McGyver's Audio Asgaard

Zaczęty przez McGyver, Listopad 25, 2017, 18:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

McGyver

#401
Poznajcie Zerownika.
Oto Audio Note CDT ZERO, najtańszy transport tego producenta. Został zakupiony na allegro za kwotę 1200zł. Sam bym go kupił gdyby ktoś mnie nie ubiegł. Ostatecznie jednak i tak do mnie trafił:


McGyver

Ładny kolorek wyświetlacza, nieprawdaż? Ale to nie koniec zalet tego modelu. Kolejną, bardzo ważną zaletą jest laser.  Sony KSS212 czyli bez problemu można wstawić KSS210. Kosztuje tyle co flaszka wódki.
Wnętrze:

McGyver

Jak widać, zbyt dużo to tam nie ma. Całość zasilana jest niewielkim trafem toroidalnym. Obudowa to aluminiowa kształtka. Demontaż urządzenia jest koszmarnie niewygodny. mimo to dokonałem pewnych ugradów. Ze względu na budowę urządzenia wymagało to pewnych zabiegów akrobatycznych. Na poniższym foto widać dodatkowe moduły które zainstalowałem. Żółta PCB to lepszy zegar a biała PCB to moduł układu kształtowania sygnału SPDIF. Co to daje, będzie w nastęnym poście.

McGyver

A tu mamy tylny panel urządzenia. Dzięki modułowi kształtowania sygnału SPDIF można było dodać wyjście AES/EBU. Teraz jest to prawdopodobnie jedyny na świecie "zerownik" z wyjściem AES/EBU, bo powątpiewam by ktokolwiek wpadł na pomysł wyposażania tego modelu w takie wyjście.

muda44

W środku bieda ale większa bieda jest w tak zachwalanej i drogiej Audiomece Mephisto 2.



Jakub

Ile sobie winszują za ten laser za flaszkę i obudowę z GSu?

McGyver

Cytat: muda44 w Marzec 15, 2019, 20:33W środku bieda
Nie ma tragedii, Stello CDT100 jest jeszcze biedniejszy. Ostatecznie jednak liczy się to jak to gra, a gra zadziwiająco dobrze jak na widoczne na foto wnętrzności.

pierotez

Cytat: McGyver w Marzec 15, 2019, 20:40
Cytat: muda44 w Marzec 15, 2019, 20:33W środku bieda
Ostatecznie jednak liczy się to jak to gra, a gra zadziwiająco dobrze jak na widoczne na foto wnętrzności.


Miałem się kiedyś zainteresować ale w internetach pisali że gra nie warta świeczki i nie jest jak prawdziwy AN?!
A tu jednak gra, hmm.

cdt

W internetach to jak ma mało to znaczy że tor uproszczony  ;D ;D . A jak ma dużo to że wypas  ;)

McGyver

Cytat: pierotez w Marzec 15, 2019, 20:51w internetach pisali że (...) nie jest jak prawdziwy AN?!
Zapewne posiadacze Audio Note CDT Six za furę zielonych poczuli się urażeni że klasa robotnicza też będzie sobie mogła pozwolić na transport tego producenta.
Tymczasem jest to całkiem przyzwoity transporcik.
Natomiast DACa AN DAC Zero to sugerowałbym unikać.

Moriarty

Audio Note dla prekariatu! :o

Ślinię się! :P
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Lyset

Cytat: McGyver w Marzec 15, 2019, 20:21
Poznajcie Zerownika.
Oto Audio Note CDT ZERO, najtańszy transport tego producenta. Został zakupiony na allegro za kwotę 1200zł. Sam bym go kupił gdyby ktoś mnie nie ubiegł. Ostatecznie jednak i tak do mnie trafił:


Cytat: McGyver w Marzec 15, 2019, 20:21
Poznajcie Zerownika.
Oto Audio Note CDT ZERO, najtańszy transport tego producenta. Został zakupiony na allegro za kwotę 1200zł. Sam bym go kupił gdyby ktoś mnie nie ubiegł. Ostatecznie jednak i tak do mnie trafił:


Lampy kurzu nie podpala?
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

tomekkk1

Pewnie pozostałości po remoncie ;)

Moriarty

Cytat: McGyver w Marzec 15, 2019, 20:28Żółta PCB to lepszy zegar a biała PCB to moduł układu kształtowania sygnału SPDIF. Co to daje, będzie w nastęnym poście.

