Warto? Czy nie warto kupić?

Zaczęty przez frywolny trucht, Czerwiec 01, 2014, 21:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Chyba wątpię w zmianę ramienia.
Nigdy go nie macałem, nie słyszałem, ale hasło, że gra lepiej od Chińczyków nie brzmi dumnie. Na pewno gra gorzej od  Fonciaka widocznego z lewej na zdjęciach z aukcji :)

frywolny trucht


vasa

Główny kłopot z tym AR to stan zawieszenia i umiejętność kalibracji. Ja ze swoim miękiszem miałem sporo zabawy zanim ustawiłem sprężyny.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Takie przeróbki bierze się od kogoś co do którego nie ma się wątpliwości, że wie co robi i ma się świadomość, że są one o wiele mniej warte od dobrze zachowanego oryginału.


frywolny trucht

Druga sprawa: Jak facet jest poważny to pisze co zrobił, w jakiej intencji- a nie, że wygląd mówi sam za siebie.
Poza tym to handlarz: http://www.ebay.pl/sch/analogrevival/m.html?item=151519357389&rt=nc&_trksid=p2047675.l2562

Jestem na nie. Drogie nie jest, ale boję się, że narobił baboli, które przyprawią ci sporo pracy.

vasa

Proponuję poobserwować audio-markt.de
Teraz jest tam np Kuzma
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Vasa ma fajny napęd. I rozwojowy.

8)

vasa

Że niby który napęd kolega Naczelny raczył mniemać ???
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

No właśnie. Ramionko na dobry początek już ma.

vasa

Zwracam skromnie uwagę na opis mojego napędu.
(W stopce)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

masza

SME 3009III da się kupić za ok 1200 - 1500zł
Bardzo dobra rzecz (miałem podwieszone na Sondeku) ale ze względu na masę (5g) nie poszalejesz z wkładkami. Mi sie sprawdziło doskonale z AT OC9/III.

vasa

Cytat: masza w Styczeń 04, 2015, 20:16ze względu na masę (5g) nie poszalejesz
Jest upgrade w postaci firmowej blaszki o masie 3g na headshell.
Przy 8-miu gramach większość współczesnych wkładek o podatności ok 15cu już śmiga.

Swoją drogą ten napęd za 600EUR to wersja III. Technicznie tożsama z wcześniejszymi ale ładniejsza.
Jak ja kupowałem swój to takich nie było :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

masza

Ale to ramię to raczej z serii Lego Technic :)
Ja bym raczej tego się bał używać.

elem

aha...
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

Tu jest fajne.
I nawet niedrogo jak dotychczas. http://yahoo.aleado.com/lot?auctionID=s374921222

PS. 100 jenów to 3zł :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

masza

Cytat: vasa w Styczeń 04, 2015, 22:38
Tu jest fajne.
I nawet niedrogo jak dotychczas. http://yahoo.aleado.com/lot?auctionID=s374921222

PS. 100 jenów to 3zł :)

To jest Owner Manual w dodatku po japońsku :)
Mogę zrobić pdf ze swojego (angielskie) za darmo :)

elem

Ten "plastikowy" Scheu to chyba nie jest klocek Lego, choć wygląda na zabawkę :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

Cytat: masza w Styczeń 04, 2015, 22:46To jest Owner Manual w dodatku po japońsku

O ja głupia ci..pa* :(



*Idzie Czerwony Kapturek przez las, aż tu nagle wyskakuje wilk
- Stój, głupia ci..po!
Na to Kapturek:- Ależ, czemu ty mnie tak brzydko przezywasz? Ja jestem
grzecznym Czerwonym Kapturkiem i idę do babci zanieść jej koszyczek z
jedzeniem.
- A gdzie masz koszyczek????!!
-O, ja głupia ######! Zapomniałam koszyczka.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Tak sobie kminę, że uganianie się za produktami Linn'a , Thorens'a, Lenco- ma mało w sobie romantyzmu jednak. Mało cukru w cukrze. Może Oracle, stary Michell, ale też AU/RA, czy JBE?

Wireless

Dlaczego tak uważasz ... ? Linn akurat jest b. dobrą pozycją do "uganiania się". Po zakupie używki zazwyczaj "ugananie się" dopiero się zaczyna. Wiem to po sobie :)
Pozdrawiam, Wireless

frywolny trucht

Przyszło mi do głowy, że Sondek, czy siedemdziesiątka piątka Lenco to dobre maszyny, odniosły sukces, sporo ich narobiono i dziś każdy najpierw spogląda w ich kierunku. Ale to- moim zdaniem- nudne szukać takiej, klasycznej, uznanej maszyny. Może lepiej poszukać maszyny, która wyprzedzała swój czas, grała podobnie dobrze, albo lepiej, ale czas nie obszedł się z nią łaskawie? Ocalić od zapomnienia :)

masza

A o jakim budżecie rozmawiamy?
Bo przy nie wygórowanym ja bym poszedł w prostą konstrukcję typy Linn Axis z podstawowym ramieniem Linna Basik Plus.
Koszt ok 1800zł

Np
http://www.ebay.pl/itm/Linn-AXIS-/201251696199?pt=IT_Home_Audio_Impianti_HI_FI&hash=item2edb892e47

Taki sam jest na Audiomarkt za 350 Euro z Niemiec (sam musisz znaleźć bo nie da się linkować ogłoszeń z audiomarkt)

elem

Za 4kzł sprzedałem koledze Acoustic Signature Samba z RB 250, polecam ten model.

Ten Oracle z Niemiec to jest dobra oferta wg mnie. Gdybyś chciał do tego ramię Jelco 9" kupione w RCM, używane tylko przeze mnie, to leży u mnie i czeka na drugi napęd albo... na kupca :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe