Gdzie powiesić, jak wygłuszyć

Zaczęty przez zalun, Marzec 09, 2018, 08:36

Poprzedni wątek - Następny wątek

zalun

Kończę kleić dyfuzory i chcę je powiesić na gołej ścianie za głośnikami.

Mam pokój ze skośnym sufitem.
Wymiary:
szer. 3,60m dł. 6m wys. ścian prostych 1.20m, najwyższy punkt sufitu 3.80m

Na tylnej ścianie mam kanapę i szafkę z książkami (1.20m), boki jeszcze niezagospodarowane, planuję wygłuszenie w miejscu pierwszych odbić.

Widzę to tak jak w załącznikach. Ma to sens? Nie chciałbym robić zbyt dużo dziur w ścianie.


Piterski

Moim zdaniem chyba bardziej krytyczna będzie ta pochyła cześć "sufitu".
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

zalun

Szukałem jakiegoś programu do zrobienia symulacji, ale wszystko opiera się na równoległobokach.
Dlaczego sufit miałby być problemem?

kazan

Chyba odwrotny układ z kolumnami byłby zdecydowanie lepszy .
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

zalun

Pokój "robi" też za kino, więc ustawienie na dłuższej ścianie odpada. Mógłbym niby załatwić sobie jakieś monitorki, ale nie chciałbym rozdzielać systemu (przerabiałem to kiedyś)

Piterski

Po środku masz szafkę ze sprzętem więc Ci trochę rozproszy odbicia, a pochyły skos jest blisko i da szybkie pierwsze odbicia.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

elem

Wstawić sprzęt, umeblować i dopiero potem kombinować. Nie wiadomo jak sie pomieszczenie zachowa. Sam kształt pomieszczenia to nie wszystko. Materiał ściań, grubość, to co jest między skosem a dachem, to wszystko "zagra".
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

kazan

Nie chodziło mi o dłuższą ścianę a przeciwległą , czyli skosy za kanapą .
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

zalun

Sprzęt wstawiony i gra OK, ale mało trochę "holografii" :)
Bardzo mocno reaguje na wszelkie przesunięcia kolumn lub głowy...
Kanapa nie jest aż tak ważna - wykorzystywana raczej do filmów, nie mam z kim dzielić "słuchowiska" :(
Rodzina ma to głęboko, a kumple albo za daleko, albo też mają gdzieś.

vasa

Cytat: zalun w Marzec 09, 2018, 17:27Rodzina ma to głęboko, a kumple albo za daleko, albo też mają gdzieś.
O żesz Ty.
Sam zostałeś :( kompletnie samiutki :'(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Ile masz kolumny odsunięte od ściany tylnej?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

dino

Cytat: zalun w Marzec 09, 2018, 17:27Sprzęt wstawiony i gra OK, ale mało trochę "holografii" :)
Bardzo mocno reaguje na wszelkie przesunięcia kolumn lub głowy...
Też mam skosy ale w dużo większym pomieszczeniu.
U Ciebie może być problem z odbiciami z tylnego skosu ale to do ustalenia.
Na razie kombinowałbym z rozstawieniem głośników.
Wysuwaj przód-tył i zmieniaj rozstaw poprzeczny i kąt w stronę słuchacza. 
U mnie na 5 m szerokości holografia też jest stosunkowo wąska - praktycznie max dla 2 osób.

zalun


zalun

Cytat: dino w Marzec 09, 2018, 20:41max dla 2 os
Wystarczy żebym sztywno głowy nie musiał trzymać...
Twoje kolumny mają rozstaw prawie na 5 metrów? Grubo..

kefas

Podobno dźwięk nie lubi płaskich miejsc, a telewizor to coraz większa płaska powierzchnia postanowiłem zakryć go takim ustrojstwem. Pianka piramidki i karton z wielkiego pudła z tylu haczyki do zawieszenia na tv. Nie wydawałem wiele kasy na piankę i to nie był dobry pomysł bo ta była nierówna, wymiary się nie zgadzały i sprzedawca wysyłkę zawinął w stretch przez co się trochę zgniotła.

kefas

Nic nie powiem co to wniosło bo jeszcze nie testowałem, czekam do wtorku aż żona pójdzie na drugą zmianę do pracy i w tedy hulaj dusza...

Melepeta

Ja telewizor przykrywam grubym kocem.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

kefas


Piterski

Ja też mam pewien koncept tylko nie wiem czy wniósł by mi tyle żeby było warto to robić. No i gdzieś to trzeba potem odstawiać.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Bacek

Cytat: kefas w Wrzesień 18, 2022, 17:57Podobno dźwięk nie lubi płaskich miejsc
Wręcz przeciwnie, bardzo lubi i wtedy od nich dość "szerokopasmowo" się odbija. Także albo wygłuszamy albo rozpraszamy (dyfuzory policylindryczne). Najbardziej będą mieszać te odbicia które z małym opóźnieniem przychodzą czyli ściany  boczne pomiędzy głośnikami a uchem, ew to co za słuchaczem (jeżeli punk odsłuchowy blisko ściany), chwilę po tym te od sufitu.