No i? No i?... Napięcie NARASTA! :P
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501


Moriarty

Nie rozumiem nierozumienia :P
No przecież miałeś napisać, co daje dodanie tych dwóch płytek, z zegarem itd. :)
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

McGyver

Toż napisałem:
Cytat: McGyver w Marzec 15, 2019, 20:31Dzięki modułowi kształtowania sygnału SPDIF można było dodać wyjście AES/EBU.
Zegar z kolei ma raczej oczywistą funkcję. Zastępuje zwykły prosty rezonator kwarcowy zapewniając odtwarzaczowi bardziej precyzyjną i stabilniejszą częstotliwość taktowania.

Moriarty

Cytat: McGyver w Marzec 16, 2019, 10:33Toż napisałem:
Cytat: McGyver w Wczoraj o 20:31

    Dzięki modułowi kształtowania sygnału SPDIF można było dodać wyjście AES/EBU.


Eee, okej... A tak bardziej zrozumiale dla prostych mieszkańców planety Ziemia? :P To "wyjście AES/EBU" zapewna lepszą jakość dźwięku czy to tylko jakieś udogodnienie uzytkowe?

I jak byś oceniał koszt finalny tego AN po dokonanych ulepszeniach?
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

McGyver

Cytat: Moriarty w Marzec 16, 2019, 10:40jak byś oceniał koszt finalny tego AN po dokonanych ulepszeniach?
Ciężko powiedzieć, bo ten model niezwykle rzadko pojawia się na allegro, ale gdy się już pojawi to zwykle poniżej 2000zł, i da się negocjować. Oczywiście analogiczne modyfikacje można wykonać dla niemal każdego CD transportu, a nawet dla większości cedeków zintegrowanych, nawet tych tanich.
Mój transport EAD T-1000 jest podobnie zmodyfikowany, modyfikowałem tak również kilka innych transportów, m.in. Teac VRDS-T1 i Technics SL-PA10 który wygląda prześlicznie (poniżej foty). W oryginale nie ma wyjścia coax, jedynie dwa razy Toslink, ale nie jest problemem zastąpienie jednego z toslinków coaxem.
Mimo że we wnętrzu Technicsa wiatr hula, po modyfikacji świetnie się spisuje i może zadziwić jakością dźwięku. Takich Technicsów zmodyfikowałem kilka sztuk, pierwszego zakupiłem na allegro z ciekawości za kwotę bodajże 450zł. Współpracują z nim piloty od dowolnego cedeka Technicsa.
Modyfikacje sumarycznie 400-500zł. Wyjście AES/EBU przydaje się tym, którzy mają DAC z takim wejściem i/lub zamierzają przesyłać sygnał cyfrowy na duże odległości (w większości DACów jest możliwe zainstalowanie wejścia AES/EBU).

JANUSZ003


dino

Ten AN wygląda jak wyjęty z kompa :)
Wspomniałeś o zegarze - przypomniało mi się, że po ostatnich porządkach znalazłem kwarc z bardzo starego zamówienia forumowego:
Omigowski GM07G 16M93440 ze złoconymi nogami.
Warte co coś ?


dino

Cytat: McGyver w Marzec 16, 2019, 20:53Pewnie ze 30PLN.
Chodziło mi o to czy się opłaca wpakować do jakiegoś CD zamiast fabrycznego kwarca ?

dino

Cytat: McGyver w Marzec 16, 2019, 20:53A gra lepiej niż Teac VRDS-T1.
Wcale mnie to nie dziwi  ;D