak i pewnie sam efekt mycia.

P. S. 3 w każdym razie jest znacznie lepiej. Wczoraj wrzuciłem płytę Joy Division i zdjąłem po 30 sekundach bo myślałem że zajadę igłę tak smażyło, dzisiaj po myciu... Cisza i spokój ducha...

Ogólnie jest dobrze, a może być tylko lepiej. Pierwsze koty za płoty...

Pozdrawiam

GregWatson

Kupiełem teraz trochę używek (płyt) w dobrym stanie (ponad 80 szt) i przejechałem je Knosti wg własnego pomysłu w ciągu 2 dni (ok 8-9 godz). I naprawdę daje radę ta myjka. Jest z tym trochę zachodu ale można się do tego przyzwyczaić. Od razu w pachnące nowe folie poszły i prawie są jak ze sklepu.

W sumie myślę iż KNOSTI zrobiłem ok 1000 płyt. Może kiedyś mnie przyciśnie na coś automatycznego.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

corey665

Szacun, to u mnie jeszcze długa droga do takiej kolekcji ale ziarnko do ziarnka i będzie kolekcja rosła.

Jeszcze z tematów mycia to ostatnio dzwoniłem do VinylTamka na Chmielnej 20 i mają tam chyba Nitty Gritty. Jedna, dwie płyty od ręki, 6 zł. Tak 50 jakby się przyniosło to powiedzieli że trzeba zostawić i na drugi, trzeci dzień,będą zrobione. Wtedy prawdopodobnie ok 4 zł /szt. by się dało dogadać tyle że wiadomo, nie robi się tego samemu... No ale to kwestia zaufania chyba głównie. To tak a propo mocno zjechanych płyt jakby potrzeba na szybko coś odessać :-)

Pozdrawiam

GregWatson

Dużym plusem KNOSTI jest:
- dobre szczotki wewnątrz myjki, (nie niszczą się, nie wypadają itd),
- niezniszczalny kołowrotek (kiedyś myślałem, że nie ma bata te wystające dzyndzle złamią się raz dwa),
- możliwość opracowania własnych metod mycia czyli dosyć elastyczna w pracy,
- cicha - nic nie buczy,

Mam jedną myjkę i trzy suszarki czyli za jednym zamachem myję 24 płyty. Trzy cykle mycia (wstępne, właściwe i płukanie w wodzie destylowanej) i to wystarczy by być zadowolonym za małą kasę - przynajmniej na razie.
Trochę tego i trochę tamtego też.

moon

Cytat: GregWatson w Styczeń 03, 2017, 22:41Mam jedną myjkę i trzy suszarki czyli za jednym zamachem myję 24 płyty

kladziesz pod katem plyty chyba na suszarke? na jednej miesci sie bodajze 15, jak postawisz je prosto.
ja zrobilem wlasna suszarke z takiej z kuchennej szafki + z rurki silikonowej czy gumowej na wszelki wypadek zrobilem ochraniacze i za pare zlotych jest suszarka na ze 20-30 plyt, jak nie wiecej:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

corey665

Panowie ktoś próbował?

http://winyle.pl/plyny-do-czyszczenia-plyt/5830-plyn-lp-analogis-wash-n-play-konentrat-165-ml.html

Pytam bo kupiłem ostatnio koszulki antystatyczne do płyt tej firmy i są ok więc może płyn też daje radę? 😉

gratefullde

Cytat: corey665 w Styczeń 05, 2017, 10:39
Panowie ktoś próbował?

http://winyle.pl/plyny-do-czyszczenia-plyt/5830-plyn-lp-analogis-wash-n-play-konentrat-165-ml.html

Pytam bo kupiłem ostatnio koszulki antystatyczne do płyt tej firmy i są ok więc może płyn też daje radę? 😉


Tego nie miałem ale jeśli mógł byś ciut więcej wydać to polecam ten:

http://winyle.pl/plyny-do-czyszczenia-plyt/1161-plyn-l-art-du-son-koncentrat-na-5l.html
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

corey665

Ten to chyba wszyscy wszędzie polecają 😉

Naprawdę taki dobry?

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

corey665

Jakbyś mógł opisać plusy i minusy tego płynu?

gratefullde

Plusy to takie, że nie śmierdzi jak np. płyn do Knosti czy forumowy. Ale to nawet nie o to chodzi. On pięknie rozpuszcza wszelkie zabrudzenia w rowku, dobrze, że tak powiem, penetruje :) Wystarczy w zasadzie potraktować nim płytę i pozostawić na kilka chwil. Rozmiękcza cały ten syf, ułatwia jego zebranie. Poza tym, płyta się fajnie błyszczy po nim. Przy swojej cenie nie małej, jest bardzo wydajny.
Minus to taki, że przy złych warunkach jego przechowywania, potrafi się zmętnić, robią sie takie kłaczki. To w zasadzie nie przeszkadza niczemu bo przy rozcieńczaniu się i tak rozpuszczą, ale psują estetykę.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

corey665

Brzmi nieźle 😉

Używasz w myjce ręcznej czy automatycznej?

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

GregWatson

Cytat: moon w Styczeń 04, 2017, 09:41kladziesz pod katem plyty chyba na suszarke? na jednej miesci sie bodajze 15, jak postawisz je prosto.

Ponieważ trwa rotacja tych płyt na suszarce wygodniejszy jest układ 8 płyt (więcej miejsca na jakiekolwiek przemieszczanie się płyt). Takie tam udogodnienie. :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

moon

Cytat: GregWatson w Styczeń 05, 2017, 13:18Ponieważ trwa rotacja tych płyt na suszarce wygodniejszy jest układ 8 płyt (więcej miejsca na jakiekolwiek przemieszczanie się płyt). Takie tam udogodnienie.

nie rozumiem prawde mowiac:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

GregWatson

U mnie każda płyta myta jest dwa razy i za trzecim razem płukana więc na suszarkach panuje pewien ruch bo wkłada i wyciąga się cały czas te płyty a jak się je rozstawi rzadziej to jest więcej przestrzeni między nimi i lepiej ta operacja idzie (płyty w zasadzie się nie tykają) :) Tak jest mi wygodniej po prostu.
Trochę tego i trochę tamtego też.

moon

aha, tego typu rotacja. to suszarka kuchenna sprawdzilaby sie chyba:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

GregWatson

Pewnie tak, jak się dobierze odpowiedni wymiar to tak. Ja póki co mam taki zestaw. Suszarki kupiłem oddzielnie.
Trochę tego i trochę tamtego też.

moon

gdyby suszarka dodatkowa kosztowala 10pln, to pewnie bym dokupil, ale 40pln to troche przesada.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

corey665


corey665

I tak naprawdę, biorąc pod uwagę ten badziewny plastik tyle powinna kosztować...

GregWatson

Cytat: moon w Styczeń 05, 2017, 15:48gdyby suszarka dodatkowa kosztowala 10pln, to pewnie bym dokupil, ale 40pln to troche przesada.

Można kupić używki, mi się udało dostać takie. Zresztą najlepiej kupić używkę jako taką myjkę niż nówkę. Tam się nie ma co zużywać specjalnie a nawet gdyby podzespoły są do dostania.

http://allegro.pl/myjka-knosti-i6662930380.html




Trochę tego i trochę tamtego też.

moon

ja mowie tylko o cenie suszarki, myjke kupowalem nowa gdy kosztowala kolo 130pln, teraz w obecnej cenie nowej bym nie kupil
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand