Sensitive Sound

Zaczęty przez Alexander, Maj 30, 2019, 18:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Cytat: Alexander w Maj 30, 2019, 18:49czerwona pokazała pazur. Szczegółowość, dynamika przekazu, niesamowite zróżnicowanie basu, jego ilość i jakość, genialna przyjemność słuchania

"Pierwszą cechą charakterystyczną brzmienia wkładki Splash X3 jest jej ujmująca muzykalność. To rasowa muzykalność wkładki MC, ale zabarwiona lekką słodyczą i dodatkowym analogowym ciepłem."
"Po stronie minusów można postawić nie zawsze precyzyjne oddanie skrajnych części zakresów - tony najwyższe i najniższe są lekko zaokrąglone, czasem nawet pozbawione dokładności i analizy. Z kolei precyzja krawędzi dźwięków jest ograniczona (w szczególności w środku pasma), brakuje tu nieco ostatecznego wypełnienia i dopełnienia tonalnego."


Pogubiłem się :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

moon

zaokrąglona precyzyjna nieprecyzyjność:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

jacek-k-wawa

Czytam co tam jest napisane i chyba przysłowiowe 'bez wódki nie rozbierjosz'! A może właśnie po wódce ktoś robił tłumaczenia?

"Konstrukcje wykorzystują 8 lub 12 magnesów neodymowych (w zależności od modelu), co poprawia szybkość kanałów separacji: ponad (55 dB). Dało to także możliwość zwiększenia wartości napięcia wyjściowego do 4 mV bez zwiększania obrotów cewki , aby zapewnić dystrybucję mocy, doskonałą wydajność i ultra-dynamiczną liniowość i aby poprawić rozdzielczość w całym zakresie częstotliwości, zapewniając niesamowitą podaż wysokiej rozdzielczości i niskiego poziomu szumów. "

Wow! To musi być genialna wkładka. Połowy z tego nie rozumiem, więc napewno jest to jakaś nowa kosmiczna technologia niezrozumiała dla laików.

:-)

A tak PS: Jeśli pierwsza część tego zdania oznacza, że udaje się uzyskać separację kanałów na poziomie 55dB to ja chciałbym to zobaczyć i zmierzyć. To by był faktycznie niezły wyczyn. Czy ktoś z testujących tą wkładkę to mierzył? Choć wylistowane poniżej po angielsku parametry podają już tylko 30dB...




osiek

Prowadząc stronę wstydziłbym się publikować taki bełkot.

GP412

Cytat"Konstrukcje wykorzystują 8 lub 12 magnesów neodymowych (w zależności od modelu), co poprawia szybkość kanałów separacji: ponad (55 dB). Dało to także możliwość zwiększenia wartości napięcia wyjściowego do 4 mV bez zwiększania obrotów cewki , aby zapewnić dystrybucję mocy, doskonałą wydajność i ultra-dynamiczną liniowość i aby poprawić rozdzielczość w całym zakresie częstotliwości, zapewniając niesamowitą podaż wysokiej rozdzielczości i niskiego poziomu szumów. "

..Jak już kiedyś napisałem..prowadzi tę stronę(stereo i kolorowo) kompletny neofita i pisze same farmazony.Bełkot to mało powiedziane..
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

Kangie

Mnie wkoorvia przymiotnik "boronowy". Powinno być "borowy". Bor - borowy, nie boron. Boron to nie po polsku ;)

moon

no ale  tu chodzi chyba o boron, nie o bor?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Kangie

A co to jest boron? Czy to polskie słowo?

Piterski

Cytat: Kangie w Lipiec 08, 2019, 13:45
A co to jest boron?

Boron – miejscowość i gmina we Francji, w regionie Burgundia-Franche-Comté, [...]  ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Kangie

No chyba że tak :D Francja, elegancja...

krzysiek

Cytat: moon w Lipiec 08, 2019, 13:28
no ale  tu chodzi chyba o boron, nie o bor?

Chodzi o bor, kwestię tę próbował kiedyś bezskutecznie wyjaśnić kolega Yul na AS.

Jakoś tak się przyjęło, że angielskie słowo "boron" https://en.wikipedia.org/wiki/Boron jest kalkowane na j. polski, a chodzi przecież o bor https://pl.wikipedia.org/wiki/Bor
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

moon

aaa, nawet by mi nie przeszlo przez glowe, ze ktos to tak przetlumaczyl. bez sensu.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

frywolny trucht

I to jest przewaga forum nad blogiem. Jeden człowiek jest w czymś dobry, w czymś innym słabszy, a na forum zawsze ktoś cię wyprostuje. Sorry za Off.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

LampowY

Cytat: GP412 w Lipiec 08, 2019, 13:09..Jak już kiedyś napisałem..prowadzi tę stronę(stereo i kolorowo) kompletny neofita i pisze same farmazony.Bełkot to mało powiedziane..

Ten?  ;D

http://audiomaniacy.pl/index.php?action=profile;u=2149

krzysiek

Cytat: jacek-k-wawa w Lipiec 08, 2019, 12:27A może właśnie po wódce ktoś robił tłumaczenia?

"Konstrukcje wykorzystują 8 lub 12 magnesów neodymowych (w zależności od modelu), co poprawia szybkość kanałów separacji: ponad (55 dB). Dało to także możliwość zwiększenia wartości napięcia wyjściowego do 4 mV bez zwiększania obrotów cewki , aby zapewnić dystrybucję mocy, doskonałą wydajność i ultra-dynamiczną liniowość i aby poprawić rozdzielczość w całym zakresie częstotliwości, zapewniając niesamowitą podaż wysokiej rozdzielczości i niskiego poziomu szumów. "

to akurat jest dzieło Google Translate :P
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

vasa

Cytat: blackholesun w Lipiec 08, 2019, 15:06
to akurat jest dzieło Google Translate [emoji14]

Najbardziej podoba mi się "bez zwiekszania obrotów cewki"
Od razu wyobraźnia zaczyna działać [emoji4]

[emoji485][emoji377]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jafi


Alexander

 Znalazła się chwila czasu. Podjąłem jeszcze jedną próbę dogadania się z SS Art Dark.
Wcześniejsze próby przy wykorzystaniu ramion o różnych masach efektywnych, długościach, o zróżnicowanych konstrukcjach, z różnych materiałów - nie przyniosły rezultatów, które by mnie zadowoliły.
Próbowałem na mass loaderach i  na miękko zawieszonych gramofonach - też nie to, czego bym się spodziewał po wielce  udanych próbach z tańszymi modelami wkładek SS.
Został na placu boju Thorens TD160 model super/jubileuszowy/specjalny - czy jakoś tak - z zainstalowanym ramieniem Rega 303.
Zamontowałem "Ciemną", podłączyłem preamp, na talerz położyłem Uzdrowiciela autorstwa Johna Lee Hookera - świetna płyta, wydanie Classic Records i ...

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

wiki

Cytat: frywolny trucht w Sierpień 07, 2019, 21:46
Korki wyszczeliły?
I zero jedynkowo stało się zero....  ;)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Alexander

buduję napięcie   

frywolny trucht

Zamiana pinów pomogła?  ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

wiki

Cytat: Alexander w Sierpień 07, 2019, 21:51
buduję napięcie   
Aby nie w kilovoltach.... Bo się popalimy...  ;)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Alexander

Cytat: frywolny trucht w Sierpień 07, 2019, 21:51Zamiana pinów pomogła?  ;)
ten temat już się zdezaktualizował - na wszystkich trzech wkładkach SS, które mam/miałem u siebie poprzekładałem oznaczenia, by nie było problemów z nadmiarem przestrzeni

Alexander

Cytat: wiki w Sierpień 07, 2019, 21:52Aby nie w kilovoltach.... Bo się popalimy...  ;)
Spoko - będzie niskie